ایران استار: جان بولتون در خاطراتش نوشته است که دونالد ترامپ پس از حضور در اجلاس جی هفت و انتقادهای ترودو در یک نشست خبری دستور حمله به او را صادر کرده بود.
 
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Siamak Shabani, Massey Baradaran, real estate Toronto Canada
خاطرات بولتون از دستور ترامپ برای حمله به ترودو
روزنامه ایران بخشی از کتاب خاطرات جان بولتون از ترامپ را ترجمه کرده که در آن از خشم ترامپ نسبت به جاستین ترودو پرده برداری شده است. در این ترجمه آمده است:
ترامپ در روز آخر اجلاس گروه ۷ بی‌حوصله و خسته بود و در جلسه صبحانه کاری که به موضوع برابری جنسیتی اختصاص داشت نیز دیر حاضر شد. به محض پخش شدن خبر مربوط به ترک زودهنگام اجلاس توسط رئیس جمهوری امریکا، اروپایی‌ها که نظرات دیگری داشتند، به سوی ترامپ هجوم آوردند و ما نتوانستیم بموقع او را از سالن خارج کنیم. عکس مشهوری هم که (توسط آلمان‌ها) از این لحظات ثبت شده، نشان می‌دهد که ما در خارج کردن ترامپ از فضای داغ اجلاس ناکام مانده‌ایم.
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
من احساسی شبیه سرگرد «جورج آرمسترانگ کاستر» در آخرین نبردش با سرخپوستان داشتم (کاستر که به قاتل سرخپوستان شهرت داشت در ژوئن ۱۸۷۶ و در حالی که فرماندهی هنگ هفتم سواره نظام را برعهده داشت در نبرد موسوم به «لیتل بیگ هورن» از قبایل سرخپوست در منطقه مونتانا شکست خورد و سرش از تن جدا شد). مذاکرات کشدار ادامه داشت و اکثر رایزنی‌ها را نیز من و کادلو انجام می‌دادیم ولی کل ماجرا فقط وقت تلف کردن بود و بس. ما بالاخره به دستاورد اندکی رسیدیم و بند پیشنهادی اروپایی‌ها مبنی بر اعلام پایبندی ایران به تعهدات خود در توافق هسته‌ای (که از نظر من اصلاً پایبند نبود) را حذف کردیم. اما اصولاً ما فقط گاز کربن تولید کردیم و به گرم شدن زمین کمک کردیم، موضوعی که اروپایی‌ها همیشه حداقل در ظاهر خود را نسبت به آن (انتشار کربن) نگران جلوه می‌دادند. ترامپ همچنان بی‌حوصله بود ولی هر طوری بود ما با سند نهایی اجلاس موافقت کردیم و عازم سالن کنفرانس مطبوعاتی شدیم. کادلو در محل اجلاس ماند تا سنگر را حفظ کند و ما پس از برگزاری کنفرانس مطبوعاتی با بالگرد مارین وان عازم پایگاه هوایی باگوتویل شدیم جایی که هواپیمای مخصوص رئیس جمهوری منتظر ما بود. پمپئو نیز در پایگاه باگوتویل به ما پیوست و با هواپیمای ایرفورس وان کانادا را به مقصد سنگاپور که حدود ۱۲ ساعت با ما اختلاف زمانی داشت، ترک کردیم. قرار بود در سر راه خود به سنگاپور برای سوختگیری توقف کوتاهی در پایگاه ناتو در جزیره «کرت» یونان داشته باشیم. در این فکر بودم که اجلاس گروه ۷ حسابی ما را خسته کرد ولی بالاخره تمام شد.
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
30 Figures Dr. Abbas Milani - Book Iranian
