ایران استار: اظهارات ترودو درباره اینکه کانادا بهتر از آمریکا کرونا را کنترل کرده است، عدم حضور کانادا در نمایشگاه کتاب فرانکفورت، بازگشایی تدریحی مراکز هنری در کانادا و تلاش عربستان برای بازگرداندن سعید الجبری از مطالبی بود که با محوریت کانادا در رسانه های ایران منتشر شده است.

کانادا بهتر از آمریکا کرونا را مدیریت کرد
اظهارات نخست وزیر کانادا مبنی بر اینکه این کشور بهتر از بسیاری از متحدانش از جمله ایالات متحده بحران شیوع ویروس کرونا را مدیریت کرده است در رسانه های ایران بازتاب زیادی داشته است.

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
در همین باره تسنیم به نقل از رویترز نوشت: جاستین ترودو نخست وزیر کانادا روز چهارشنبه در اظهاراتی گفت: کانادا بحران شیوع ویروس کرونا را بهتر از بسیاری از متحدانش از جمله آمریکا مدیریت کرده است. بر اساس این گزارش، کانادا با جمعیت یک دهم آمریکا تاکنون ۸،۷۱۱ مورد فوت و ۱۰،۶۱۶۷ مورد ابتلا به ویروس کرونا را تایید کرده است. نخست وزیر کانادا گفته است که شرایط در این کشور در حال تثبیت است. در مقابل ایالات متحده تاکنون بیش از ۳ میلیون مورد ابتلا و ۱۳۱،۳۳۶ فوتی بر اثر ویروس کرونا را گزارش کرده است. مقام های رسمی نسبت به بدتر شدن بحران شیوع ویروس کرونا در بیش از ۲۰ ایالت این کشور طی دو هفته اخیر هشدار داده‌اند. نخست وزیر کانادا افزود: ما توانستیم ویروس را بهتر از متحدان مان به خصوص همسایه نزدیک مان، کنترل کنیم. موفقیت کانادا می تواند به تلاش ها برای بازگشایی اقتصاد این کشور کمک کند.
کانادا و آمریکا سفرهای غیرضروری بین دو کشور را از ماه مارس متوقف کرده‌اند و قصد دارند این ممنوعیت را که ۲۱ جولای به پایان خواهد رسید، تمدید کنند. مقام‌های کانادایی بر این باورند که تلفات ویروس کرونا احتمالا تا ۱۷ جولای به ۸،۹۰۰ نفر خواهد رسید. هاوارد انجو معاون بهداشت عمومی کانادا در اظهاراتی گفت: شیوع ویروس کرونا تحت کنترل درآمده است ولی تدابیر لازم از جمله قرنطینه و رعایت فاصله اجتماعی همچنان ضروری است. وی افزود: اگر خیلی سریع و زود شرایط را تسهیل کنیم، شیوع ویروس کرونا مجددا به اوج خود خواهد رسید.این در حالی است که روابط ترودو و دونالد ترامپ طی ماه های اخیر همواره متشنج بوده است.
دفتر جاستین ترودو روز دوشنبه اعلام کرد: نخست وزیر کانادا برای دیدار با روسای جمهور مکزیک و آمریکا و شرکت در مراسم جشن توافق تجاری جدید آمریکای شمالی به واشنگتن سفر نخواهد کرد. کانادا پیش از این نگرانی خود را نسبت به اعمال تعرفه های آمریکا علیه واردات فولاد و آلومینیوم اعلام کرده است.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
 
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
تعویق حضور فیزیکی کانادا در نمایشگاه کتاب فرانکفورت
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
رسانه‌های ایران نوشتند: نمایشگاه کتاب فرانکفورت بر اساس اطلاعیه‌ای از تعویق حضور فیزیکی کانادا به عنوان کشور مهمان ویژه در نمایشگاه کتاب فرانکفورت ۲۰۲۰ به سال ۲۰۲۱ به همراه تقویت حضور مجازی و تعویق یک‌ساله حضور سایر کشورهای مهمان ویژه در این رویداد خبر داده است.
در همین باره خبرگزاری ایلنا بر اساس خبر منتشره در وبسایت نمایشگاه کتاب فرانکفورت نوشت: حضور کشور کانادا به عنوان مهمان ویژه نمایشگاه کتاب فرانکفورت ۲۰۲۰ از ۱۴ تا ۱۸ اکتبر ۲۰۲۰ - (۲۳ تا ۲۷ مهر ۱۳۹۹) به دلیل تغییر شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا تا سال ۲۰۲۱ به تعویق افتاد. کمیته‌ای که حضور کانادا را به عنوان میهمان ویژه ترتیب می‌دهد، تحت نظارت وزارت میراث‌فرهنگی کانادا، با هماهنگی نمایشگاه کتاب فرانکفورت و سپس کشورهای مهمان ویژه در ادوار آتی این نمایشگاه به توافق رسید تا حضور فیزیکی آن را به مدت یک سال به تأخیر بیندازد.
همچنین کشورهایی که قرار بود در سال‌های بعد میهمان ویژه این نمایشگاه باشند (اسپانیا، اسلوونی و ایتالیا) موافقت کردند که هر کدام حضور خود را برای یک سال به تأخیر انداخته تا حضور کانادا به سال ۲۰۲۱ موکول شود. بر همین اساس در دوره پیش رو، متولیان حضور کانادا در حال آماده‌سازی حضور مجازی خود هستند تا نویسندگان و ناشران کانادایی مشارکت پررنگی در فضای مجازی داشته باشد.
یورگن بووس مدیر نمایشگاه کتاب فرانکفورت - نیز در این خصوص گفت: «می‌خواهیم از کمیته‌های مهمان ویژه، تشکل‌های نشر و مقامات اسپانیا، اسلوونی و ایتالیا تشکر کنیم که به دلیل همبستگی با کانادا، موافقت کردند حضور خود را در نمایشگاه کتاب فرانکفورت برای یک سال دیگر به تعویق انداخته تا نتیجه مطلوب در خصوص حضور کانادا و فرصت ممکن برای ارائه ادبیات و فرهنگ این کشور در اکتبر ۲۰۲۱ به دست آید. هم‌زمان مشتاقانه منتظر همه فعالیت‌های مجازی هستیم که توسط طرف کانادایی ما در طول نمایشگاه فرانکفورت ۲۰۲۰ ارائه خواهد شد. امسال با چالش‌های اساسی مواجه شده‌­اُیم و می­‌بینیم که جامعه بین‌المللی نشر در پاسخ به این موضوع با یکدیگر متحدند. این همکاری در خصوص کشورهای مهمان ویژه تنها یکی از نمونه‌های بی‌شمار است.
 
