این شهرهای بزرگ دنیا بعلت مکان جغرافیایی خاصی که دارند نه نیاز به بخاری دارند و نه کولر
انرژی در سراسر دنیا گران شده، یا به عبارت بهتر کمرشکن شده است. به همین دلیل بسیاری در فکر جابجایی به شهرهایی هستند که در کنار امکانات کافی نیاز به وسایل گرمازا یا سرمازا یا هر دو ندارند.
این شهرهای بزرگ دنیا بعلت مکان جغرافیایی خاصی که دارند نه نیاز به بخاری دارند و نه کولر، به همین دلیل می‌توانند از جمله مقاصد تعطیلاتی یا بازنشستگی یا حتی زندگی مردم تلقی شوند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Siamak Shabani, Massey Baradaran, real estate Toronto Canada
 
آمریکای جنوبی و مرکزی
 
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما
لیما - پرو:
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
لیما پایتخت پرو است که در سواحل بایر اقیانوس آرام قرار دارد. در این شهر بارندگی بسیار کم است، در واقع کمی بیشتر از ۱۰ میلی‌متر در سال و در اغلب موارد کمتر از آن، در بیشتر مواقع باران به صورت نم‌نم می‌بارد. دمای هوا بین ۱۲ تا ۲۸ درجه سانتیگراد و میانگین دمای سالانه ۱۹ درجه سانتیگراد است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
لیما پرو
 
بوگوتا - کلمبیا:
پایتخت کلمبیا، که ۳.۴ درجه بالاتر از خط استوا قرار دارد و بنابراین در طول سال از دمای ثابتی برخوردار است. با این حال، ارتفاع می‌تواند دمای هوا را به خصوص در شب بسیار پایین بیاورد، اما در هر صورت نیازی به گرمایش حرارتی ندارد.
بوگوتا کلمبیا
 
کاراکاس - ونزوئلا:
در شمال مرکزی کشور ونزوئلا و در ۹ کیلومتری دریای کارائیب واقع شده است، آب و هوای کاراکاس نیمه گرمسیری کوهستانی است. میانگین سردترین ماه (ژانویه) ۲۱ درجه سانتیگراد و میانگین گرمترین ماه (می) ۳۲.۸ درجه سانتیگراد است و در نتیجه تفاوت گرمترین و سردترین میانگین در طول سال فقط ۹ درجه سانتیگراد است.
کاراکاس ونزوئلا
 
کیتو - اکوادور:
نام رسمی این شهر سان‌فرانسیسکو دو کیتو و پایتخت اکوادور است. اگرچه چند کیلومتری بالاتر از خط استوا قرار دارد اما به دلیل ارتفاع زیاد، کیتو از آب و هوای معتدل، با شب‌های خنک و بارندگی فراوان برخوردار است. بالاترین دمایی که تاکنون ثبت شده ۳۳ درجه بوده و به طور متوسط در شب، هرگز به کمتر از ۹ درجه نمی‌رسد.
مطلب-زندگی-هزینه-انرژی-شهر-بزرگ-بدون-بخاری-کولر-تهویه-مطبوع-‌زندگی-کیتو-اکوادور
 
سائوپائولو - برزیل:
پایتخت ایالت سائوپائولو برزیل است. دارای ویژگی‌های نیمه گرمسیری‌ست اما در تمام طول سال آب و هوایی معتدل دارد، میانگین سالانه دمای هوا حداکثر ۲۴ درجه و حداقل ۱۴ درجه است.
مطلب-زندگی-هزینه-انرژی-شهر-بزرگ-بدون-بخاری-کولر-تهویه-مطبوع-‌زندگی-سائوپائولو-برزیل
 
گواتمالا سیتی - گواتمالا:
پایتخت گواتمالا و همچنین با بیش از ۴ میلیون نفر جمعیت، پرجمعیت‌ترین شهر آمریکای مرکزی است. در طول سال، دمای معمولا از ۱۳ درجه سانتیگراد تا ۲۷ درجه سانتیگراد متغیر است و به ندرت دمای هوا کمتر از ۱۱ درجه سانتیگراد و یا بالاتر از ۲۹ درجه سانتیگراد می‌شود.
مطلب-زندگی-هزینه-انرژی-شهر-بزرگ-بدون-بخاری-کولر-تهویه-مطبوع-‌زندگی-گواتمالا-سیتی
 