ترامپ بسیار خوشحال بود که بالاخره در مسیر ملاقات با کیم جونگ اون قرار گرفته است. وقتی پرواز کردیم، آنچه را که در شارلووی کانادا اتفاق افتاده بود، برای پمپئو توضیح دادم و سپس سعی کردم کمی بخوابم و خودم را با وقت سنگاپور تطبیق دهم اما کمی قبل از فرود ایرفورس وان در کرت برای سوختگیری از خواب بیدار شدم که در واقع بامداد یکشنبه به وقت یونان بود. هواپیمای مخصوص رئیس جمهوری امریکا به جز امکاناتی که برای شخص رئیس جمهوری دارد، اصولاً برای سفرهای لاکچری طراحی نشده و صندلی‌های تختخواب شو ندارد و به همین دلیل بسیاری از افراد در کف هواپیما دراز کشیده بودند. وقتی که من خواب بودم، ترامپ دو توئیت عصبانی زده و به صورت غیرمنتظره‌ای حمایت خود را از سند پایانی اجلاس گروه ۷ در کانادا پس گرفته بود. او چند ساعت قبل پمپئو را بیدار و به دفتر خود در هواپیما احضار کرده بود. ترامپ از اینکه ترودو نخست وزیر کانادا از کنفرانس مطبوعاتی اختتامیه اجلاس گروه ۷ استفاده کرده تا به انتقاد از او بپردازد، بشدت عصبانی بود. در حالی که او در کنفرانس خبری خود قبل از ترک کانادا نسبت به ترودو بسیار مهربان و قدردان بود و از اینکه نخست وزیر کانادا این گونه پاسخ او را داده بود، خشمگین و ناراحت شده بود. سند پایانی اجلاس گروه ۷ یک خسارت فراگیر بود.
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
3D Design Business, 3D product, 3D office, 3D website
هنگامی که این تحولات رخ می‌داد، کسی مرا بیدار نکرد و وقتی خودم بیدار شدم طبیعی بود که نتوانم توئیت‌های ترامپ را ببینم ولی همان گونه که پیش‌بینی می‌شد، قبل از فرود ما در سنگاپور این توئیت‌ها در صدر اخبار رسانه‌ها قرار گرفته بودند. من بلافاصله به کادلو که هنوز در کانادا بود، تلفن کردم تا بفهمم قضیه از چه قرار بوده است. او گفت که همه چیز بخوبی پیش رفت بجز کنفرانس مطبوعاتی ترودو در پایان اجلاس.
مسأله‌ای که فوریت داشت این بود که کادلو کاملاً توجیه شود و بداند در برنامه‌های گفت‌وگو محور شبکه‌های تلویزیونی در روز یکشنبه باید روی چه محورهایی صحبت کند. دستور ترامپ در این زمینه کاملاً روشن بود: «فقط سراغ ترودو بروید، به دیگران حمله نکنید. او کسی است که به صورت غیرمنصفانه پشت سر دیگران حرف می‌زند.» ترامپ همچنین قصد داشت از این اتفاق برای گرفتن امتیاز در دیدارهای خود با کیم جونگ اون استفاده کند. وی با اشاره به رد بیانیه اجلاس سران گروه ۷ گفت؛ این تصمیم نشان داد که «ما هر مزخرفی را نمی‌پذیریم.» این نکته مهمی بود که قطعاً ارزش توجه داشت. شکی وجود نداشت که ترامپ دوست داشت، کادلو، «پیتر ناوارو» (دیگر مشاور ترامپ که من او را توجیه کرده بودم) و «لیندسی گراهام» (سناتور جمهوریخواه که او را هم توجیه کرده بودم) با دست باز به نخست وزیر کانادا بتازند. ناوارو در یکی از حملاتش به نخست وزیر، گفته بود که به دلیل نوع رفتار ترودو با ترامپ جایگاه مخصوصی را برای وی در جهنم در نظر گرفته‌اند. هر چند از این اظهارات ناوارو انتقاد شد ولی این دقیقاً چیزی بود که ترامپ می‌خواست.
 
