بارش کنونی باران زیاد با آب کردن برف‌های هفته پیش باعث سیل و جزر و مد می‌گردد و خطر زیر آب رفتن مناطق ساحلی را به شدت تهدید می‌کن
دومین طوفان از دو طوفان زمستانی امسال ونکوور پس از کریسمس امسال، امروز سه‌شنبه جنوب غربی استان بریتیش کلمبیا را درنوردید و به همین علت اداره محیط زیست کانادا اعلان وضعیت خطر کرد.
این در حالیست که در هفته پیش بارش سنگین برف در این منطقه باعث فلج شدن شهر شده بود و اداره هواشناسی می‌گوید بارش کنونی باران زیاد با آب کردن این برف‌ها باعث سیل و جزر و مد می‌گردد و خطر زیر آب رفتن مناطق ساحلی را به شدت تهدید می‌کند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
 
ونکوور به زیر آب می‌رود؟ اعلان وضعیت خطر جزر و مدهای بزرگ، سیل، باران زیاد، باد شدید و بهمن
با افزایش سطح رودخانه‌ها در منطقه به دلیل باران‌های شدید و آب شدن برف، اداره محیط زیست استان گفت که به دقت وضعیت سیل در شهر ونکوور و دره فریزر را زیر نظر دارد. از سوی دیگر محیط زیست کانادا می‌گوید بارندگی‌های شدید می‌تواند باعث سیل ناگهانی و تجمع آب در جاده‌ها شود و دید رانندگی را کاهش دهد. این اداره می‌گوید تا روز چهارشنبه حداقل بین ۶۰ تا ۱۲۰ میلی‌متر دیگر باران در بزرگ‌شهر ونکوور خواهد بارید. عکس‌های رسیده خیابان‌هایی را نشان می‌دهند که زیر آب رفته‌اند و سواحلی که آب آنها را پوشانده است. بعضی خیابان‌ها تا ۲۰ سانت زیر آب رفته‌اند و در برخی سواحل آب ده‌ها متر پیشروی کرده است. این استان قایقرانی و کشتی‌رانی بین "ساواسن" و "سوارتز بی" در ویکتوریا را به دلیل آب و هوای نامساعد لغو کرده اما به نظر می‌رسد برخی از مردم از این دستور پیروی نکرده‌اند.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
اولین موج طوفان از کریسمس امسال از یکشنبه شب آغاز شده که در آن باران و باد شدید به سواحل جنوبی این استان زد. بارش باران و وزش باد در طول شب شدید بود اما عمدتا تا اواخر صبح دوشنبه برطرف شد. شهر ونکوور بعدازظهر دوشنبه بیانیه‌ای صادر کرد و نسبت به "خطر متوسط تا زیاد سیل برای برخی از مناطق کم‌ارتفاع ساحلی" هشدار داد و گفت: "مناطق کم‌ارتفاع در دشت‌های سیلابی در معرض خطر سیل هستند و ممکن است سیلاب‌های زمین‌ها را زیر آب ببرند، به ویژه در مناطق «ساوت لندز»، دشت سیلابی رودخانه فریزر و سواحل «لوکارنو / اسپانیش» و پارک «استنلی»". شهرداری دلتا نیز به ساکنان "بیچ گروو" و "باندری بی" در مورد خطر "بسیار زیاد" سیل هشدار داد. این استان می‌گوید مردم از حواشی آب فاصله بگیرند و در دفع آب و مقاومت با کیسه شن یاری برسانند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
این اداره افزود که جزر و مدهای شدید حوالی ساعت ۸:۴۰ صبح روز دوشنبه رخ داده و یک جزر و مد دیگر نیز حدود ساعت ۹:۲۰ صبح روز سه‌شنبه اتفاق افتاده است. شهرداری می‌گوید نیروهایش برای سیل احتمالی آماده شده بودند و در حال آماده‌سازی کیسه‌های شن و ماسه بودند. محیط زیست کانادا با اعلان شرایط ویژه در مورد سیل احتمالی ساحلی در مناطق کم‌ارتفاع از سواحل جنوبی استان بریتیش کلمبیا به دلیل جزر و مد، بادهای تند و باران در روزهای آینده، به مردم هشدار داده است. این اداره می‌گوید بجز چند ساعتی در روز چهارشنبه، شنبه شب تا یکشنبه شب، باران تا جمعه آن یکی هفته ادامه خواهد داشت که احتمال دارد تبدیل به سیل ویرانگر نوامبر گذشته در دره فریزر گردد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
اداره محیط زیست بریتیش کلمبیا توصیه‌هایی برای سفر در بزرگراه‌های جنوب غربی استان را اعلان کرده و می‌گوید که به دلیل بارش باران پس از برف و نفوذ آن به زیر سطح برف، اکنون خطر یخ‌زدگی زیر برف و نیز سقوط بهمن وجود دارد و به همین دلایل رانندگان باید از سفرهای غیر ضروری اجتناب کنند. بخشی از بزرگ‌راه ۱ روز سه‌شنبه به دلیل خطر سقوط بهمن در منطقه بسته شد.
از سوی دیگر "هایدرو بی‌سی" گزارش داد که هزاران مشتری این شرکت روز دوشنبه و سه‌شنبه برق نداشته‌اند. این اختلالات تا حدود زیادی در اواخر صبح سه‌شنبه برطرف شد، اما هنوز حدود ۱,۶۰۰ خانوار در منطقه "دانکن" در جزیره ونکوور بی‌برق هستند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


ونکوور سال گذشته با بحران و وضعیت خطر و هشدار پیاپی به دلایل زیادی مواجه بوده است از جمله: آتش‌سوزی، سیل، رانش زمین، گرما، باران شدید و حتی برف که چند صد کشته بجا گذاشت. متخصصان معتقدند این همه وضعیت‌های متضاد آب و هوایی نتیجه تغییرات اقلیمی‌ست.

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Tuesday, December 27, 2022 - 19:15

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به