عنقائی در ۱۶ نوامبر امسال در دادگاهی در شهر مونترال علیه دولت کانادا شکایت کرده است. عکس فوق مصاحبه وی را همراه با ابطال ویزای کانادایش نشان می‌دهد
علیرضا عنقائی که ساکن تورنتوست و توسط سرویس اطلاعاتی کانادا به کمک به ایران در دور زدن تحریم‌های بین‌المللی متهم شده، به دلیل‌عدم اعطای شهروندی به او، علیه دولت کانادا شکایت کرده است. سرویس اطلاعات امنیتی کانادا مدعی شده که علیرضا عنقائی در "فعالیت‌های تحت تاثیر خارجی… که برای منافع کانادا مضر، مخفیانه یا فریبنده بوده، مشارکت داشته است".
برای خواندن گزارش کامل ایران استار از اتهام اداره امنیت کانادا علیه یک صراف ایرانی در تورنتو متهم به تحریم‌شکنی، اینجا را کلیک کنید.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Minister Mary Ng Nowruz Canada, مری نگی نوروز
 
علیرضا عنقائی، که متهم به شکستن تحریم‌های ایران است، برای اخذ شهروندی سریع‌تر کانادایی، دولت کانادا را به دادگاه کشید
علیرضا که ۴۶ سال دارد شهروند ایران و دارای خانه‌ای در شهر "وان" در شمال تورنتوست، در دادخواستی به دادگاه فدرال مدعی شد که تلاش او برای تبدیل شدن به یک شهروند کانادایی با تاخیرهای "غیر معقول" روبرو شده است. در پرونده‌ای که در ۱۶ نوامبر امسال در شهر "مونترال" ثبت شده، او از دادگاه خواست که به دولت دستور دهد "در رابطه با درخواست شهروندی وی سریعا تصمیم‌گیری کند". اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا در اینباره اظهار نظر نمی‌کند و وکیل عنقائی نیز از اظهار نظر خودداری کرده اما خود علیرضا با تماس تلفنی، اتهامات وارده به او را "مشتی اراجیف" خواند.
لطفا فیلم زیر را نگاه کنید

او اعتراف کردن به اداره اطلاعات و امنیت کانادا مبنی بر اینکه میلیون‌ها دلار پول افراد رژیم ایران را به کانادا منتقل کرده را رد کرد و دولت کانادا را متهم کرد که علیه او پرونده‌سازی کرده تا نشان دهد که در حال فشار آوردن به ایران است. او افزود که دولت کانادا این کار را انجام داد تا "تلاش کند تا رای بیشتری از مهاجران بگیرد" و ادامه داد که این شکایت وی از دولت کانادا نشان می‌دهد که او بی‌گناه است و این عملش را "منطق" نامید. شکایت وی از دولت کانادا پنجمین پرونده دادگاهی میان وی با دولت است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Shayda شیدا Film-Movie-Persian-Iranian-Shayda-Canada-AmirEbrahimi-Toronto
عنقایی از زمانی که در سال ۲۰۰۸ به عنوان یک مهاجر سرمایه‌گذار وارد کشور شد، با ثبت یک شرکت مشغول به مبادله ارز در انتاریو و بریتیش کلمبیا شد. وی که قبلا شهروندی ایران و کشور "سنت کیتس و نویس" جزیره‌ای در کارائیب را دارد، درخواست شهروندی کانادایش در سال ۲۰۱۸ رد شد اما درخواست تجدید نظر داد. شعبه بازرسی امنیتی اداره اطلاعات و امنیت کانادا در سال ۲۰۱۹ با وی مصاحبه کرد و در گزارش خود نوشت که او اعتراف کرده که "به دولت ایران در انتقال مخفیانه پول به کانادا کمک کرده است". بر اساس این گزارش، عنقایی "به داشتن یک شرکت صرافی خصوصی اعتراف کرده که وجوه بانک صادرات و سایر فعالان مالی ایرانی را به کانادا منتقل می‌کرده است". اداره اطلاعات و امنیت کانادا در گزارشی نوشت: "بانک صادرات یک بانک دولتی ایرانی‌ست که توسط کانادا تحریم شده و از آن برای «انتقال وجوه به سازمان‌های تروریستی» استفاده می‌شود". این اداره تخمین زد که وی "میلیون‌ها دلار" را به کانادا منتقل کرده است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Lumiere-Exchange-Nowruz-صرافی-لومیر-هناره
اداره اطلاعات و امنیت کانادا می‌گوید: برای روشن شدن وضعیت می‌توانیم بگوئیم که آقای عنقایی در بین صحبت‌هایش اظهار داشته که بطور واضح می‌داند روند دور زدن تحریم‌های اقتصادی «غیرقانونی» است با این حال، آقای عنقایی اعتراف کرد که دست‌کم سه سال چنین فعالیت‌هایی را انجام داده است". بر اساس این گزارش، عنقایی در جای دیگری بطور جداگانه اظهار داشته که اگر قرار باشد از چنین ارتباطی بین ایران و کانادا کسی منتفع شود، با کمال میل برای یک سرویس اطلاعاتی خارجی کار خواهد کرد، به ویژه برای سرویس اطلاعات ایران".
 
عنقایی چه می‌گوید
عنقایی می‌گوید که "سازمان اطلاعات و امنیت کانادا چیزی علیه او ندارد" و اشاره می‌کند که در رابطه با این اتهامات هرگز متهم به چیزی نشده است. او گفت اداره اطلاعات و امنیت کانادا به او اجازه نداد مصاحبه دو روزه امنیتی خود با آنها را ضبط کند زیرا می‌دانست که می‌خواهد در آینده به مردم دروغ بگوید، و می‌دانست که می‌خواهد گزارش اراجیف ارائه دهد.
عنقایی گفت: "من هرگز اعتراف نکردم، هرگز با حکومت ایران کار نکرده‌ام" و افزود که دولت کانادا درخواست شهروندی او را به مدت ۹ سال به تعویق انداخته و چنین توضیح داد: "من حق دارم دوباره علیه آن‌ها پرونده قضایی تشکیل دهم، فقط همین". تصویر شکایت وی را در زیر می‌بینید:
خبر-کانادا-علیرضا-عنقائی-متهم-شکستن-تحریم-ایران-اخذ-شهروندی-سریع-کانادایی-دولت-کانادا-شکایت-نامه
 
سازمان بین‌المللی چه می‌گوید
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Leah-Taylor-Roy-MP-Aurora-Oak-ridges-Richmond-Hill-Nowruz

یک سازمان بین‌المللی که در تلاش برای شناسایی اعضا و وابستگان سپاه پاسداران ایران در کانادا و ایالات متحده است، می‌گوید که بیش از نیمی از افرادی که تاکنون کشف شده‌اند، قبلا تابعیت کانادایی خود را کسب کرده‌اند. "رام جوبین" از این سازمان گفت: "رژیم حقوقی کنونی در کانادا به هیچ وجه به این نوع موارد رسیدگی نمی‌کند و بر تعداد محدودی از تحریم‌ها و هدف قرار دادن افراد بدون وضعیت در کانادا (ممانعت از ورود آن‌ها یا جلوگیری از تابعیت آن‌ها) تمرکز می‌کند". جوبین که ساکن بریتیش کلمبیاست افزود: "این روند دولت کانادا به خطر امنیتی که چنین افرادی به دلیل ارتباط گذشته خود با حکومت ایران و شاخه‌های مختلف آن از جمله سپاه داشته‌اند، توجهی نمی‌کند".

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Mjid-Jowhari-MP-RichmondHill-Nowruz

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Monday, December 19, 2022 - 19:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهتعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به