معضل سرطان روده بزرگ در کانادا چرا و چگونه؟
سایت انتخاب نوشته است: طبق اطلاعات انجمن سرطان کانادا، حدود ۲۶۹۰۰ کانادایی در سال ۲۰۲۰ مبتلا به سرطان روده بزرگ می‌شوند. نکته تکان دهنده این است که سرطان روده بزرگ بیشتر از گذشته به افراد جوان ضربه می‌زند. به عنوان مثال افراد متولد دهه ۱۹۹۰ بیش از دو برابر بیشتر از متولدین دهه ۱۹۵۰ در خطر ابتلا به بیماری‌های حاد روده رار دارند.
با وجود همه مخاطرات، کار‌های زیادی وجود دارد که مردم می‌توانند برای کاهش خطر ابتلا به سرطان برای خود انجام دهند. یافته‌هایی قوی وجود دارد که تغییر سبک زندگی و رژیم غذایی می‌تواند نقش مهمی در کنترل سرطان ایفا کند.
به طور خاص گزارش‌های جدید نشان می‌دهد که خوردن غلات سبوس دار روزانه ممکن است خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را حدود ۱۷ درصد کاهش دهد. این به شواهد علمی قبلی می‌افزاید که غذا‌های حاوی فیبر ممکن است خطر ابتلا به این سرطان را کاهش دهد. در این گزارش، دانشمندان تجزیه و تحلیل جامعی از ۹۹ مطالعه علمی موجود، از جمله داده‌های مربوط به حدود ۲۹ میلیون نفر انجام دادند. از این تعداد، بیش از یک چهارم میلیون نفر مبتلا به سرطان روده بزرگ بودند.
دارل گری، پزشک متخصص مرکز سرطان دانشگاه ایالتی اوهایو، که به طور مستقیم در این مطالعه نقش داشت، می‌گوید غلات کامل شامل سبوس هستند. سبوس پوست خارجی لایه‌ای مغز خوراکی است. حاوی آنتی اکسیدان‌های مهم، ویتامین‌های گروه B؛ و فیبر است. غلات کامل منبع غنی از آنتی اکسیدان‌هایی هستند که خاصیت ضد سرطانی دارند.
طبق این مطالعه، سه وعده غلات کامل در روز (در کل ۹۰ گرم) با ۱۷ درصد کاهش خطر ابتلا به سرطان همراه بود. یک وعده غلات کامل برابر است با ۱/۲ فنجان برنج قهوه‌ای پخته شده، بلغور جو دوسر، یا سایر غلات.
این گزارش خاطر نشان می‌کند که برخی از عادات سبک زندگی با خطر بالاتر سرطان روده بزرگ مرتبط است:
خوردن مقدار زیادی گوشت قرمز مانند گوشت گاو (بیش از ۵۰۰ گرم یا کمی بیش از ۱ پوند، پخته شده در هفته)خوردن هات داگ، بیکن و سایر گوشت‌های فرآوری شده به طور منظم، اضافه وزن یا چاقی  وسیگار کشیدن
 
بازتاب انتقاد محافظه کاران
خبرگزاری ایسنا به نقل از اسپوتنیک نوشته است: رهبر حزب اپوزیسیون کانادا در بیانیه ای پیش از انتخابات احتمالی در پاییز گفت، یک دولت محافظه کار در کانادا هوآوی را از ایجاد نسل ۵ اینترنت در کشور منع می کند.
"ارین اوتول"، رهبر اپوزیسیون محافظه کار کانادا همچنین خواسته تا جاستین ترودو، نخست وزیر از حزب لیبرال بابت ناکامی در روند تست کرونا در کشور مسئول شناخته شود.
تا روز پنجشنبه، تعداد موارد کروناویروس در کانادا با ۹۱۹۹ مورد مرگ مربتط، از مرز ۱۴۰ هزار نفر گذشت.
دولت لیبرال کانادا قرار است برنامه بلندمدت احیای اقتصادی ناشی از کروناویروس را از طریق یک سخنرانی در ۲۳ سپتامبر اعلام کند. سپس این برنامه به رای گذاشته می شود و انتخابات پاییز در صورتی برگزار می شود که طرح ترودو رای اعتماد نیاورد.

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Friday, September 18, 2020 - 10:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهWebsite Design

Share this with: ارسال این مطلب به