کربز، یکی از مدیران سابق مایکروسافت و آژانس معروف به CISA بود
ایران استار:دونالد ترامپ در یک اقدام شگفت‌انگیز دیگر امروز سه شنبه مدیر آژانس فدرال این کشور را که متعهد به تضمین سلامت و امینت انتخابات ۲۰۲۰ بود از کار برکنار کرد. کریستوفر کربز از ادعای ترامپ درباره تقلب گسترده در انتخابات آمریکا پشتیبانی نکرده بود.
ترامپ در توئیتی کریستوفر کربز را اخراج کرد و مدعی شد که بیانیه اخیر وی در دفاع از امنیت انتخابات "بسیار نادرست" بوده است.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
 
دونالد ترامپ عالی‌ترین مقام تضمین کننده امنیت انتخابات آمریکا را برکنار کرد
اخراج كربز که خودش منصوب ترامپ به عنوان مدیر آژانس امنیت سایبر و امنیت زیرساخت‌های آمریکا بوده در حالی اتفاق است كه ترامپ از به رسمیت شناختن پیروزی جو بایدن امتناع می‌ورزد و در عین رفتار مقامات سطح بالا دولت را هم وفادارانه نمی‌داند. وی پیشتر مارک اسپر وزیر دفاع دولتش را نیز را در تاریخ ۹ نوامبر اخراج كرده بود که به زعم برخی بخشی از یك تحول گسترده‌تر است تا وفاداران ترامپ در مناصب ارشد پنتاگون قرار بگیرند.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
کربز، یکی از مدیران سابق مایکروسافت و آژانس معروف به CISA بود که از زمان ایجاد آن و در پی طرح ادعای دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ تا انتخابات نوامبر این آژانس را اداره می‌کرد. از وی در همین نقش و به علت تلاش‌های ایالتی فدرال و محلی برای دفاع از سیستم‌های انتخاباتی در برابر دخالت‌های خارجی یا داخلی از سوی هر دو گروه اصلی رقیب در انتخابات تقدیر رشده بود.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
کربز اوایل روز سه شنبه با انتشار توئیتی به نقل از ۵۹ کارشناس امنیت انتخابات نوشت که هیچ دلیل معتبری درباره تقلب رایانه ای در نتیجه انتخابات ۲۰۲۰ وجود ندارد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
 
اصرار ترامپ بر تقلب گسترده انتخاباتی
در اواخر امروز ترامپ دوباره ادعاهای خود درباره تقلب در انتخابات را تکرار کرد و در تویتر خودش گفت که کریس کربز از کار برکنار شده است.
کربز هم از حساب شخصی خود در توییتر چنین پاسخ داد: "از خدمت {به مردم} مفتخرم. ما درست کار کردیم. امروز دفاع کنید تا فردا امن باشد". او از عبارت" Protect 2020 "که شعار آژانس وی قبل از انتخابات بود هم استفاده کرده بود.
مقامات CISA و آژانس مادر آن یعنی وزارت امنیت داخلی هیچ اظهار نظری در این باره نکرده‌اند. از طرفی آدام شیف، رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان از كربز حمایت كرد و ترامپ را به خاطر "مقابله با كربز و دیگر مقاماتی كه وظیفه خود را انجام دادند" مورد حمله قرار داد. او گفت: "رقت‌انگیز است، اما متأسفانه قابل پیش‌بینی است که حمایت و محافظت از فرایندهای دموکراتیک ما دلیل برکناری کربز است".
به گزارش برخی منابع به نظر می‌رسید که او مستقیماً از ترامپ در انتخابات سرپیچی می‌کند از جمله اینکه CISA با صدور بیانیه‌هایی ادعاهای کمپین ترامپ مبنی بر اینکه تعداد زیادی از افراد مرده می‌توانند رأی دهند یا کسی می‌تواند نتایج را بدون شناسایی شدن تغییر دهد را رد کرده بود. در عین حال بیانیه‌ای از ائتلاف مقامات فدرال و ایالتی منتشر شده كه در آن نتیجه‌گیری شده هیچ مدرکی مبنی بر به خطر افتادن یا تغییر آرا در انتخابات ۳ نوامبر وجود ندارد و این آرا مطمئن‌ترین رأی در تاریخ آمریکا است.
از طرفی كربز از انتقاد مستقیم از رئیس جمهور پرهیز كرده بود و تلاش می‌كرد تا بالاتر از منازعات سیاسی باقی بماند حتی اگر تلاش می‌كرد تا با اطلاعات نادرست ترامپ و حامیانش مخالفت كند. وی در یک جلسه توجیهی با خبرنگاران در آستانه انتخابات گفته بود: "این وظیفه ما نیست که ادعای رئیس جمهور را بررسی کنیم".
CISA از واشنگتن با دولت و مقامات محلی که انتخابات ایالات متحده را اداره می‌کنند و همچنین بر شرکت‌های خصوصی که تجهیزات رأی دادن را برای رسیدگی به امنیت سایبری و سایر تهدیدات را تهیه می‌کنند، نظارت دارد. این آژانس همچنین از شهرت خوبی برخوردار است و به تازگی پیشنهاد افزایش سالانه بودجه آن به ۲ میلیارد دلار مطرح شده است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


 نماینده بنی تامپسون رئیس كمیته امنیت داخلی مجلس نمایندگان از عملکرد کربس تمجید کرده و برخورد ترامپ با او را شرم‌آور خوانده است. جیم لانگوین نماینده  مجلس که یک دموکرات از رود آیلند است و تمرکز خود را بر روی مسائل مربوط به امنیت سایبری قرار داده از همکاران جمهوری‌خواه خود خواسته بود تا قبل از برکناری کربز از او حمایت کنند. لانگوین گفت: "كریس و CISA تحت رهبری او بسیار خوب عمل كردند زیرا او و تیمش سرشان را پایین نگه داشته و كاری را كه وظیفه داشتند انجام دادند و گرفتار سیاست‌های حزبی نشدند".
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Tuesday, November 17, 2020 - 20:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به