ایران استار: رهبر جمهوری اسلامی ایران در بخشی از یک فیلم مستند به بهروز افخمی کارگردان ایرانی که گویا مقیم کانادا هم است به کنایه می‌گوید:"شنیده‌ام کانادالیزه شدی".
به تازگی مستندی چند قسمتی به نام "غیررسمی" در ایران پخش شده که به دیدارهای آیت الله علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی برخی از اهالی سینما و سایر بخش های فرهنگی اختصاص دارد و به ادعای این مستند دور جدید این دیدارها از سال ۱۳۹۵ آغاز شده است.
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیاChatr best sale discounted plan Toronto
 
کنایه رهبر جمهوری اسلامی به کارگردان سینما که به کانادا آمده بود: افخمی شنیده‌ام کانادالیزه شدی!
قسمت دوم این مستند به دیدارهای وی با برخی از اهالی سینما ایران اختصاص دارد اما آن چیزی که در ابتدای این مستند شاید برای ایرانیان مقیم کانادا جالب باشد کنایه زنی رهبر جمهوری اسلامی به بهروز افخمی یکی از کارگردانان سینمای ایران است که زمانی برای زندگی و فیلمسازی در کانادا اقدام کرده بود و حتی پسرش در تورنتو به دنیا آمد.
Han Dong Toronto Canada MP
رهبر جمهوری اسلامی در ابتدای این مستند پس از خوش و بش با افخمی به حالت کنایه‌آمیزی به حضور وی در کانادا اشاره می‌کند و می‌گوید: "شنیده‌ام کانادالیزه شدی".

  • فیلم خوش‌وبش رهبر جمهوری اسلامی و کانادالیزه شدن افخمی را در زیر می‌توانید ببینید:

بهروز افخمی در کانادا چه کار داشت؟
افخمی که کارنامه بلند بالایی پس از انقلاب دارد از جمله فیلم سینمایی فرزند صبح که به زندگی آیت الله خمینی تا هفت‌سالگی‌اش می‌پردازد، پس از ساختن فیلم سنت پطرزبورگ در سال ۱۳۸۸ به کانادا آمد و حتی سعی کرد یک فیلم سینمایی هم با حضور عوامل کانادایی بسازد. قرار بود این فیلم با «این خانه من نیست» نام طی بیست جلسه در شهر «نیاگارا» استان انتاریو فیلمبرداری شود.
Car Home Low rate insurance بیمه
خود افخمی در مصاحبه‌ای در سال ۱۳۸۸ با خبرگزاری مهر درباره حضورش در کانادا گفته بود: "این روزها مشغول تدریس هستم و کلاس‌های فیلمنامه‌نویسی و کارگردانی در تورنتو دارم. تابستان سال ۸۷ یک سفر یکماهه به تورنتو داشتم و یک شرکت فیلمسازی را به ثبت رساندم تا بتوانم به فیلمسازی ادامه بدهم. بعد از دوره یکساله دوباره تورنتو برگشتم و به صورت جدی‌تر مقدمات ساخت فیلم را فراهم کردم. سعی می‌کنم از همکاری شاگردان برای ساخت فیلم‌هایم در این کشور نهایت استفاده را ببرم". افخمی در پاسخ به این سوال که برای ساخت فیلم جدید از عوامل ایرانی استفاده می‌کنید یا همه عوامل کانادایی هستند گفته بود: "اکثر عوامل و بازیگران از کانادا هستند، اما از همکاری شاگردانم هم استفاده می‌کنم".
به هرحال این فیلم گویا هیچوقت ساخته نشد. از آن طرف اما همسر افخمی به نام مرجان شیرمحمدی که خودش یکی از نویسندگان سینما پس از انقلاب است، در همین مدت فرزندی از افخمی در کانادا به دنیا آورد و نام او را آهیل افخمی می‌گذارند. شناسنامه آهیل از تورنتو صادر شده است.
حضور افخمی در کانادا با اعتراض‌هایی هم روبرو شد و مشخص هم نشد که آیا این اعتراض‌ها در عدم حضور مدوام حضور وی در خاک کانادا تاثیر داشته است یا نه. البته افخمی تنها عوامل سینما پس از انقلاب ایران نیست که در کانادا زندگی می کند. این روزها تعداد بسیاری از بازیگران صدا و سیما جمهوری اسلامی و سینما به همراه خانواده در کانادا ساکن شده‌اند.
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Saturday, December 26, 2020 - 17:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

Website DesignOntario COVID-19 Vaccine Farsi

Share this with: ارسال این مطلب به