مکزیکو سیتی - مکزیک:
پایتخت مکزیک است. وجود کوه‌های بلند در اطراف دره مکزیک عاملی است که از عبور ابرهای بارانی که از سوی خلیج و اقیانوس آرام می‌آیند جلوگیری می‌کند و به همین دلیل بارندگی در پایتخت زیاد نیست. میانگین دما در طول سال ۱۷ درجه، حداکثر ۲۴ درجه و حداقل ۱۱ درجه است.
مطلب-زندگی-هزینه-انرژی-شهر-بزرگ-بدون-بخاری-کولر-تهویه-مطبوع-‌زندگی-مکزیکوسیتی-مکزیک
 
آمریکای شمالی
سن دیگو - ایالات متحده آمریکا:
شهری در ایالات متحده آمریکا، در ایالت کالیفرنیا با آب و هوایی نیمه گرمسیری و خشک، با زمستان‌های بسیار معتدل و نسبتا مرطوب و تابستان‌های نسبتا گرم و آفتابی‌ست. در این شهر آب و هوا بسیار معتدل و شبیه بهار است زیرا جریان سیال و خنکی در امتداد سواحل اقیانوس آرام وجود دارد و به طور متوسط، دمای هوا حداکثر ۲۱-۲۲ درجه و حداقل ۱۳ درجه است.
مطلب-زندگی-هزینه-انرژی-شهر-بزرگ-بدون-بخاری-کولر-تهویه-مطبوع-‌زندگی-سن-دیگو
 
آفریقا
آنتاناناریوو - ماداگاسگار:
پایتخت و بزرگترین شهر ماداگاسکار است. این شهر در کنار یک خط‌الراس صخره‌ای باریک و طولانی واقع شده که حدود ۴ کیلومتر از شمال و جنوب امتداد دارد. آنتاناناریوو ۱,۲۷۵ متر بالاتر از سطح دریاست و بر دشتی بسیار حاصلخیز تسلط دارد. این شهر دارای آب و هوای نیمه گرمسیری کوهستانی است که زمستان‌های معتدل و خشک و تابستان‌های گرم و بارانی دارد.
مطلب-زندگی-هزینه-انرژی-شهر-بزرگ-بدون-بخاری-کولر-تهویه-مطبوع-‌زندگی-آنتاناناریوو-ماداگاسگار
 
نایروبی - کنیا:
پایتخت کنیا است و به دلیل ارتفاع این شهر از سطح دریا و نزدیکی به خط استوا، تفاوت دمایی بین تابستان و زمستان بسیار ناچیز و دمای هوا بین ۱۰ تا ۳۰ درجه است.
مطلب-زندگی-هزینه-انرژی-شهر-بزرگ-بدون-بخاری-کولر-تهویه-مطبوع-‌زندگی-نایروبی-کنیا
 
الیزابت - آفریقای جنوبی:
یکی از بندرهای اصلی آفریقای جنوبی‌ست که آب و هوای آن نیمه گرمسیری اقیانوسی، با زمستان‌های بسیار معتدل و تابستان‌های نسبتا گرم است. دمای هوا بین ۱۴.۶ درجه سانتیگراد تا ۲۲.۱ درجه سانتیگراد متغیر است.
مطلب-زندگی-هزینه-انرژی-شهر-بزرگ-بدون-بخاری-کولر-تهویه-مطبوع-‌زندگی-الیزابت-آفریقای-جنوبی
 
دوربان - آفریقای جنوبی:
شهری بندری در آفریقای جنوبی که در سواحل اقیانوس هند این کشور واقع شده و با جمعیتی در حدود ۳.۴ میلیون نفر، سومین شهر پُرجمعیت آفریقای جنوبی به شمار می‌رود. بندر آن بزرگترین و مهم‌ترین در کشور و همچنین برای انبار کردن کانتینرهای حمل و نقل، سومین شهر بزرگ در نیمکره جنوبی است. دمای هوا در این شهر به طور میانگین حداکثر ۲۵ درجه و حداقل۱۶ درجه است.
مطلب-زندگی-هزینه-انرژی-شهر-بزرگ-بدون-بخاری-کولر-تهویه-مطبوع-‌زندگی-دوربان-آفریقای-جنوبی
 
اقیانوسیه
سیدنی - استرالیا:
شهری استرالیایی که پرجمعیت‌ترین شهر اقیانوسیه و یکی از چند فرهنگی‌ترین شهرهای جهان است. سیدنی دارای آب و هوای معتدل اقیانوسی همراه با تابستان‌های گرم اما معتدل و زمستان‌های معتدل و بارش باران در طول سال است. دمای هوای آن معمولا بین ۱۸ تا ۲۶ درجه است.

مطلب-زندگی-هزینه-انرژی-شهر-بزرگ-بدون-بخاری-کولر-تهویه-مطبوع-‌زندگی-سیدنی-استرالیا

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Friday, December 2, 2022 - 06:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهتعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به