تلاش عربستان برای بازگرداندن الجبری از کانادا
.یک خبرگزاری وابسته به سپاه پاسداران نوشته است: یک روزنامه کانادایی فاش کرد که ریاض طی سال‌های اخیر تلاش زیادی برای بازگرداندن «سعد الجبری» جعبه سیاه متواری عربستان در کانادا کرده است. تسنیم به به نقل از روزنامه کانادایی «گلوپ اند میل»، نوشته است: ریاض با اعمال فشار به کانادا سعی در بازگشت «سعد الجبری» مقام بلندپایه و متواری اطلاعات سعودی را دارد.
بنا به گزارش این روزنامه کانادایی، دولت عربستان در سال ۲۰۱۸ هیاتی را به منظور بازگرداندن الجبری به کشورش، به کانادا اعزام کرده بود. روزنامه «گلوپ اند میل» در ادامه فاش کرد، ریاض تلاش کرده بود تا با صدور قرار بازداشت علیه سعد الجبری، وی را از طریق پلیس اینترپل به عربستان بازگرداند.
سعد الجبری پیش از روی کار آمدن بن سلمان در ژوئن ۲۰۱۷، معاون «محمد بن نایف» ولیعهد سابق عربستان بود و همچنین ریاست سازمان اطلاعات سعودی را بر عهده داشت.
این مقام بلندپایه اطلاعات سودی در ژانویه سال ۲۰۱۵، پیش از آن که بن نایف در آوریل ۲۰۱۵ ولیعهد شود، منصب وزیر امور خارجه عربستان را عهده دار شد. محافل آمریکایی می‌گویند که الجبری از دو ترور جان سالم به در برد. وی به عنوان وزیر امور خارجه و عضو شورای امنیت و امور سیاسی با جنگ عربستان در یمن مخالفت کرد؛ چراکه این اقدام را پرهزینه و بدون نتیجه می دانست و این از دلایلی بود که بن سلمان به مخالفت با سعدالجبری پرداخت. الجبری در ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۵ به درخواست بن سلمان و یادداشتی از «محمد بن زاید» ولیعهد ابوظبی، از سمت خود استعفا داد، اما او به مدت دو سال همچنان مشاور «محمد بن نایف» باقی ماند. او به عنوان گنجینه اسرار خاندان سعودی با در اختیار داشتن اسناد و اطلاعات حساس و سری مربوط به پادشاه سلمان بن عبدالعزیز، محمد بن سلمان و سایر چهره‌های خانواده سلطنتی سعودی توصیف شده است.
در این‌ باره یکی از مسئولان سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا می‌گوید: پرونده‌‌های الجبری حاوی اطلاعاتی درباره تمامی رفتارهای نامناسب اعضای خاندان سعودی، از جمله جنایت‌های آنهاست. شاید همین امر، دلیل ترس ولیعهد جوان سعودی از الجبری است که خارج از کنترل بن‌سلمان قرار دارد و این شاهزاده در تلاش برای بازگرداندن وی از کانادا به عربستان است.
 
موسسات بزرگ هنری کانادا آماده بازگشایی می‌شوند
برخی از بزرگ‌ترین موسسات هنری کانادا بعد از ماه‌ها تعطیلی ناشی از بحران گسترش ویروس کرونا آماده بازگشایی می‌شوند.
به گزارش ایسنا و به نقل از آرت‌نیوزپیپر، گالری هنری «اونتاریو» نخستین موسسه بزرگ هنری کانادا بود که در روز دوم «جولای» درهایش را به روی اعضا و کارکنان گالری باز کرد. به گفته مسوولان این موسسه هنری امکان بازدید برای عموم مردم نیز از بیست و سوم جولای فراهم خواهد شد. همچون سایر موسسات کانادا، فعالیت گالری هنری «اونتاریو» نیز فقط به پنجشنبه تا یک‌شنبه محدود خواهد بود. قوانین جدیدی نیز برای رعایت بهداشت و جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در این گالری اجرا خواهد شد. این گالری در سیزدهم مارس و زودتر از خطوط هوایی تعطیل شد. مسوولان گالری انتظار داشتند فعالیت مجدد گالری را از ماه اوریل آغاز کنند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


باوجود بازگشایی گالری، هنوز تا رسیدن به شرایط پیش از شیوع کرونا فاصله بسیار زیادی وجود دارد.قرار است درهای موزه هنرهای معاصر در تورنتو نیز در شانزدهم جولای به روی عموم مردم باز شود.گالری ملی کانادا نیز از هجدهم جولای میزبان بازدیدکنندگان خواهد بود.فعالیت برخی موزه‌های ونکوور و مونترآل از ماه ژوئن آغاز شده است.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Thursday, July 9, 2020 - 09:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به