ایران استار: کاهش تعداد نیروهای نظامی کانادا در خاورمیانه، ضررشرکت توتال فرانسه در کانادا و وام ۲۷۰ میلیون دلاری یک بانک کانادایی به یک شرکت ترکیه ای از مهمترین اخباری بود که با محوریت کانادا در رسانه‌های ایران منتشر شده است.
 
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
تایید استفاده از رمدسیویر در کانادا برای درمان کرونا شدید
مقامات کانادایی استفاده از داروی رمدسیویر را برای مبتلایان به نوع شدید بیماری کووید-۱۹ تایید کردند. خبرگزاری ایسنا نوشته است به گفته وزیر بهداشت کانادا، رمدسیویر اولین دارو در این کشور است که به منظور درمان بیماران مبتلا به این بیماری مورد تایید قرار گرفته است.
نتایج دو مطالعه انجام شده در آمریکا حاکی از آن است که داروی رمدسیویر می تواند مدت زمان بستری بیمار مبتلا به کووید-۱۹ را در بیمارستان کاهش دهد. مقامات آمریکا پیش از این و پس از چند کشور آسیایی از جمله ژاپن و کره جنوبی استفاده از داروی رمدسیویر را برای درمان بیماری کووید-۱۹ تایید کردند. به گزارش ژاپن تودی، مقامات کانادا اظهار داشتند: از این دارو می توان در بیمارانی که دچار ذات الریه شده و برای تنفس به اکسیژن بیشتری نیاز دارند استفاده کرد.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
 
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
ضرر توتال در کانادا
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
شرکت توتال فرانسه پس از کاهش دورنمای قیمت نفت و گاز، ارزش داراییهای خود را که عمدتا پروژه‌های ماسه نفتی کانادا بودند، هشت میلیارد دلار کاهش داد.
به گزارش ایسنا، کاهش ارزش داراییهای انرژی توتال به دنبال اقدام مشابه سایر شرکتهای بزرگ نفت و گاز شامل رویال داچ شل و بی‌پی در هفته های اخیر و در واکنش به کاهش شدید مصرف سوخت به دلیل پاندمی ویروس کرونا صورت می گیرد.
توتال دورنمای کوتاه مدت قیمت نفت را کاهش داد که به کاهش ۱.۵ میلیارد دلاری ارزش داراییهای کانادایی و کاهش ۸۰۰ میلیون دلاری تاسیسات گاز طبیعی مایع (ال‌ان‌جی) استرالیایی این شرکت منجر شد.
ماسه های نفتی کانادا مستلزم فرآیند استخراج پیچیده و انرژی بری هستند که باعث آلایندگی شدید می شود. ضرر و زیان ۱۷.۵ میلیارد دلاری شرکت بی‌پی در ماه گذشته هم شامل داراییهایی در کانادا بود.
توتال که اخیرا طرحهایش برای کاهش چشمگیر انتشار گازهای گلخانه ای را اعلام کرده بود، در پی کاهش دورنمای بلندمدت قیمت نفت، ۵.۵ میلیارد دلار از ارزش پروژه های ماسه نفتی فورت هیلز و سورمونت کانادایی خود را کاهش داد.
اقدام مذکور ذخایر نفت و گاز توتال را از ۱۹ سال به ۱۸.۵ سال سطح تولید فعلی کاهش می دهد.
توتال همچنین سرمایه گذاری در پروژه های توسعه ظرفیت در ماسه های نفتی کانادایی را متوقف می کند. همچنین این شرکت فرانسوی تصمیم گرفته است از انجمن تولیدکنندگان نفت کانادا خارج شود و اعلام کرده که این انجمن منطبق با مواضع توتال نیست.
بر اساس گزارش رویترز، توتال پیش بینی قیمت نفت برای سالهای آینده را با توجه به افت قیمتها در سال ۲۰۲۰ مورد بازنگری قرار داد و قیمت هر بشکه نفت برنت را ۳۵ دلار در سال ۲۰۲۰، ۴۰ دلار در ۲۰۲۱، ۵۰ دلار در سال ۲۰۲۲ و ۶۰ دلار در سال ۲۰۲۳ پیش بینی کرد.
 
