بیشتر مناطق کانادا در روز سه‌شنبه شاهد آغاز اعلان خطرهای محیط‌زیست کانادا هستند
سرمای شدید و برف سنگین از غرب تا شرق کانادا را در خواهد نوردید. دو روز پیش هشدارهایی در این زمینه در ایران استار منتشر شده بود که اکنون همراه با هشدارهای محیط زیست کانادا شده است.
بیشتر مناطق کانادا در روز سه‌شنبه شاهد آغاز اعلان خطرهای محیط‌زیست کانادا هستند، عمدتا به دلیل دو سیستم آب و هوایی مختلف که پیاپی کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Bahai-University-vote-research-Canada-تحقیق-علمی-دانشگاهی-بهائیان
 
برگشت آن زمستان افتضاح؛ اعلان وضعیت خطر سرما و برف در سراسر کانادا از امروز؛ تا ۴۰ سانتی‌متر برف و ۴۰ درجه زیر صفر
یک طوفان نامرتب برف و یخ زمستانی اکنون به سمت انتاریو در حال حرکت است و بیشتر مناطق فلات مرکزی و بخش‌های شمالی کانادا تحت هشدارهای سرمای شدید و طوفان زمستانی قرار داده است. انتظار می‌رود که یک طوفان دیگر که توسط یک جبهه هوای سرد و برآمده در آلبرتا و سپس کم‌فشار کلرادو ایجاد می‌شود، سرما و یخ بالای قطب را به نیمه جنوبی انتاریو و برف‌های بیشتری را در شمال شرقی این استان و کشور به ارمغان بیاورد. در این سیستم آلبرتایی یک طوفان کم فشار که از غرب به شرق حرکت می‌کند، از امشب سه‌شنبه بر شمال انتاریو تاثیر می‌گذارد و پس از آن سیستم کم‌فشار کلرادو از عصر چهارشنبه وارد نیمه جنوبی استان با بارش برف و باران، و یخبندان می‌شود.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Siamak Shabani, Massey Baradaran, real estate Toronto Canada
همانطور که این دو سیستم به سمت شرق کانادا حرکت می‌کنند، بسیاری از استان‌های دیگر از جمله "بریتیش کلمبیا" و مناطق میانه کشور زیر برف مدفون می‌شوند و در معرض هشدارهای سرمای شدید صادر شده توسط اداره محیط زیست قرار می‌گیرند. این مناطق برعکس انتاریو که تحت تاثیر دو جبهه است، فقط تحت تاثیر یک جبهه هوا قرار می‌گیرد اما همین جبهه به قدر کافی هم سرد است و هم پُر بارش.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
 
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما
انتاریو، کبک

بخش‌هایی از شمال انتاریو از همین سه‌شنبه ظهر تحت هشدار سرمای شدید قرار دارند، از جمله مناطقی مانند "فورت سورن" و " اتاواپیسکات" که انتظار می‌رود دمای هوا در آنها تا منهای ۴۰ درجه سانتی‌گراد همراه با باد سرد شود. اداره محیط زیست هوای ویندزور تا اتاوا را برفی، همراه با بارش گلوله‌های یخ و باران یخ‌زده اعلان کرده و و نسبت به قطع برق هشدار داده است. همانطور که این سیستم به سمت شرق و به سمت اتاوا و کبک حرکت می‌کند، انتظار می‌رود باران یخ‌زده به برف تبدیل شود. محیط زیست کانادا اعلام کرده که انتظار می‌رود ۲۵ سانتی متر برف در تورنتو در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه همراه با سرمای ۲۲- درجه‌ای در روز صبح روزهای جمعه و صبح شنبه؛ ۲۰ سانتی‌متر برف در مونترال با سرمای منهای ۲۷ درجه‌ای در صبح شنبه؛ ۱۰ سانتی‌متر برف در کبک با سرمای منهای ۳۲ درجه‌ای در صبح شنبه بر این مناطق حاکم شود.
بخش‌هایی از کبک تحت هشدار سرمای بسیار شدید همراه با باد قرار دارند بطوریکه به گفته محیط زیست دما در این مناطق بین منهای ۳۸ تا منهای ۴۵ درجه سانتی‌گراد طی "چند شب و صبح" آینده تا یکشنبه خواهد بود.
 
بریتیش کلمبیا
"آرمل کاستلان"، هواشناس ملی کانادا اعلان آمادگی و هشدار محیط زیست کانادا برای ونکوور را خواند و گفت: "زمستان تمام نشده است". وی افزود در حالیکه هم اکنون برق مناطقی از جزیره ونکوور رفته، انتظار می‌رود که جبهه جدید اقیانوس آرام انباشتگی برف ۲۰ تا ۲۵ سانتی‌متری را در دره "فریزر"، دره "اوکاناگان"، "کلمبیای شرقی" و "فریزر کانیون" بیاورد. سرماهای منهای ۷ و منهای ۱۵ درجه در صبح جمعه نیز در این مناطق دیده خواهند شد. وب سایت هواشناسی می‌نویسد: "انتظار می‌رود طوفان تا امشب کاهش یابد، اما "برف خفیف تا صبح ادامه خواهد داشت". محیط زیست کانادا از ساکنان خواست تا سفرهای غیرضروری را در امتداد تمام گذرگاه‌های کوهستانی و بزرگراه‌ها در این منطقه به تعویق بیندازند.
 
فلات مرکزی کانادا
بیشتر استان آلبرتا تحت هشدار طوفان زمستانی و بارش برف از طرف محیط زیست کانادا قرار گرفته زیرا "ساسکاچوان" و شمال "منیتوبا" هم باید برای دوره‌های طولانی سرمای شدید آماده شوند. انتظار می‌رود تا صبح روز سه‌شنبه جنوب آلبرتا تا ۴۰ سانتی‌متر برف ببارد. این سیستم تا اواخر روز سه‌شنبه استان را کاملا برفی می‌کند؛ کلگری انتظار برف ۱۵ تا ۳۰ سانتی‌متری را دارد و مناطق شمالی آلبرتا به دلیل کاهش دما به زیر ۴۰ درجه سانتی‌گراد می‌رسند که هشدارهای سرمای شدید در این مناطق از دیشب داده شده است. وزش باد شدید می‌تواند در طول روز دیده شود و انتظار می‌رود در طول این هفته ادامه داشته باشد.
 
شرق و شمال کانادا
هشدارهای سرمای شدید در شهر "لابرادور" و آبشار "چرچیل" در لابرادور با سرمای باد تا منهای ۴۵ درجه سانتی‌گراد وجود خواهند داشت. منطقه "یلو نایف" در قلمروهای شمال غربی انتظار دمای هوای منهای ۵۰ درجه‌ای را دارد و محیط زیست کانادا را وادار به صدور هشدار سرمای شدید کرده است.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین دکتر روانشناس مرضیه آهنکوب ونکوور کانادا

بخش‌هایی از "نوناووت" نیز تحت هشدار سرمای شدید قرار دارند و پیش‌بینی می‌شود دمای دریاچه‌های "ایکالویت"، "ایگلولیک" و "بیکر" به منهای ۶۵ درجه سانتی‌گراد برسد.

بیشتر بخوانید:


اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Tuesday, February 21, 2023 - 20:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهتعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به