دو افسر از این ۵ پلیس به قتل غیر عمد دیل کالور و ۳ افسر دیگر نیز به تلاش در ممانعت از اجرای عدالت متهم هستند
دادستان‌های کانادایی روز چهارشنبه اعلام کردند، ۲ افسر از این ۵ پلیس در "پرینس جورج" در استان بریتیش کلمبیا، به در ارتباط با مرگ یک مرد بومی در سال ۲۰۱۷ به قتل غیر عمد متهم شده‌اند.
بر اساس انتشار خبری از سرویس دادستانی بریتیش کلمبیا، ۳ افسر دیگر نیز به تلاش در ممانعت از اجرای عدالت، در وقایعی که در ۱۸ جولای ۲۰۱۷ رخ داد و منجر به این مرگ در بازداشت پلیس گردید، متهم شده‌اند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Minister Mary Ng Nowruz Canada, مری نگی نوروز
 
پس از ۵ سال، ۵ پلیس از نیروی سلطنتی کانادا متهم به قتل دیل کالور، یک مرد بومی در حین بازداشت شدند
پلیس‌های  سواره "پل است ماری" و "ژان فرانسوا" متهم به قتل؛ "آرتور دالمن"، "کلارنس (الکس) الکساندر مک‌دونالد" و "بیانی (جان) اوسبیو کروز" نیز متهم به تلاش در ممانعت از اجرای عدالت در قتل "دیل" کالور شده‌اند. اولین دادگاه افسران متهم، در تاریخ ۱۴ مارس است. طبق گزارش پلیس سلطنتی، پل، آرتور و بیانی همچنان در حال انجام وظیفه هستند در حالی که کلارنس به دلایلی که مربوط به مرگ دیل نمی‌شود، در مرخصی اداری به سر می‌برد.
لطفا فیلم زیر را نگاه کنید

دیل، ۳۵ ساله، پدر ۳ فرزند و یکی از اعضای بومی جامعه "وت وین" و "گیتکسان" بود. مرگ او منجر به اتهامات "ضد نژادپرستی بومیان" بر علیه پلیس شد و پس از قتل "جورج فلوید" در سال ۲۰۲۰، کانون توجه تعدادی از اعتراضات در شمال بریتیش کامبیا گشته بود. طرح این اتهامات، پس از بررسی‌های دفتر تحقیقات مستقل بریتیش کلمبیا، که در ماه می‌۲۰۲۰ گزارشی را به دادستانی ارسال کرد و از دادستان‌ها خواست تا اتهامات این پنج افسر را بررسی کنند، صورت گرفته است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Shayda شیدا Film-Movie-Persian-Iranian-Shayda-Canada-AmirEbrahimi-Toronto
"داون رابرتز" سخنگوی پلیس سلطنتی بریتیش کلمبیا در بیانیه‌ای کتبی در روز چهارشنبه، گفت: "این نیرو به طور کامل با دفتر تحقیقات مستقل همکاری می‌کند و از بررسی مستقل حوادث پلیس حمایت می‌نماید". با این حال او طولانی شدن این پروسه تا به امروز را زیر سوال برد و افزود: "این بازه زمانی تقریبا شش سال طول کشیده و استرس بی‌رویه‌ای را بر خانواده دیل، و بر اعضای ما و خانواده‌های آنها و جامعه‌ای که به دنبال شفاف‌سازی و پاسخ در مورد آنچه رخ داده است، وارد کرده و می‌کند". با توجه به اینکه این پرونده در دادگاه است، او از اظهار نظر بیشتر در این خصوص خودداری کرد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Lumiere-Exchange-Nowruz-صرافی-لومیر-هناره
 
چگونگی قتل
دفتر تحقیقات مستقل گفته است که پلیس سلطنتی کانادا پس از دریافت گزارش‌هایی مبنی بر اینکه مردی در حال "ضربه زدن به وسایل نقلیه" است، به بلوک ۱۰۰۰ خیابان "سنترال وست" فراخوانده شد. طبق گزارش‌ها، دیل سعی کرد تا با دوچرخه فرار کند که بین او و افسران درگیری درگرفت. گزارش دفتر تحقیقات مستقل می‌گوید که در هنگام دستگیری دیل از اسپری فلفل استفاده شده و سپس او را به پشت یک ماشین پلیس انتقال دادند. دیل مدت کوتاهی پس از آن دچار مشکل تنفسی شد، به همین دلیل با اورژانس تماس گرفته شد. او هنگام بیرون آمدن از ماشین پلیس به زمین افتاد و اندکی بعد از آن در نیمه شب و در بیمارستان فوت شد.
 
اتهامات
انجمن آزادی‌های مدنی بریتیش کلمبیا می‌گوید: وضعیتی این چنین که منجر به پیگیری اتهامات توسط دادستان شود، به ندرت پیش می‌آید. "مگان مک‌درموت" مدیر سیاست‌گذاری انجمن آزادی‌های مدنی بریتیش کلمبیا، گفت: "صادقانه بگویم، شگفت‌زده شده‌ایم". وی افزود: "این اتهامات برای عزیزان دیل نیز ویرانگر بوده و موجب آسیب روحی مجدد می‌شود". مگان گفت که انجمن آزادی‌های مدنی بریتیش کلمبیا، روز پنجشنبه از طرف خانواده بیانیه‌ای را ارائه خواهد کرد که در آن اشاره می‌کند به اینکه "این اتهامات تاییدی‌ست که دیل می‌بایست هنوز در کنار خانواده و دوستانش زنده باشد".
 
پلیس: فیلم‌ها را حذف کنید
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Leah-Taylor-Roy-MP-Aurora-Oak-ridges-Richmond-Hill-Nowruz

در سال ۲۰۱۸، انجمن آزادی‌های مدنی بریتیش کلمبیا یک شکایت رسمی به کمیسیون بازبینی و شکایات غیرنظامی پلیس سلطنتی ارائه کرد و مدعی شد که پلیس سلطنتی به شاهدان گفته بود که فیلم‌های ویدیویی مربوط به دستگیری دیل را حذف کنند. این انجمن همچنین این سوال را مطرح کرد که آیا "سوگیری نژادی صریح یا ضمنی" در این اتفاق نقش داشته است؟ در این شکایت آمده که به انجمن آزادی‌های مدنی بریتیش کلمبیا گفته شده که بین تماس اولیه با پلیس و رسیدن آن‌ها به صحنه "چند ساعت" فاصله وجود داشته، و آنها این پرسش را مطرح کردند که آیا به دلیل بومی بودن دیل پلیس با وی این چنین برخورد کرده و از اسپری فلفل استفاده کرده‌اند یا خیر؟

برای خواندن اخبار پوشش بومیان کانادا، اینجا را کلیک کنید.

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Mjid-Jowhari-MP-RichmondHill-Nowruz

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Thursday, February 2, 2023 - 08:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهتعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به