ایران استار: وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی در تازه‌ترین اظهار نظر درباره جعبه سیاه هواپیما اوکراینی گفته است که گزارش نهایی بازخوانی این جعبه منتشر خواهد شد. این دومین گام جمهوری اسلامی در یک هفته گذشته برای حل و فصل این پرونده است. محمد اسلامی خبر مهم درباره انتشار اطلاعات جعبه سیاه هواپیما اوکراینی را در مراسم تودیع و معارفه رئیس جدید سازمان هواپیمایی ایران اعلام کرده است.
پیشتر انجمن خانواده‌های جانباختگان پرواز شماره ۷۵۲ اوکراین که ۱۸ دیماه سال ۱۳۹۸ توسط موشک‌های سپاه ساقط شده است و همچنین مقام‌های کانادایی و اوکراینی از جمهوری اسلامی درخواست کرده‌ بودند داده‌های استخراج شده این هواپیما را به طور سریع و شفاف منتشر کند.

جمهوری اسلامی: گزارش نهایی بازخوانی جعبه سیاه هواپیما اوکراینی اعلام می‌شود؛ بیمه غرامت می‌دهد

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
وزارت خارجه ایران روز شنبه ۲۸ تیر اعلام کرد که جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی را همراه با یک قاضی به فرانسه فرستاده است و ۲ روز بعد مقامات اداره بررسی سوانح هوایی فرانسه اعلام کردند اطلاعات صدای کابین خلبان پرواز ۷۵۲ اوکراین از جعبه‌های سیاه این هواپیما استخراج شده، اما هنوز درباره محتویات آن سکوت کرده‌اند.
یک گروه بین‌المللی مسئول خواندن و تحلیل داده‌های جعبه سیاه هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ متشکل از نمایندگانی از کشورهای ایران، آمریکا، بریتانیا، کانادا، سوئد و فرانسه را برعهده داشتند اما طبق قوانین بین‌المللی ایران حق هدایت تحلیل و انتشار اطلاعات جعبه سیاه را بر عهده دارد. ایران در پاسخ به این درخواست‌ها اعلام کرده است: «آزمایش‌های لازم صورت گرفته و اطلاعات جعبه سیاه هواپیما بازخوانی و تطبیق داده شده و دانلود اطلاعات و تحلیل جمع‌بندی آن را انجام دادیم که به زودی با همکاری اوکراین آن را منتشر خواهیم کرد».
وزیر راه شهرسازی جمهوری اسلامی در عین حال اعلام کرده که انتشار اطلاعات برپایه فشارکانادا نیست و گفته است: «اینطور نیست که دیگر کشورها مانند کانادا بیانیه بدهند و ما هرطور که آنها می‌خواهند عمل کنیم. ما بر اساس انکس ۱۳ این کار را انجام داده‌ایم و نتایج آن را منتشر خواهیم کرد». او در ادامه افزوده که ایران اکنون منتظر آمادگی طرف اوکراینی برای اعلان نتیجه نهایی این گزارش است.

پرداخت غرامت توسط شرکت‌های بیمه اروپایی پرداخت می‌شود

لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
اعلام آمادگی برای انتشار اطلاعات جعبه سیاه در حالی صورت گرفته است که جمهوری اسلامی چند روز پیش نیز آمادگی خود را برای پرداخت غرامت به خانواده قربانیان طبق عرف بین‌الملل را اعلام کرده بود. محسن بهاروند معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی پس از مذاکرات در اوکراین آمادگی جمهوری اسلامی برای پرداخت غرامت طبق عرف بین الملل را اعلام کرده بود، وی مشخص نکرده بود که این غرامت مطابق پیمان ورشو که ایران جزو آنست انجام خواهد شد یا پیمان مونترال که اوکراین جزو آنست. این در حالی بود که پیشتر مقامات جمهوری اسلامی از جمله سخنگوی وزارت امورخارجه ایران اعلام کرده بودند که با این موضوع طبق قوانین داخل ایران برخورد خواهند کرد. غلامرضا سلیمانی که رئیس کل بیمه مرکزی ایران است می‌گوید این هواپیما توسط ایران بیمه نشده و تحت پوشش شرکت‌های بیمه اروپایی بوده، به همین دلیل غرامت آن توسط بیمه‌های ایرانی پرداخت نمی‌شود. او افزوده که خسارت این هواپیما توسط شرکت‌هایی پرداخت خواهدشد که تحت پوشش آن بوده است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
به گزارش ایران استار هنوز مشخص نیست که افشای اطلاعات جعبه سیاه هواپیما اوکراینی چه تاثیری بر ماهیت حقوقی پرونده این هواپیما و دریافت غرامت خواهد گذاشت. چندی پیش سی‌بی‌سی کانادا و بی‌بی‌سی به فایل‌های صوتی دست پیدا کردند که نشان می‌داد مسئولان هواپیمایی ایران از همان ساعات اولیه سرنگون شدن هواپیمای مسافربری اوکراینی در تماس با سپاه پاسداران، دریافته بودند که یک حمله موشکی انجام شده اما به دلیل مسائل امنیتی دستور داشتند چیزی نگویند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Sunday, August 9, 2020 - 21:15

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به