ایران استار: آیت الله خامنه ای اظهاراتی درباره پرونده اکبری مطرح کرده تا هم ژست مبارزه با فساد در جمهوری اسلامی حفظ شود و هم مقام رهبری از اتهام انتصاب یک مسئول فاسد بر راس قوه قضاییه مبری شود.
رهبر جمهوری اسلامی صبح روز شنبه در ارتباط تصویری با رئیس و مسئولان عالی قضایی و همچنین رؤسای کل دادگستری‌های جمهوری اسلامی به نکات مهم درباره پرونده اکبر طبری، مقام پیشین قوه قضاییه ایران اشاره کرد. آیت الله خامنه ای از یک طرف از برخورد با اکبر طبری حمایت کرد وگفت که مبارزه با فساد که در دوره سید ابراهیم رئیسی در قوه قضاییه به اوج خود رسیده است! البته رهبرجمهوری اسلامی به این نکته اشاره نکرد که طبری در همان زمان که رئیسی به عنوان معاون اول قوه قضاییه فعالیت داشت، طبری مرتکب فسادهای مورد ادعا شده است.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
بخش مهمتر اظهارات رهبر جمهوری اسلامی حمایتش از صادق آملی لاریجانی رئیس پیشین قوه قضاییه جمهوری اسلامی بود که این روزها به خاطر پرونده اکبر طبری با چالش و پرسش‌های زیادی مواجه است. آیت الله خامنه ای در حمایت از لاریجانی انتقادها به وی درباره حمایتش از طبری را اهانت و ظلم به برخی بزرگان پاکدست قبلی قوه قضائیه تعبیر کرد و گفت: «حرکت مبارزه با فساد که اکنون در قوه قضاییه به‌خوبی مشاهده می‌شود و خود را نشان داده است، از دوره آقای آملی لاریجانی آغاز شد و ایشان هم در داخل و هم در بیرون از قوه شروع کننده آن بودند و اینها نباید از نظر دور باشد.»
از طرفی براساس اصول یکصد و پنجاه و هفتم و یکصد و دهم قانون اساسی تعیین و انتصاب رئیس قوه قضائیه از جمله وظایف و اختیارات رهبر جمهوری اسلامی است و در صورتی که آیت الله خامنه‌ای بخواهد محاکمه و بازداشت صادق لاریجانی را بپذیرد به طریق اولی اجازه داده است که انتصاب خودش در سیتسم قضایی جمهوری اسلامی به چالش کشیده شود.
البته سختی کار آیت الله خامنه ای در باوراندن این قبول به افکار عمومی که آقای لاریجانی فارغ از خطا یا مشارکت با اکبر طبری بوده از آنجا ناشی می‌شود که در تیرماه ۹۸ و به دنبال بالا گرفت اتهامات علیه طبری دفتر لاریجانی اعلام کرد که در زمان حضورش در قوه قضاییه پرونده اتهامات اکبر طبری را بررسی کرده و خلاف بودن آنها برای وی محرز شده است.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
از طرفی آقای خامنه ای در دیماه سال ۱۳۹۷ و به واسطه درگذشت سیدمحمودهاشمی شاهرودی، رئیس پیشین مجمع تشخیص مصلحت نظام جمهوری اسلامی، صادق لاریجانی را به ریاست این مجمع انتخاب کرد که می‌توانست به طور غیر مستقیم تاییدی هم بر عملکرد وی در قوه قضاییه باشد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
جالب اینکه لاریجانی در همان زمان به طور توامان ریاست قوه قضاییه را نیز در اختیار داشت و عضو شورای نگهبان هم بود. او چند هفته بعد و به عبارتی چند هفته مانده به پایان ریاستش در قوه قضاییه از رهبر جمهوری اسلامی درخواست کرد برای تمرکز بیشتر در مجمع و شورای نگهبان مسئولیت دستگاه قضایی را تحویل دهد که مورد قبول آیت الله خامنه‌ای قرار گرفت.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
با این اوصاف به نظر می‌رسد رهبر جمهوری اسلامی با اظهارات امروزش از یک طرف خواسته سیاست «نه سیخ بسوزد و نه کباب» مبارزه با فساد در جمهوری اسلامی را حفظ کرده و از طرفی سعی کرده با رفع اتهام از صادق لاریجانی، دامان خودش را از پرونده اکبری پاکیزه نگه دارد. اگرچه باید دید افکارعمومی در نهایت چه قضاوتی در این باره خواهد داشت.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


 
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Saturday, June 27, 2020 - 09:15

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به