کاهش نظامیان کانادایی در خاورمیانه
کانادا در نظر دارد تا تعداد نظامیان خود در منطقه خاورمیانه را کاهش دهد و برخی از نیروهایش را از عراق خارج کند. خبرگزاری مهر به نقل از ای نیوز ۲۴ نوشت: در این ارتباط نیز، «مایکل رایت»، از فرماندهان ارشد ارتش کانادا با تائید این خبر تاکید کرده که این موضوع را با فرماندهان ائتلاف ضدداعش در عراق در میان گذاشته و علت این تصمیم را بهبود کارایی ارتش عراق عنوان کرد.
نزدیک به هشتصد نظامی کانادایی در منطقه خاورمیانه حضور دارند و از این تعداد نزدیک به پانصد نفرشان در عراق مستقر هستند. حدود دویست و پنجاه نفر از نظامیان کانادایی در عراق در چارچوب مأموریت ناتو برای آموزش نظامیان عراقی فعالیت می کنند و همین تعداد نیز در شمال عراق در ائتلاف بین المللی ضدداعش تحت فرمان آمریکا حضور دارند.
نیروهای کانادایی در قالب ائتلاف مبارزه با داعش در سال ۲۰۱۴ وارد عراق شدند .
 
وام ۲۷۰ میلیون دلاری بانک کانادایی به شرکت ترکیه‌ای
بانک سرمایه گذاری کانادا اعلام کرد وامی به مبلغ ۲۷۰ میلیون دلار در اختیار شرکت خط لوله و انتقال نفت بوتاس ترکیه قرار می دهد تا پروژه انتقال گاز تاناپ را تکمیل کند.
خبرگزاری صداوسیما جمهوری اسلامی به نقل از آناتولی نوشت: فاتح دونمز وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه در گفتگو با خبرگزاری آناتولی اعلام کرد: تاناپ می تواند نقش مهمی در تنوع منابع انرژی ترکیه ایفا کند.وزیر انرژی ترکیه افزود: اجرای پروژه تاناپ می تواند دست ترکیه را در تامین امنیت انرژی منطقه ای و جهانی بازتر کند.وی تاکید کرد: ترکیه با عزم راسخ به تلاش های خود برای تبدیل شدن به یک مرکز انرژی مهم ادامه می دهد. به گزارش خبرگزاری آناتولی، تاناپ تا امروز ۶ میلیارد و دویست میلیون مترمکعب گاز دریافت کرده است.
وزیر انرژی ترکیه تصریح کرد: ما در سال ۲۰۱۸ با ظرفیت ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار مترمکعب گاز در روز آغاز کردیم، اما ظرفیت به تدریج افزایش یافت و در سال ۲۰۱۹ از ۱۱ میلیون متر مکعب فراتر رفت و در سال ۲۰۲۰ به ۱۷ میلیون متر مکعب رسید.
تاناپ گاز تولیدی جمهوری آذربایجان را به ترکیه و از آنجا به دیگر نقاط اروپا منتقل می کند.کار های ساخت این خط لوله سال ۲۰۱۵ شروع شد. بخشی از این خط لوله که از مرز های ترکیه و گرجستان تا اسکی شهر در مرکز ترکیه کشیده شده است، در سال ۲۰۱۸ مورد بهره برداری قرار گرفت.
 
تعلیق استرداد مجرمین میان چین و کانادا
سخنگوی وزارت خارجه چین روز سه‌شنبه از تعلیق توافقنامه استرداد با کانادا در کنار انگلیس و استرالیا خبر داد.
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

این اقدام چین در واکنش به اقدام مشابهی است که کانادا در کنار استرالیا و انگلیس در اعتراض به قانون امنیتی جدیدی که چین درباره هنگ‌کنگ اعمال کرده، اتخاذ کرده‌اند.پیش از این نیز نیوزیلند این توافقنامه را با هنگ‌کنگ لغو کرده و انتظار می‌رود که آمریکا نیز به زودی تصمیم مشابهی را اتخاذ کند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Wednesday, July 29, 2020 - 21:30

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به