روز دوشنبه عصر این اصلاحیه قانون، در بودجه عمومی 392 صفحه‌ای دولت لیبرال فدرال کانادا به تصویب رسید
ترجمه ایران استار – کانادا قصد دارد با تغییر قانون مهاجرت، درخواست پناهندگی پناهجویانی که در کشورهایی مانند آمریکا رد شده‌اند، را سخت‌تر کند. این حرکت پس از آن برنامه‌ریزی شد که هزاران نفر از پناهجویانی که پس از دریافت ردی پرونده در آمریکا به سوی مرز با کانادا هجوم آوردند. هجوم این پناهجویان مدت‌هاست که به یک مسئله داغ سیاسی تبدیل شده است.
با این قانون، افسران مهاجرت در مرز، خواهند توانست ادعای پناهندگی یک پناهنده‌ی رد شده در یک کشور دیگر که با کانادا قرارداد به اشتراک‌گذاری اطلاعات مهاجرتی دارد، را رد کنند. کانادا با کشورهای آمریکا، انگلستان، استرالیا و نیوزیلند چنین قرارداد به اشتراک‌گذاری اطلاعات مهاجرتی را قبلا به امضاء رسانده است.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Minister Mary Ng Nowruz Canada, مری نگی نوروز
روز دوشنبه عصر این اصلاحیه قانون، در بودجه عمومی 392 صفحه‌ای دولت لیبرال فدرال کانادا به تصویب رسید. طبق این قانون پناهجو دیگر حق برخورداری از دادرسی را نداشته و نیز نخواهد توانست به دادگاه مستقلی شکایت کند. در عوض، متقاضیان محروم، حق دارند یک فرم ارزیابی خطر ناشی از رد پرونده خود را قبل از بازگردانده شدن پُر کرده و ارائه دهند. "کوین وینر" وکیل متخصص این موارد می‌گوید درصد موفقیت این نوع فرم‌ها فقط 3٪ است. او افزود: " این یک تغییر عمده در سیستم پناهندگی کاناداست، اینکه تغییری به این بزرگی در لابلای بودجه امسال گم شده است بسیار شگفت‌زده‌ام کرده است... اگر قرار است که ماموران مهاجرت لب مرز، متصدی تصمیم‌گیری درباره ادعاهای اینهمه پناهجویان باشند، پس دولت قبل از اجرای این قانون باید مطمئن شده باشد که ماموران تصمیمات منصفانه و منطقی خوبی خواهند گرفت".
در سال 2018، حدود 20،000 تن پناهجو، از مرز آمریکا عبور کرده و وارد کانادا شدند، در حالیکه ادعای اکثریت آنها قبلا در آمریکا ثبت شده بود. هم اکنون نیز بیش از 200،000 ادعای پناهندگی در صف انتظار دولت کاناداست که بطور متوسط برای رسیدگی بایستی 20 ماه صبر کنند. به دلیل این هجوم زیاد و طولانی شدن رسیدگی به پرونده‌ها، شهرهای نزدیک مرز با آمریکا استادیوم‌های قدیمی و مراکز اجتماعی را تبدیل به مکان‌هایی برای اسکان دادن این پناهندگان منتظر کرده‌اند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Leah-Taylor-Roy-MP-Aurora-Oak-ridges-Richmond-Hill-Nowruz

این امر موجب تنش بین دولت فدرال کانادا و دولت‌های استانی و شهری نیز شده است که معتقدند فشار مالی این تغییرات به عهده آنهاست. در بودجه سال جاری، دولت متعهد شد که در عرض پنج سال آینده بیش از 1 بیلیون دلار صرف خدمات مرزی کند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Mjid-Jowhari-MP-RichmondHill-Nowruz

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Wednesday, April 10, 2019 - 20:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهتعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به