شان فریزر وزیر مهاجرت امروز اهداف جدید مهاجرتی را اعلان کرد و گفت که این اقدام برای تضمین رونق اقتصادی کانادا ضروری است
دولت فدرال در حال برنامه‌ریزی برای افزایش گسترده تعداد مهاجران ورودی به کانادا با هدف ورود ۵۰۰,۰۰۰ نفر در سال ۲۰۲۵ است.
این در حالی‌ست که در سال‌های اخیر دولت لیبرال جاستین ترودو طرح افزایش مهاجران را تصویب و به اجرا گذاشته بود. برای خواندن خبر کانادا بیش از یک میلیون مهاجر می‌پذیرد، اینجا را کلیک کنید.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
 
کانادا تا سه سال دیگر سالی نیم میلیون مهاجر عمدتا به واسطه کار و اقتصاد می‌پذیرد
"شان فریزر" وزیر مهاجرت سه‌شنبه اهداف جدید مهاجرتی کشور را فاش کرد و گفت که این اقدام برای تضمین رونق اقتصادی کانادا ضروری است. گزارشات امروز شان نشان داد که در سال گذشته با وجود کرونا ۴۰۵,۰۰۰ مهاجر وارد کشور شدند و انتظار می‌رود در سال آینده تعداد مهاجران حتی به ۴۶۵,۰۰۰ نفر برسد. این خبر پس از آن منتشر شد که آمارهای سرشماری جدید منتشر شده در ماه گذشته نشان داد که مهاجران و ساکنان دائمی (افراد مقیم) اکنون ۲۳% از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند، که این بالاترین رقم در تمام تاریخ کشور است. طبق پیش‌بینی اداره آمار، تا سال ۲۰۴۱ حدود ۳۴% از مردم کانادا مهاجر خواهند بود.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
صنایع کانادا می‌گویند با کمبود قابل توجه نیروی کار مواجه هستند، حدود یک میلیون شغل در سراسر کشور خالی است و طرح جدید مهاجرت بر افزایش تعداد مهاجرانی که بر اساس مهارت‌های کاری یا تجربه‌شان در سه سال آینده پذیرش خواهند شد، تاکید دارد. دولت کانادا تاکید می‌کند که اکنون در حال بازبینی برنامه‌های مهاجرتی خانواده‌ها و پناهندگان نیز هست و آنها شاهد تغییراتی خواهند بود. شان گفت که کانادا در زمینه پذیرش پناهندگان اوکراین، سوریه و افغانستان در جهان جلودار است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
اداره آمار کانادا گفت که مهاجران اخیر، یعنی کسانی که بین سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۱ وارد شده‌اند، به‌طور متوسط جوان‌تر از بقیه جمعیت کانادا هستند و برای پُر کردن بسیاری از مشاغل در بازار کار کانادا حیاتی هستند. از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۱، مهاجران چهار پنجم رشد نیروی کار کانادا را تشکیل می‌دادند. سهم بزرگی از مهاجران جدید به دلیل توانایی‌هایشان برای کمک به رشته‌های خاص اقتصادی مورد نیاز کانادا انتخاب شده‌اند. بیش از نیمی از مهاجران اخیر (یعنی ۷۴۸,۱۲۰ نفر از ۱.۳ میلیون مهاجر پذیرش شده) در بین سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۱، تحت رده اقتصادی (اکونومی) وارد کانادا شده‌اند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
 
مهاجرت بر اساس تخصص و کار
شورای تجارت کانادا (موسوم به بی‌سی‌سی) از این اعلان دولت فدرال استقبال کرد و گفت که کارفرمایان در سراسر کشور برای پُر کردن مشاغل با مشکل مواجه هستند. این شورا افزود که می‌خواهد شاهد افزایش تعداد مهاجران پذیرفته‌شده در طبقه اقتصادی تا ۶۵% کل مهاجران سالیانه باشد. "گلدی هایدر" رئیس و مدیرعامل این شورا در بیانیه‌ای رسانه‌ای گفت: "هر شغل پُر نشده نشان دهنده کمبود یک نفر در رشد اقتصادی کاناداست و یک نفر کمتر، نیز به معنای عدم پرداخت مالیات یک نفر برای حمایت از زیرساخت‌های اجتماعی کشور است". اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا اعلام کرد که از درخواست این شورا پیروی نخواهد کرد زیرا هدف این اداره جذب حداکثر ۶۰% مهاجران اقتصادی از کل مهاجران در طول یک سال تا سال ۲۰۲۵ خواهد بود.
از سوی دیگر شورای تجارت می‌گوید که نظرسنجی اخیر این شورا از اعضایش نشان می‌دهد که ۶۷% آنها پروژه‌های بزرگ خود را یا لغو کرده یا به تاخیر انداخته‌اند زیرا نتوانسته‌اند نیروی ماهر لازمه را بیابند. این شورا همچنین ادعا کرده که ۳۰% اعضا نیز گزارش داده‌اند که مجبور شده‌اند کار خود را به خارج از کانادا ببرند.
 
مهاجرت خانوادگی و پناهندگی
اتاوا در حال برنامه‌ریزی برای افزایش معتدل‌تری در تعداد مهاجران برای پیوستن به خانواده‌هایشان است، بطوریکه بتواند حدود ۱۰۶,۰۰۰ نفر مهاجر در این نوع مهاجرت در سال ۲۰۲۳ را به حدود ۱۱۸,۰۰۰ نفر در سال ۲۰۲۵ افزایش دهد. دولت فدرال همچنین اعلام کرد که تعداد پناهندگانی که به کانادا می‌آیند را کاهش خواهد داد به شکلی که تعداد ۷۶,۰۰۰ پناهنده پذیرفته شده در سال ۲۰۲۳، به کمتر از ۷۳,۰۰۰ نفر در سال ۲۰۲۵ کاهش یابد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


با وجود این کاهش، کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان (موسوم به یوان‌اچ‌سی‌آر) از این اعلان دولت فدرال استقبال کرد و گفت که "رهبری کانادا در زمینه اسکان مجدد پناهندگان" را تحسین می‌کند. "ریما جاموس ایمسیس" نماینده کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در کانادا در بیانیه‌ای رسانه‌ای گفت: "آژانس پناهندگان سازمان ملل از تعهد مستمر کانادا به اسکان مجدد پناهجویان به عنوان بخشی از برنامه رشد کلی مهاجرت استقبال می‌کند. پناهندگان به راه حل‌های نجات‌دهنده مانند اسکان مجدد نیاز دارند و همچنین کمک‌های مهمی به اقتصاد کانادا و بافت جوامع ما می‌کنند".

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Tuesday, November 1, 2022 - 19:15

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به