ایران استار: وزیر امور خارجه سوئیس به عنوان حافظ منافع ایران در کانادا به تهران سفر خواهد کرد و احتمالا جمهوری اسلامی از این مقام سوئیسی در خواست خواهد کرد تا برای رفع محدودیت خدمات کنسولی از سوی دولت کانادا اقداماتی را انجام دهد.
قرار است ایگناتسیو کاسیس، وزیر امور خارجه سوئیس روز شنبه، ۱۵ شهریور (پنجم سپتامبر) در راس یک هیات بلندپایه برای یک دیدار رسمی با مقامات جمهوری اسلامی به تهران سفر کند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
روزنامه سوئیسی نویه تسورشر تسایتونگ  با اشاره به این سفر نوشت، کاسیس علاوه بر ملاقات با حسن روحانی، رئیس جمهور و محمد جواد ظریف، وزیر أمور خارجه ایران، با علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران و محمد باقر قالیباف، رئیس مجلس هم دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.
به گزارش این روزنامه، موضوعات اصلی مذاکرات سیاستمداران ایرانی و سوئیسی، روابط دو جانبه و اختیارات سوئیس به عنوان حافظ منافع ایالات متحده در ایران خواهد بود.
 
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
اصرار از کانال سوئیسی برای ارتباط با اتاوا؟
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
اما آن چیزی که برای بسیاری از ایرانیان مقیم کانادا یا حتی سایر شهروندان کانادا می‌تواند قابل توجه و مهم باشد این است که سوییس حافظ منافع ایران در کانادا است. سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی هم به درباره سفر قریب الوقوع وزیرامورخارجه سوئیس به آن اشاره کرده و کدگشایی از آن می‌تواند حاوی پیش بینی‌هایی درباره نتایج این سفر برای روابط ایران و کانادا باشد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
از اواخر خرداد 1398 بود که با از امضای توافقی بین ایران و سوئیس این کشور حافظ منافع ایران در کانادا شد. در آن تاریخ بر عباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر خارجه ایران و پاسکال بریسویل، قائم مقام وزارت خارجه سوئیس، قرارداد مربوط به این توافق را امضا کردند. هر چند که به صراحت اعلام شد که ارائه خدمات کنسولی شامل این توافق نمی‌شود. تا پیش از آن از یعنی از سال 1391 ایتالیا کشور حافظ منافع ایران در کانادا بود.
این همان موضوعی است که در چند وقت اخیر مقام‌های جمهوری اسلامی بارها برای حل آن تلاش کرده و در جریان حوادث و مذاکرات مربوط به ساقط شدن هواپیما اوکراینی توسط سپاه هم از دولت کانادا خواسته‌اند تا موانع این این خدمات را برطرف کند.
آخرین بارحسن بهاروند معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت خارجه جمهوری اسلامی در تماس تلفنی از مارتا مورگان معاون وزیر امور خارجه کانادا با این استدلال که تعداد زیاد ایرانیان مقیم کانادا در زمینه دریافت خدمات کنسولی مشکل دارند و همچنین به منظور مسائل حقوقی و نیاز به ارتباط با خانواده قربانیان هواپیما اوکراینی خواسته بود تا موانع ارائه خدمات کنسولی برطرف شوند تا اتباع مقیم دو کشور قادر به دریافت این خدمات باشند اما طرف کانادایی بررسی این موضوع را به آینده موکول کرده بود.
محدودیت دولت کانادا برای ارائه خدمات کنسولی در ایران به سال ۸ سال قبل باز می‌گردد یعنی زمانی که هنوز سفارت کانادا در تهران بسته نشده بود. ابتدا سفارت کانادا روز یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۱ شمسی برابر با ۳۰ آوریل ۲۰۱۲ اعلام کرد که بخش صدور ویزای این سفارتخانه در ایران به منظور کاهش هزینه ها تعطیل شده و خدمات مربوط به صدور ویزا برای ایرانیان به شهر آنکارا در ترکیه منتقل شده است.
تنها چند ماه بعد یعنی روز جمعه، ۱۷ شهریور ۱۳۹۱ برابر با هفتم سپتامبر ۲۰۱۲جان برد وزیر وقت امورخارجه دولت محافظه‌کار کانادادر بیانیه‌ای اعلام کرد کانادا سفارتش را در ایران تعطیل می‌کند، وی همچنین دیپلمات‌های ایرانی دراتاوا را عنصر نامطلوب خواند و اعلام کرد روابط دیپلماتیک بین دو کشور به حالت تعلیق درآمده و آنها باید در مدت ۵ روز این کشور را ترک کنند.
باید منتظر ماند و دید آیا جمهوری اسلامی با اصرار از کانال سوئیس می‌تواند گشایشی در روابط با اتاوا ایجاد کند یا خیر.
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

 
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Friday, September 4, 2020 - 18:15

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به