اسناد جدید توسعه زیرساخت‌های تورنتو و انتاریو نشان می‌دهد که هزینه ساخت خط مترو نسبت به برآوردهای اولیه تقریبا دو برابر شده و ممکن است به بیش از یک بیلیون دلار در هر کیلومتر برسد. این پروژه جامع حمل و نقل موسوم به "خط انتاریو" برای سبک کردن وضعیت بد ترافیکی کنونی و آینده منطقه جنوب غربی انتاریو طرح شده است.
این در حالی‌ست که انتاریو بدهکارترین استان جهان و تورنتو پُرخرج‌ترین شهر کانادا و سیستم حمل و نقل آن یکی از عقب‌مانده‌ترین سیستم‌های کشور است.
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Siamak Shabani, Massey Baradaran, real estate Toronto Canada
 
شوک نشوید: هزینه مترو در تورنتو به کیلومتری ۱ بیلیون دلار رسید
زمانی که دولت انتاریو برای اولین بار از طرح‌های ۱۵.۶ کیلومتری خط مترو در سال ۲۰۱۹ رونمایی کرد، هزینه آن را ۱۰.۹ بیلیون دلار تعیین کرد و گفت که تا سال ۲۰۲۷ تکمیل خواهد شد. با این حال، اسناد جدید منتشر شده در این ماه نشان می‌دهند که فقط دو قرارداد از کل این قراردادها بالغ بر ۱۵ بیلیون دلار شده‌اند که اکنون قراردادشان منعقد شده و هنوز ارقام قراردادهای ریز جانبی آنها مشخص نگشته و درخواست دریافت پیشنهادات دو قرارداد دیگر برای ساخت بخش شمالی تازه صادر شده است. انتظار می‌رود این پروژه‌ها با تاخیر در سال ۲۰۳۱ تکمیل شوند.
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
اداره زیرساخت‌های انتاریو قبلا پیش‌بینی کرده بود که این قراردادها پس از انعقاد، بین ۱ تا ۲ بیلیون دلار به هزینه کل اضافه خواهند کرد که بدین شکل قیمت تمام شده آنها به راحتی تا ۱۹ بیلیون دلار افزایش خواهد یافت. یکی از بزرگترین عوامل افزایش هزینه خط انتاریو، قراردادی است که به کنسرسیومی از شرکت‌ها برای راه‌اندازی و نگهداری سیستم در طی ۳۰ سال آینده اعطا شده است. شرکت "مترولینکس" قبلا ارزش آن قرارداد را بیش از ۲ بیلیون دلار تخمین زده بود، اما زمانی که قرارداد به طور رسمی در ۱۷ نوامبر اعلام شد، ارزش آن به ۹ بیلیون دلار رسید. قرارداد دیگر برای ساخت بخش جنوبی خط از محل نمایشگاه تا غرب رودخانه "دان" نیز که در ابتدا ۴ بیلیون دلار تعیین شده بود، در اوایل ماه جاری اعلام شد به ۶ بیلیون دلار رسیده است.
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
30 Figures Dr. Abbas Milani - Book Iranian
در بیانیه سخنگوی وزارت حمل و نقل آمده که "پروژه‌های ساختمانی در سراسر جهان با چالش‌های اقتصادی، افزایش هزینه‌های تورمی و کمبود زنجیره تامین مواد اولیه و نیروی انسانی لازم مواجه هستند که خط انتاریو نیز جزو همه آنهاست". در این بیانیه، "داکوتا برازیر" سخنگوی وزارت حمل و نقل می‌گوید: "این پروژه پس از تکمیل، هر روز تقریبا ۴۰۰,۰۰۰ مسافر را جابجا خواهد کرد، از ازدحام در خطوط متروی موجود می‌کاهد و ۵۷,۰۰۰ شغل را در ۴۵ دقیقه‌ای ایستگاه‌ها در تورنتو ایجاد می‌کند که منافع اقتصادی آن به بیش از ۱۰ بیلیون دلار خواهد رسید".
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
دولت فورد تصمیم گرفت خط انتاریو را به عنوان محور برنامه توسعه ترانزیت ۲۸.۵ بیلیون دلاری منطقه تورنتو و بزرگ‌شهر آن همراه با منطقه همیلتون گره بزند و این طرح جامع را در سال ۲۰۱۹ اعلام کرد تا جایگزین پروژه ساخت اضطراری خط مترو شهری تورنتو گردد. به عنوان بخشی از توافق بین شهر تورنتو با استان انتاریو، استان متعهد شده که تمام هزینه‌های سرمایه‌ای برای خط انتاریو، توسعه مترو اسکاربورو، الحاقیه غربی "کراس‌تاون" اگلینتون و توسعه یانگ شمالی تا ریچموندهیل را پوشش دهد.
در این پروژه عظیم کل هزینه‌ها به طور مساوی بین مالیات‌دهندگان انتاریو، و نه شهرداری تورنتو تقسیم می‌شود و بر امور مالی شهر تورنتو تاثیری نخواهد داشت. شهر تورنتو امسال دو بار مالیات خانه‌ها را افزایش داده است. دولت انتاریو می‌گوید جمعیت در ۵ سال آینده ۱ میلیون نفر بیشتر می‌شود و تا بیست و چند سال دیگر حداقل ۱۵ میلیون نفر افزایش جمعیت خواهیم داشت.

بیشتر بخوانید:


اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Monday, November 28, 2022 - 19:15

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهتعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به