ایران استار: در جریان برگزاری دادگاه یک فساد بزرگ در جمهوری اسلامی موسوم به دادگاه پتروشیمی، بار دیگر قاضی دادگاه اتهام‌هایی را متوجه یکی از متهمان این پرونده کرده که ساکن کانادا است. در جریان پانزدهمین جلسه مربوط به دادگاه فساد حوزه پتروشیمی در ایران، قاضی مسعودی قاضی این پرونده درباره و ۱۴ متهم دیگر این پرونده پرداخت.
رقم مبادلات این پرونده چیزی در حدود شش میلیارد و ششصد و پنجاه میلیون یورو عنوان شده و درباره متهمان عنوان شده که آنها در سال‌های آخر دولت محمود احمدی‌نژاد، از راه بازی با ارز حاصل از فروش مواد پتروشیمی، میلیون‌ها دلار به جیب زده‌اند. برای مثال آنها محصولی را در خارج به دلار فروخته‌اند و در داخل کشور به دولت و شرکت‌های تولید کننده به ریال تحویل داده‌اند و ما به التفاوت نوسان قیمت ارز را برای خودشان برداشته‌اند. متهمان اما می‌گویند تحریم‌ها را دور زده‌اند و به جمهوری اسلامی "خدمت" کرده‌اند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
 
خرید خانه مرجان شیخ الاسلامی آل آقا در کانادا با پول فروش پتروشیمی ایران در دوران تحریم خدمت به نظام بوده
در جریان جلسه پانزدهم دادگاه قاضی مسعودی به این موضوع پرداخت که متهمان پرونده با مجوز کدام مقام عالی‌ترین مقام درباره هزینه کرد ارزها تصمیم گرفته‌اند و البته اشاره کرد هیچ مستندی در این باره وجود ندارد.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
قاضی مسعودی از وکیل آقای حمزه لو به عنوان متهم اول درخواست کرد: کتبی اعلام کنید که چنین مجوزی برای مصرف ارزها وجود داشته و سپس به سراغ اسناد می‌رویم. وکیل متهم حمزه لو گفت: موکل من از باب تعهد به نظام اقتصادی این تصمیم را گرفت.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
وی افزود: گزینه بعدی استفاده از اشخاصی بود که دارای گذرنامه‌های خارجی بودند، تنها راه این بود که از ظرفیت‌های خودشان در خارج از کشور به عنوان شرکت تجاری استفاده کنند و ارز را از آن کانال‌ها بیاورند. وکیل متهم حمزه لو اضافه کرد: این جمع تعهدی داشته که معادل فروش دولتی سوییفت تحویل داده است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
قاضی گفت: تفکیک سوییفت‌ها بر چه مبناست؟ جایی که نیاز بود وزیر نفت دستور داده که باید بررسی شود.
وکیل حمزه لو افزود: ضرورت در بحث ما وجود تحریم است.
قاضی گفت: کسب منفعت و خرید خانه توسط خانم شیخ الاسلام در بالاشهر و کانادا اضطرار است؟!
مسعودی همچنین در جریان این جلسه دادگاه گفت: دو میلیارد و ٩٠٠ میلیون تومان را یک معاون در جرم {مرجان شیخ الاسلامی آل آقا} سال ٩٠ می‌برد و در کانادا برای خود امکانات درست می‌کند؛ هرکس هر میزانی که وجه برده باشد باید برگرداند.
 
متهمان پرونده چه کسانی هستند؟
گفتنی است رضا حمزه‌لو، مدیرعامل سابق شرکت سرمایه‌گذاری پتروشیمی متهم ردیف اول است. دادستان پرونده پرونده پتروشیمی گفته است این متهم ۶۵۹ میلیون و ۹۳۴ هزار و ۷۶۳ یورو ارز منتقل شده از خارج را به حساب شرکت دنیز ترکیه متعلق به مرجان شیخ الاسلامی آل آقا واریز کرده و در نهایت بخشی از آن را به صورت ارز خارجی به شرکت‌های خود منتقل کرده و مابقی این مبلغ به میزان ۳۴۷ میلیون و ۲۳۸ هزار ۳۱۳ یورو را که منشاء خارجی داشته به داخل منتقل کرده است.
خانم شیخ الاسلامی، مدیر عامل شرکت‌های دینز و هترا تجارت و براساس مندرجات پرونده، شریک اصلی آقای حمزه لو و متهم ردیف دوم پرونده است که به روایتی در کانادا ساکن شده‌اند.
متهمان دیگر این پرونده عبارتند از امین قریشی سربستانی، سام حامد ساعدیان، مصطفی تهرانی صفا، محسن احمدیان، محمدحسین شیرعلی، معصومه دری، علیرضا علایی رحمانی، ابوالفضل شمس‌آبادی، علی اشرف ریاحی؛ که البته پنج متهم یعنی شیخ‌الاسلامی، شیرعلی، شریفی نیک نفس، قریشی سربستانی و ریاحی به خارج از ایران متواری شده‌اند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


گفتنی است که ایران استار به عنوان یک رسانه مستقل نمی‌تواند هیچکدام از اتهام‌های وارد شده به متهمان به ویژه خانم شیخ السلام را تایید یا رد کند. در عین حال ایران استار این آمادگی را دارد که پاسخ هر یک از متهمان به این اتهاماتشان را منتشر کند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Monday, August 10, 2020 - 19:30

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به