بیمه‌گران خصوصی می‌گویند رقم دقیق پرداختی آنها فقط در سال گذشته ۱.۲ میلیارد دلار بوده است
سرقت خودرو در انتاریو در سال گذشته به "بالاترین رکوردهای تاریخی" خود رسیده و هوندا CR-Vs عنوان بیشترین خودروی سرقتی در این استان را به خود اختصاص داده است.
انجمن "اکوئیته"، سازمانی با هدف کاهش جرم و کلاهبرداری بیمه‌ای، روز سه‌شنبه فهرست ۱۰ خودروی برتر سرقت شده در انتاریو و در سراسر کانادا را منتشر کرده است.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
 
رکورد سرقت خودرو در سال گذشته در انتاریو شکست، کدام ده مدل امسال بیشتر از همه دزدیده می‌شوند؟
خودروهای شاسی بلند هوندا مدل CR-V با ۲,۶۸۴ مورد دزدی، به سرقت رفته‌ترین وسیله نقلیه در انتاریو در سال گذشته بوده که البته با بیش از ۵,۶۰۰ سرقت در طی سال گذشته در کل کشور نیز توانسته همین مقام را برای خود تثبیت کند. در بیانیه خبری این انجمن آمده است: "سرقت خودرو در سال ۲۰۲۲ با افزایش ۴۸ درصدی در انتاریو و ۵۰ درصدی در کبک به بالاترین حد تاریخی خود رسید، و توانست کانادا را به عنوان یکی از مهمترین کشورهای مبدا تجارت غیرقانونی خودرو در جهان در کانون توجه بین‌المللی قرار دهد".
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
دزدی خودرو فقط مشکل بیمه نیست، بلکه یک موضوع جدی‌ست که امنیت عمومی را نیز تهدید می‌کند. درآمد حاصل از سرقت خودرو به عنوان تامین مالی جرایم سازمان یافته و تروریسم، چه در داخل و چه در سطح بین‌المللی شناخته شده است. در ماه گذشته، سرویس پلیس تورنتو بیش از ۱,۰۰۰ وسیله نقلیه با حدود ۶۰ میلیون دلار را طی تحقیقات یک‌ساله در مورد سرقت خودروها در غرب شهر کشف کرد. تا کنون، در سال ۲۰۲۳، پلیس تورنتو اعلام کرده که اعلانات مردمی نشان از ۹,۷۴۷ وسیله نقلیه به سرقت رفته در این شهر دارد، از جمله بیش از ۳,۵۰۰ مورد سرقت شده در بخش ۲۲ و ۲۳ این نیرو که تحقیقات مشترکی در اینباره دارند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
این گزارش نشان می‌دهد که خودروهای سری "لکسوس" RX با ۱,۷۰۷ سرقت، دومین خودروهای سرقتی در انتاریو هستند و وانت "دوج رم" ۱,۵۰۰ با ۱,۴۰۵ سرقت گزارش شده در رتبه بعدی قرار دارند. در این میان و در مقایسه با لیست سال ۲۰۲۱، می‌توان دید که ۱۴۷ وانت دوج رم بیشتری در امسال به سرقت رفته که نشان‌دهنده جهش شدید در سرقت این نوع خودروهاست. شاسی بلندهای "آکیورا" RDX نیز جدیدا وارد این لیست شده‌اند که در سال ۲۰۲۲ تنها ۴۶۰ مورد سرقت از آنها گزارش شده بود.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
و اما مشکل بعدی سرقت خودروها در افزایش بیمه‌هاست، بطوریکه شرکت‌های بیمه در سال گذشته بیش از ۱ میلیارد دلار بابت دزدی‌های خودرو به مالکان پول پرداخت کردند. بیمه‌گران خصوصی می‌گویند رقم دقیق پرداختی آنها فقط در سال گذشته ۱.۲ میلیارد دلار بوده که این امر باعث شده که برخی از شرکت‌های بیمه، نرخ بیمه خودروهایی که بیشتر دزدیده می‌شوند را افزایش دهند. بالا رفتن نرخ بیمه اتومبیل در کنار تورم و بهره‌های کمرشکن، فشار بیش از حدی بر کانادایی‌ها وارد می‌کند. طبق گزارش "ریتز دات سی‌ای"، در برخی موارد، یک مرد ۳۵ ساله که در تورنتو یک هوندا CR-V مدل ۲۰۲۰ را رانندگی می‌کند، بدون سابقه جریمه قبلی، شاهد افزایش ۲۶ درصدی بیمه خود نسبت به سال گذشته بوده است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


و اما ۱۰ نوع خودرو که شاهد بیشترین سرقت در سال گذشته در انتاریو بوده‌اند، با مشخصاتی مانند مارک، مدل، سال، نوع و تعداد به سرقت رفته به شرح زیر هستند:

#نوعمدلسال ساختتعداد دزدی
1هونداCR-V۲۰۲۰۲,۶۸۴
2لکسوسRX۲۰۲۰۱,۷۰۷
3داج رم۱,۵۰۰۲۰۲۲۱,۴۰۵
4تویوتاهایلندر۲۰۲۱۱,۳۴۴
5لندرووررنج روور۲۰۲۰۱,۲۲۵
6فورداف ۱۵۰۲۰۲۰۱,۲۲۵
7جیپگرند چروکی۲۰۲۱۷۶۶
8جیپرانگلر۲۰۲۱۶۸۹
9هونداسیویک۲۰۱۶۳۰
10آکیوراRDX۲۰۲۱۴۵۹

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Tuesday, November 14, 2023 - 20:15

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به