ایران استار: یک روز پس از درخواست انجمن خانواده‌های جانباختگان هواپیما اوکراینی از جمهوری اسلامی برای انتشار داده‌های جعبه‌های سیاه این هواپیما، وزیر امرو خارجه کانادا نیز این درخواست را مطرح کرد. روز گذشته انجمن خانواده‌های جانباختگان هواپیما اوکراینی با صدور بیانیه‌ای تاکید کرده بود بدون تحقیقات کامل و شفاف درباره سرنگونی این هواپیما، نمی‌توان درباره پرداخت غرامت با دولت ایران به توافق رسید.

درخواست دوباره کانادا از جمهوری اسلامی برای انتشار اطلاعات جعبه سیاه هواپیما اوکراینی
امروز هم فلیپ شامپاین وزیر امور خارجه کانادا در توییتر خودش از اولین نشست گروه بین‌المللی هماهنگی و واکنش متشکل از کشورهای ذینفع در سقوط هواپیمایی اوکراینی با هیات مذاکره‌کننده ایرانی در کی‌یف خبر داد و از طرف دیگر خواستار انتشار کل اطلاعات این جعبه‌ها توسط جمهوری اسلامی شد.

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
پیش از این کتی فاکس رئیس هیئت امنیت حمل و نقل کانادا از ایران خواسته بود اطلاعات به دست آمده از جعبه‌های سیاه هواپیمای اوکراینی را منتشر کند.
بند ۱۳ معاهده بین المللی هوانوردی غیرنظامی به کانادا و سایر کشورها اجازه نمی‌دهد که بدون رضایت ایران اطلاعات به دست آمده از جعبه سیاه را منتشر کنند. این در حالی است که در تخلیله اطلاعات جعبه سیاه هواپیما اوکراینی در فرانسه یک گروه بین‌المللی متشکل از نمایندگان ایران، آمریکا، بریتانیا، کانادا، سوئد و فرانسه حضور داشتند.
ایران استار تلاش می‌کند در روزهای آینده درباره تاثیر انتشار اطلاعات جعبه سیاه بر دریافت غرامت از سوی خانواده‌های قربانیان هواپیما اوکراینی اطلاعات بیشتری را منتشر کند.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
 
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
چرا داده‌های جعبه سیاه مهم است؟
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
همانطور که در گزارش دیروز ایران استار اشاره شد اوکراین و کانادا اعلام کرده‌اند موضوع خطای انسانی مطرح شده توسط جمهوری اسلامی به عنوان علت شلیک پدافند سپاه به هواپیمای اوکراینی را غیر قابل قبول می‌دانند. خطای انسانی عبارتی بود که اولین بار سپاه پاسداران در شرح علت ساقط شدن هواپیما اوکراینی استفاده شد و رسانه‌های حکومتی و دولتی در ایران هم با همین کلیدواژه این واقعه را توصیف می‌کنند.
وزیر خارجه کانادا پیشتر گفته است اعتبار زیادی به گزارش و روایت ایران از نحوه سقوط هواپیمای اوکراینی قائل نیست.
فرانسوا فیلیپ شامپین گفته است: «من اعتبار زیادی به گزارش ایران از این حادثه قائل نیستم. این نمی‌تواند فقط خطای انسانی باشد. فکر می‌کنم گزارش ارائه شده توسط ایران تنها ساده‌سازی بیش از حد علت واقعی این حادثه باشد».
ولودیمیر زلنسکی رئیس‌جمهوری اوکراین نیز با این روایت جمهوری اسلامی موافق نیست و بارها مواضع سفت و سختی در برابر خطای انسانی دانستن صرف ماجرا داشته است.
چندی پیش سی‌بی‌سی کانادا و بی‌بی‌سی به فایل‌های صوتی دست پیدا کردند که نشان می‌داد مسئولان هواپیمایی ایران از همان ساعات اولیه سرنگون شدن هواپیمای مسافربری اوکراینی در تماس با سپاه پاسداران، دریافته بودند که یک حمله موشکی انجام شده اما به دلیل مسائل امنیتی دستور داشتند چیزی نگویند.
انکار سه روزه جمهوری اسلامی درباره ساقط کردن هواپیما اوکراینی توسط سپاه در کنار تعلل در ارسال جعبه سیاه هواپیما اوکراینی به فرانسه انتقادهای زیادی را از جمله از سوی کانادا برانگیخته بود و سبب نوعی فضای بی‌اعتمادی در رسیدگی جمهوری اسلامی به موضوع هواپیما اوکراینی شده است.
هواپیما مسافربری شماره پرواز ۷۵۲ خطوط هواپیمایی اوکراین روز ۱۸ آذرماه ۱۳۹۸ با شلیک دو موشک از سوی سپاه پاسداران مساقط شد و همه ۱۷۶ سرنشین آن جان باختند. در همین روز سپاه پاسداران به تلافی کشته شدن قاسم سلیمانی توسط آمریکا در حال موشک باران پایگاه نیروهای نظامی این کشور در عین الاسد عراق بود.
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

این پرسش از سوی کارشناسان مسائل نظامی و صنعت هوایی مطرح شده که چرا جمهوری اسلامی به رغم آگاه بودن از نظامی بودن فضای آسمان ایران در شب حمله به عین الاسد، پروازهای داخلی و خارجی را لغو نکرده است.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Friday, July 31, 2020 - 09:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به