دولت نروژ در ماه نوامبر اعلان کرده که مالیات‌ها را از ۰.۸۵ درصد به ۱.۱ درصد افزایش داده است
برخی از ثروتمندترین افراد نروژ به دنبال تصمیم این کشور اروپای شمال برای افزایش مالیات بر ثروت در سال گذشته به سوئیس نقل مکان کردند.
این در حالی‌ست که افراد معمولی در این کشور که سیاست اقتصادی آن کمتر از دیگر کشورهای غربی بر پایه ثروت است، همچنان درگیر مالیات‌های نروژ خواهند ماند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
 
فرار ده‌ها ثروتمند نروژی به سوئیس
دولت نروژ در ماه نوامبر اعلان کرده که مالیات‌ها را از ۰.۸۵ درصد به ۱.۱ درصد افزایش داده که باعث شد حدود ۶۵ نفر از ثروتمندترین افراد این کشور نقل مکان کنند. مالیات‌ها بزرگ‌ترین منبع درآمد این کشور برای رفع نیازهای اقتصادی اجتماعی‌ست. روزنامه نروژی "داگانس نائرینگزلیو" گزارش داد که این گروه که بیش از ۴۷ میلیارد کرون (۴.۴ میلیارد دلار) پول داشته‌اند در طی یک سال به سوئیس نقل مکان کرده‌اند.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
طبق آمار و اطلاعات اداره مالیات نروژ، افراد با ثروت خالص بیش از ۱.۷ میلیون کرون (۱۵۸,۰۰۰ دلار) یا زوج‌های متاهل که ثروت خالص بیش از ۳.۴ میلیون (۳۱۷,۰۰۰ دلار) دارند، باید مالیات ۱.۱ درصدی بپردازند. نروژ انواع مختلفی از مالیات‌ها را دارد، از جمله مالیات امنیت اجتماعی که از کارمندان و کارآفرینان اخذ می‌شود؛ مالیات مصرف؛ مالیات بر دارایی؛ مالیات بر ارث و هدایا؛ و مالیات بر املاک
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
"کجل اینگ روکه" که سهامدار اصلی و رئیس شرکت سرمایه‌گذاری صنعتی "آکر آسا" است، در نامه‌ای سرگشاده در ماه سپتامبر به هیئت مدیره گفت که "انتخاب دشوار" نقل مکانش از نروژ به سوئیس را انجام داده است. وی که دارایی خالص برآورد شده‌اش طبق آمار موسسه "فوربس" ۴.۹ میلیارد دلار برآورد شده، گزارش شده که بزرگ‌ترین مالیات‌دهنده این کشور بوده که اکنون دیگر مالیاتی پرداخت نمی‌کند. او در نامه‌ای به سهامداران و کارمندانش چنین توضیح داد: "سوئیس ارزان‌ترین مکان برای زندگی و یا کم مالیات‌ترین مکان نیست، اما مکانی عالی با موقعیتی استثنایی در مرکزی در اروپاست".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
در این میان حتی "ارلینگ هالند" و پدرش که ثروتشان ۳۶ میلیون کرون (۳.۱ میلیون یورو) تخمین زده می‌شود، نیز به سوئیس رفته‌اند که باعث شد سر و صدای زیادی به پا شود. تنها در سال ۲۰۲۲، حداقل ۳۳ نفر از هموطنان او، از جمله ثروتمندترین افراد در نروژ، به سوئیس مهاجرت کردند تا از مزایای مالیاتی سوئیس استفاده کنند که به گفته روزنامه "داگنس نارینگسلیو" آنها با هم حداقل ۵۴۶ میلیون کرون در سال ۲۰۲۱ مالیات پرداخته‌اند.
سوئیس مدتهاست که بهشت مالیاتی جذاب برای افراد مرفهی که به دنبال استفاده از مالیات‌های پایین‌تر هستند، شده است. البته مالیات بر ثروت در سوئیس بسته به منطقه یا "کانتون" (سوئیس ۲۶ منطقه داره) آن متفاوت است و بسته به ثروت خالص شخصی بین ۰.۰۲% تا ۱.۰۳% متغیر است. سوئیس از نظر رتبه‌بندی راحت بازنشستگی نیز در صدر بهترین کشورهای جهان و با شرایطی بسیار بهتر از ایالات متحده آمریکا قرار دارد بطوریکه بسیاری از آمریکایی‌های پولدار در سال‌های آخر کاری خود بتدریج و در خفا پول‌های خود را به سوئیس منتقل می‌کنند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


رفتن به سوئیس مانند رفتن به جزایری در دریای کارائیب که بالا و پایینی زیادی دارند نیست، بلکه سوئیس با ثبات کامل و داشتن دارایی‌های فراوانش مانند ساعت، شکلات، پنیر، بانکداری و گردشگری، می‌تواند مکان خوبی برای زندگی پولدارها بطور قانونی و با کمترین خطر باشد.

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Sunday, September 10, 2023 - 20:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به