ماموران محلی چندین کیسه دیگر را در این هواپیما کشف کردند بطوریکه وزن کشفیات به ۲۱۰ کیلوگرم کوکائین رسید
"اریک ادموندسون" مدیر عامل شرکت "پیوت" امروز جمعه گفت که دادستان‌های شهر تفریحی "پونتا کانا" در کشور جمهوری "دومینیکن" مدارک آزادی این پنج نفر که هفت ماه در زندان و در حبس خانگی بوده‌اند را تقدیم دادگاه کردند پیش‌بینی می‌شود آنها هفته آینده آزاد گردند.
به گفته یک وکیل مدافع محلی، این کانادایی‌ها با وجود اینکه کارمندان شرکت هواپیمایی بودند و در هواپیمای آنها کیسه‌هایی از کوکائین پنهان شده کشف شده بود، هیچ ارتباطی با مواد مخدر ندارند و به همین علت آزاد می‌شوند.
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Siamak Shabani, Massey Baradaran, real estate Toronto Canada
 
این پنج کانادایی متهم به قاچاق ۲۱۰ کیلوگرم کوکائین با هواپیما در دومینیکن، هفته آینده آزاد می‌شوند
جت پیوت سی‌آر‌جی ۱۰۰ گروهی متشکل از هفت سرمایه‌گذار بالقوه در یک شرکت آلبرتایی و مهمانانشان را در اوایل بهار امسال به شهر پونتا کانا فرستاد. این جت با یک سری خدمه جدید در ۵ آوریل در راه تورنتو بود که با مشکل مکانیکی روبرو گشت. بررسی این مشکل به کشف یک کیسه عجیب در محفظه‌ای در زیر هواپیما منتهی شد. خدمه تعمیرکار هواپیما یافته خود را به شرکت هواپیمایی گزارش کردند، که متعاقبا این موضوع به پلیس سلطنتی کانادا و پلیس دومینیکن ارجاع شد. در همین مدت، ماموران محلی چندین کیسه دیگر را در این هواپیما کشف کردند بطوریکه وزن کشفیات به ۲۱۰ کیلوگرم کوکائین رسید.
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
با این کشف، خدمه و مسافران دستگیر و زندانی شدند، مردان در سلول کوچکی همبند چندین قاچاقچی مواد مخدری شدند که آنها را تهدید می‌کردند و سعی می‌کردند به طور مداوم در طول ۹ روز از آن‌ها اخاذی کنند. سپس قاضی "فرانسیس یوجاری ریس دیلون" کانادایی‌ها را به قید وثیقه آزاد کرد و گفت هیچ مدرکی مبنی بر دسترسی بیشتر کارمندان و مسافران به محل اختفای کوکائین‌ها وجود ندارد و هیچ مدرک دیگری دال بر ارتباط آن‌ها با مواد مخدر نیز بدست نیامده است. به گفته قاضی، دادستان‌های متهم کننده ادعاهای مبهمی مبنی بر ارتباط هواپیما، قاچاق مواد مخدر و این خدمه مطرح کرده بودند. کانادایی‌ها پس از گزارش کالای قاچاق و چند روز زندانی بودن، گذرنامه‌های خود را همراه با تعهد عدم خروج از کشور تحویل داده بودند، اگرچه هرگز به چیزی متهم نشدند و حتی توسط پلیس نیز بازجویی نگشتند.
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
30 Figures Dr. Abbas Milani - Book Iranian
ادموندسون می‌گوید در ماه آگوست، وکلای مدافع ویدیوی از دوربین مدار بسته فرودگاه به دست آوردند که نشان می‌داد یک شخصی دیگری در اوایل صبح همان روز و قبل از پرواز این کیسه‌ها را در هواپیما جا سازی می‌کند. ویدئوی هتل نیز نشان داد که کارکنان این هواپیما تمام مدت در اتاق‌های خود بودند و هرگز برای هیچ چیزی از آنجا خارج نشده بودند چه برسد به کاشت مواد مخدر. مدیر عامل این شرکت هواپیمایی می‌گوید اما به نظر می‌رسد پلیس و دادستان‌ها این مدارک را نادیده می‌گرفتند. وی اکنون در بیانیه گفت: "ما عمیقا از اینکه این پنج کانادایی به زودی به خانه و نزد خانواده‌ها و عزیزان خود باز خواهند گشت، احساس آرامش می‌کنیم. ما از شجاعت، انعطاف‌پذیری و صداقت آن‌ها در طول این مصیبت ویرانگر سپاسگزاریم. هنگامی که آنها به خانه خود در کانادا بازگردند، از آنها مانند یک قهرمان تجلیل خواهیم کرد که به درستی سزاوار آن هستند".
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
فراخوان هنر اعتراضی برای همراهی با هموطنان ایرانی
 
خدمه و رئیس شرکت هواپیمایی چه می‌گویند؟
"راب دیونانزو" کاپیتان پرواز گفت که خدمه این خبر را دیروز پنجشنبه حدود ساعت ۹ شب از شرکتشان دریافت کردند. در حالی که در یک خانه در دومینیکن محبوس هستند. او گفت که آنها در ماه اوت شنیده بودند که دادستان ممکن است از پرونده شکایت علیه آن‌ها صرف نظر کند، اما در سه ماه گذشته هیچ اتفاقی نیفتاده بود. او گفت که هفت ماه گذشته برای او، همسر و دو فرزندش در جنوب انتاریو، اوقاتی پُر از از احساسات بوده است. درخواست ارائه شده توسط دادستان‌ها هنوز باید توسط دادگاه تأیید شود، که انتظار می‌رود اوایل هفته آینده انجام شود.
مدیرعامل شرکت هواپیمایی گفت که با توجه به تمام اتفاقات افتاده این شرکت از دولت دومینیکن می‌خواهد تا "بدون تاخیر" همه چیز را راست و ریست کند و افزود: "این پرونده رفتار خشن سیستم دومینیکن با خارجی‌هایی که به نظر می‌رسید تنها مظنون یک جرم هستند را نشان می‌دهد که توسط نهادهای بین‌المللی مختلف به فساد گسترده و نقض حقوق بشر متهم شده است". در همین اثنا شرکت هواپیمایی از دولت فدرال کانادا برای لابی‌گری کمک خواست که جاستین ترودو در اوایل سال جاری آن را با "لوئیس ابیندر" رئیس جمهور دومینیکن، و همچنین "ملانی جولی" وزیر امور خارجه کانادا با همتای خود، مطرح کرد اما بنظر می‌رسد دولت کانادا برای آزادی آنها موفق نبوده است.

بیشتر بخوانید:


اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Friday, November 11, 2022 - 18:30

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهتعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به