ایران استار: در روز ۴ ماه می رسانه‌های ایران اخباری و تحلیل‌هایی را با موضوع کانادا یا اشاره به این کشور منتشر کردند. خبر مربوط به منفی شدن تورم در کانادا که در روزهای گذشته به نقل از "گلوبال اند میل" منتشر شده بود، در روز گذشته هم در رسانه‌های اصلی ایران از جمله خبرگزاری ایسنا بازتاب داشت. شرکت‌های مهاجرت به کانادا هم چند رپورتاژ دیگر در رسانه‌های ایران منتشر کردند. نکات جالب و تازه اما به تحلیل‌هایی از سایت مشرق، وابسته به سپاه پاسداران مربوط است که در آنها به کانادا هم اشاره شده است.
 
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Siamak Shabani, Massey Baradaran, real estate Toronto Canada
سوال رسانه سپاه: چرا خانواده‌های سریال‌های شبکه خانگی مدام به کانادا می‌روند و می‌آیند؟surprise
سایت مشرق یا مشرق نیوز وابسته به سپاه که بیش از ۱۵ سال از عمر فعالیتش می‌گذرد در گزارشی به تخریب محصولات شبکه خانگی به عنوان یکی از رقیبان تولیدات صدا و سیما جمهوری اسلامی پرداخته است.
این رسانه وابسته به نهاد نظامی در بخشی از تحلیل خودش نوشته است: "ماجراهای سریال‌های شبکه نمایش خانگی در کجا رخ می‌دهد؟ معمولا در تهران و میان خانواده‌های سوپرلاکچری که توی حیاط خانه‌شان همین‌طور بنز و پورشه ردیف شده و آنقدر ثروتمند هستند که دائم بین ایران و آلمان و کانادا در سفر هستند. این خانواده‌ها اساسا هیچ اعتقاد مذهبی ندارند و ما در هیچ سریالی نمی‌بینیم که حتی یکی از افراد این خانواده‌ها یک دعای ساده بخواند یا مثلا یک نمازخوان هم بین‌شان پیدا شود. در تمام سریال‌های شبکه نمایش خانگی، پوشش زنان موفق به شکلی است که از نظر شرعی ایرادهایی دارد. اگر یک بار سریال همگناه را مرور کنید متوجه می‌شوید که یک بازیگر خانم یا حتی بچه‌های خردسال را هم نمی‌توانید در این سریال پیدا کنید که موهایش معلوم نباشد".
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
 
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
30 Figures Dr. Abbas Milani - Book Iranian
رسانه سپاه: رادیو جوان ذائقه مردم را سطحی کرده است!frown
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
فراخوان هنر اعتراضی برای همراهی با هموطنان ایرانی
مشرق در گزارش دیگری به موضوع موسیقی‌ و ترانه‌ در ایران پرداخته و مدعی شده که این محصولات هنری ذائقه مردم را نه بطرف متعالی شدن، بلکه بطرف سطحی‌نگری سوق ‌داده و این تغییر ذائقه بعد از انقلاب نیز به‌خصوص در دهه‌های اخیر با شدت بیشتری ادامه داشته است!! این سایت اشاره نکرده اگر این فرض‌ها درست است پس چرا انقلاب اسلامی ایران نتوانسته مانع تداوم سطحی نگری مردم در حوزه موسیقی شود!
به هرحال مشرق در گزارش خود نوشته است: "در این میان افراد، سایت‌ها و سازمان‌ها و گروه‌هایی بودند که در تغییر ذائقه مردم موثر بودند. سایت‌های موسیقی، سازمان صداوسیما و فضای مجازی از عوامل اصلی بودند و همچنان هستند.
مشرق مدعی شده است: "یکی از سایت‌هایی که در سال‌های قبل حاشیه‌های زیادی به وجود آورد سایت رادیوجوان بود. یک سایت تخصصی موسیقی که گردانندگانش در آمریکا و کانادا بودند و تعرفه‌های پخش آهنگ‌ها را هم علنی روی سایتش گذاشته بود. این سایت واسطه‌هایی در ایران داشت و دارد و خوانندگان زیادی هم به آنها اعتراض داشتند. آنهایی که مشهور بودند به بی‌نصیب‌ ماندن‌شان از سود مالی هنگفت این سایت معترض شدند و گمنام‌ها ذوق داشتند که قطعه‌شان در این سایت پخش و تولید می‌شود. قطعاتی که گفته می‌شود بابت پخش هرکدام‌شان بین سه تا پنج‌میلیون تومان هزینه دریافت می‌شود و خودتان حساب کنید که اگر روزی مثلا 30 قطعه از این سایت پخش شود در ماه چه مبلغی به جیب‌شان می‌رود. فعلا کاری به بحث مالی این سایت نداریم".
 
بازتاب رشد کرونا در کاناداcool
خبرگزاری‌های تسنیم و مهر به نقل از رویترز و آناتولی به رشد 5 درصدی تلفات ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در کانادا اشاره کرده اند. تسنیم نوشته است: "جاستین ترودو نخست وزیر کانادا وعده داده تا منابع مالی بیشتری را برای ارائه خدمات بهداشت و درمان اختصاص دهد".
آژانس بهداشت عمومی کانادا در تازه‌ترین آمارهای خود اعلام کرده که تعداد تلفات ویروس کرونا با 4.6 درصد رشد در روز یکشنبه به بیش از 3606 نفر رسیده است.
 
فعالیت"حسین کیست؟" در اتاوا
خبرگزاری اهل بیت (ع) موسوم به "ابنا" که وابسته به مراکز حکومتی در ایران است همچنان درباره فعالیت‌های مجموعه‌های مذهبی در کانادا اطلاع رسانی می‌کند. این رسانه  به طور مجدد به فعالیت سازمان "حسین کیست؟" در اتاوا، پایتخت کانادا اشاره کرده و چند عکس از بسته‌های غذایی و بهداشتی که این مجموعه در اتاوا توزیع شده توسط این مجموعه را منتشر کرده است.

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Sunday, May 3, 2020 - 20:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهتعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به