مومنی: هیچ یک از کالاهای ادعایی آمریکا مشروط به شرایط و ضوابط خاصی نبوده، هیچگونه کاربرد دوگانه‌ای ندارد و از وبسایت‌های آمازون یا ای‌بی‌ خریداری شده است
ایران استار: عبدالله مومنی، فعال سیاسی و با سابقه مقیم ایران که در جریان بازداشت اخیر دو برادر ساکن انتاریو به نام‌های آرش و امین یوسفی جم، مورد تعقیب آمریکا قرار گرفته است، در بیانیه‌ای به ابعاد دیگری از این پرونده اشاره کرده است.
دادگستری آمریکا برادران یوسفی جم را متهم کرده که به طور مشخص و با تقلب و نقض قانون ۹ بورد تخلیه الكتریكی، یک بورد CPU، دو سروو موتور و دو میل لنگ راه‌آهن را از ایالات متحده به ایران ارسال کرده‌اند. در کیفرخواست مطرح شده علیه این دو برادر آمده است که فردی به نام عبدالله مومنی روستایی معروف به عبدالله مومنی نیز با آنها همکاری کرده است. حالا اما مشخص شده فرد نامبرده شده در کیفرخواست دادگستری آمریکا همان عبدالله مومنی معروف حوزه سیاست در ایران است.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید: ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Minister Mary Ng Nowruz Canada, مری نگی نوروز
 
عبدالله مومنی مورد تعقیبی دادستان آمریکا به اتهام نقض تحریم‌ها، فعال سیاسی زندان رفته از آب درآمد و بیانیه داد
عبدالله مومنی که بیشتر با عنوان فعال مدنی- سیاسی، رئیس سابق دفتر تحکیم وحدت و سخنگوی سازمان دانش‌آموختگان یا همان ادوار تحکیم شناخته می‌شود و در سالیان گذشته بارها توسط دستگاه‌های امنیتی جمهوری اسلامی بازداشت شده، در جریان بازداشت آرش و امین یوسفی جم به لیست افراد مورد تعقیب قرار گرفته آمریکا نیز اضافه گشته است.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید: ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Pierre Poilievre Nowruz 1402 2023 Canada Conservative Party پی‌یر پولیور حزب محافظه‌کار کانادا
گفتنی است در سالیان گذشته بیشتر رسانه‌های فارسی زبان خارج از ایران از جمله رسانه‌های فارسی زبان مورد حمایت وزارت امورخارجه آمریکا بارها درباره فعالیت‌های عبدالله مومنی حتی با موضوع شکنجه در زندان‌های ایران مطالبی را منتشر کرده بودند. اما اکنون با کیفر خواست دادستانی آمریکا مومنی بیانیه‌ای صادر کرده که در آن ضمن دفاع از خود به گوشه‌ای از فعالیت‌های برادران یوسفی جم هم اشاره کرده است.

چگونه پای یک فعال با سابقه سیاسی در ایران به پرونده آرش و امین یوسفی جم باز شده است

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید: ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Achev---Job Work Canada - کاریابی - شغل - کار - کانادا
در بیانیه مومنی درباره آغاز همکاری وی با برادران یوسفی جم آمده است: "اینجانب پس از طی ۵ سال حبس ظالمانه، پس از آزادی در سال ۹۳ و به دنبال اخراج از آموزش و پرورش تقریبا به مدت دوسال با شرکتی متعلق به دوستان و آشنایان که از دهه ۱۳۸۰ فعالیت بازرگانی داشته همکاری داشتم. از جمله فعالیت‌های این شرکت تامین و واردات کالا در چند حوزه محدود از جمله تجهیزات پزشکی و برخی قطعات یدکی مربوط به صنعت حمل و نقل ریلی بوده است. در دوره همکاری من با شرکت موصوف از جمله چند سفارش تامین کالا نیز به آقای آرش یوسفی جم در کانادا ارجاع شد و نامبرده که به طور مستقل در کانادا فعالیت بازرگانی داشت نیز اقدام به خرید برخی از این کالاها و سپس فروش آنها به این شرکت کرد. توضیح اینکه آشنایی من با آقای یوسفی جم به دوره چند ماهه حبس وی در زندان اوین مربوط است و وی پس از آزادی به کانادا مهاجرت کرده بود".
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید: ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Siamak Shabani, Massey Baradaran, real estate Toronto Canada
مومنی در بیانیه خود مدعی شده خرید هیچ یک از کالاها و قطعات مورد بحث در کیفرخواست وزارت دادگستری آمریکا مشروط به شرایط و ضوابط خاصی نبوده و معمولا هم از وبسایت‌های فروش معروف amazon و یا Ebay انجام می‌شده و هیچگونه کاربرد دوگانه‌ای هم نداشته‌اند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید: ادامه مطلب پس از این تبلیغات
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
عبدالله مومنی در این بیانیه خودش را یک فعال دموکراسی‌خواه و ملتزم به حاکمیت ملی، استقلال ایران و ضد تحریم معرفی کرده و ضمن انتقاد از تعقیب خودش پرسیده است: "خوب است وزارت دادگستری ایالات متحده به این پرسش پاسخ دهد که بر اساس کدام قاعده حقوقی اینجانب به عنوان یک فرد خارجی هزاران مایل دورتر از سرزمین ایالات متحده بایستی از قوانین داخلی آن کشور مطلع باشم و آن قواعد برای من لازم الاجرا و موجب مجازات باشد؟". وی در پایان این بیانیه نوشته است: "به هر روی غیر منتظره نخواهد بود همچون منی که در منتهای توان خود همواره با دخالت خارجی و استبداد داخلی مخالفت کرده به این ترتیب مغضوب هر دو شده باشد. امری که البته آن را به فال نیک می‌گیرم".
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید: ادامه مطلب پس از این تبلیغات
مجید جوهری نوروز

به هرحال وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرده است در صورت محکومیت متهمان این پرونده که آقای مومنی را هم شامل می‌شود، آنها به طور مشخص با مجازات قانونی حداکثر ۵ سال زندان فدرال و ۲۵۰ هزار دلار جریمه نقض صادرات و قاچاق کالا، به همراه ۲۰ سال زندان فدرال و ۵۰۰ هزار دلار جریمه نقض پولشویی، و جمعا ۲۵ سال زندان و ۷۵۰ هزار دلار جریمه روبرو خواهند شد.

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Friday, January 15, 2021 - 18:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهتعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به