در این بهار و از اواخر ماه آوریل اما، کشور دارای یک ویژگی تقریبا ثابت بوده که منجر به ثبت گرما، شرایط بسیار خشک و آتش‌سوزی‌های وحشی شده است
فصل تابستان در راه است و پیش‌بینی برای بیشتر مناطق کانادا گرم‌تر از حد معمول به نظر می‌رسد.
در این بهار و از اواخر ماه آوریل اما، کشور دارای یک ویژگی تقریبا ثابت بوده که منجر به ثبت گرما، شرایط بسیار خشک و آتش‌سوزی‌های وحشی شده، که همگی اینها نتیجه یک فرآیند هستند: بارانی که هنوز نیامده است.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
 
پیش‌بینی کامل آب و هوای امسال تابستان ۲۰۲۳ کانادا، استان به استان، چیست؟
دو عامل در شرایط امروز وجود دارد که در تابستان امسال نقش اصلی را بازی می‌کنند: دود و آتش‌سوزی از یک سو و پدیده ال‌نینو از سوی دیگر. آسمان‌های پر از دود، اشعه‌های خورشید را فیلتر کرده و کیفیت هوا را در برخی مواقع بسیار کاهش داده‌اند. در نوااسکوشیا و حتی نیوفاندلند و لابرادور نیز ناهنجاری‌های دمای بالا و رطوبت کم حداقل تا چند هفته آینده باقی می‌ماند تا اینکه سرانجام باران از راه برسد. در حالیکه دود مقابل تابش نور خورشید را سد می‌کند اما آتش‌سوزی از سوی دیگر به گرما می‌افزاید.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
در کنار آتش‌سوزی اما، پس از سه سال وجود پدیده خنک‌آبی در نزدیکی خط استوا که به "لا نینیا" مشهور است، اکنون بادهای شرقی از سوی اقیانوس آرام به سوی سواحل غربی کانادا در حال افزایش هستند که آب‌های سطحی گرم سواحل آمریکای جنوبی را به شمال می‌آورند و این یعنی امسال با پدیده "ال‌نینو" مواجه خواهیم شد. ال‌نینو نیز مانند لا نینیا بر جریان‌های هوایی و الگوی آب و هوا در سراسر سیاره تاثیر می‌گذارد که مفهوم آن برای کانادا دماهای بالاتر است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
 
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
پیش‌بینی تابستان در بریتیش کلمبیا و آلبرتا
تابستانی گرمتر از حد معمول در این دو استان محتمل است و گرم‌ترین دما در ماه جولای خواهد بود. سیستم‌های هوایی، باران‌هایی بیش از حد نرمال را به سمت شمال این دو استان و تا سرحداد و قسمت‌هایی از قلمرو یوکان گسترده می‌کنند. این دو استان تابستانی گرم همراه با بارشی بیش از میانگین را خواهند داشت.
 
ساسکاچوان، مانیتوبا و شمال غربی انتاریو
دماهای بالاتر از حد نرمال احتمالا در طول تابستان همراه با هوای شرجی بیش از میانگین همیشگی در تابستان این مناطق پیش‌بینی می‌شود. شهر وینیپگ به تازگی پنجمین گرمترین ماه مه خود را در تاریخ ثبت کرد و ماه ژوئن نیز برایش شروعی سوزان بود. نشانه‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد برای بخش‌هایی از شمال غربی انتاریو خشک‌تر از حد معمول همراه با آتش‌سوزی خواهد بود.
 
جنوب انتاریو و کبک
نیمه دوم بهار در انتاریو بسیار خشک بوده و نشانه‌هایی از خشکسالی جزئی تا متوسط در برخی مناطق مانند جنوب غربی انتاریو و کبک دیده می‌شود. متاسفانه، انتظار می‌رود که این شرایط خشک‌تر از حد معمول در بیشتر تابستان امسال ادامه یابد.
 
استان‌های شرقی و مجاور اقیانوس آتلانتیک کانادا
امسال بهار در این نقاط بسیار خشک بود، اما باران‌ها بالاخره رسیدند و به نظر می‌رسد که الگوی خنک و مرطوب حداقل تا اواسط ژوئن ادامه داشته باشد. به نظر می‌رسد تابستانی مرطوب در سراسر منطقه همراه با باران بیش از حد نرمال در سراسر نیوفاندلند باشد. دما نیز پس از افت اولیه در اوایل ژوئن، بالا خواهد رفت که بنظر می‌رسد گرم‌تر از حد نرمال جولای و آگوست باشد. البته این مناطق گاهی با هوای خنک هم روبرو خواهند بود و احتمالا امسال شاهد نفوذ گردبادها و طوفان‌های بیشتری از آمریکا خواهند بود.
 
مناطق شمالی کانادا
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


الگوی بسیار زودهنگام فصل آتش‌سوزی در امسال، باعث گرمای بی‌سابقه در قلمرو سرزمین‌های شمال غربی شده و در بسیاری از مکان‌ها رکوردها شکسته شده‌اند. در مجموع شمال و شمال غرب گرم‌تر از حد نرمال خواهند بود اما مناطق شمال شرقی شاهد دماهای سردتر از حد معمول، به ویژه در بخش‌هایی از نوناووت به سمت گرینلند خواهند بود.

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Monday, June 5, 2023 - 20:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به