وی سرانجام اخراج شد
"ارین اوتول"، رهبر محافظه‌کاران، می‌گوید که پس از انتشار اخباری مبنی بر دریافت کمک مالی "درک اسلون" نماینده محافظه‌کار مجلس فدرال کانادا از سوی تندروهای سفیدپوست، قصد دارد او را اخراج کند.
"فردریک پی. فروم" در آگوست سال ۲۰۲۰ به کمپین اسلون از شرق انتاریو مبلغ ۱۳۱ دلار کمک مالی کرده است. بنا به درز این گزارشات، پال فروم به عنوان فردی تندرو و معتقد به برتری سفیدپوستان شناخته می‌شود که البته وی برچسب "نئو نازی" را در مورد خود رد می‌کند.
Han Dong Toronto Canada MP
COVID-19 Business toronto ontario gta
 
آیا نماینده محافظه‌کاری که از تندروهای سفیدپوست کمک مالی گرفته اخراج می‌شود؟
اوتول در بیانیه‌ای که عصر دوشنبه منتشر شد گفت: "پذیرش کمک مالی توسط دریک اسلون از سوی یک سفیدپوست‌گرای مشهور بسیار بدتر از اشتباه فاحش کردن او در قضاوت یا عدم دقت در اعمالش است. مطابق با قانون اصلاحات، من فرایند حذف آقای اسلون از حزب محافظه‌کار کانادا را آغاز کرده‌ام. انتظار دارم این کار در اسرع وقت انجام شود. بعلاوه، به عنوان رهبر محافظه‌کاران کانادا، اجازه نمی‌دهم آقای اسلون در انتخابات آینده بعنوان کاندید حزب ما شرکت کند".
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
Nobel Auto
فروم كه موسسه كانادایی آزادی بیان و آزادی شهروندان برای اصلاح كمک‌های خارجی را تاسیس كرده، در اعتراضات گروه‌های راست افراطی شرکت می‌کند و به طور مرتب در برنامه رادیویی "استورم فرانت" ملی‌گرای سفیدپوستان صحبت می‌كند. شریک بودن وی با این رادیو و اینکه وی مانیفست تروریست مسجدهای نیوزیلند را در رادیو خوانده، موضوع تحقیقات پلیس همیلتون را تشکیل می‌دهد.
خبر اهدای این کمک مالی یک روز پس از آن منتشر شد که اتول بیانیه مفصلی را منتشر کرد و گفت "جایی برای راست افراطی" در حزب وجود ندارد و تلاش‌های لیبرال‌ها را برای پیوند حزب محافظه‌کار با سیاست‌های ترامپ رد کرد. اوتول در بیانیه خود اظهارات داشته مواردی مانند سقط جنین، حقوق همجنسگرایان و سازش با بومیان جزو برنامه‌های این حزب است در حالیکه چنین مواردی اصلا در میان افراط‌گرایان راستگرا مطرح نیست. طبق قانون اصلاحات، حزب محافظه‌کار فقط با رای اکثریت می‌تواند یک عضوش را از حزب اخراج کند. قرار است این حزب روز جمعه و پیش از آغاز مجدد مجلس در ۲۵ ژانویه در این زمینه تشکیل جلسه دهد.

اسلون چه چیزهایی می‌گوید؟
اسلون، که در انتخابات داخلی تعیین رهبری حزب محافظه‌کار فدرال کانادا در بین چهار نامزد به مقام آخر رسید می‌گوید که از منبع این کمک مالی بی‌اطلاع بوده است. دفتر اسلون در بیانیه‌ای گفت: "ما هر نوع ارتباط با رفتارهای شخص ذکر شده را رد می‌کنیم و به محض آگاهی یافتن از این موضوع در تلاش هستیم تا با ارتباط با ستاد انتخاباتی خود در حزب نحوه لغو این کمک را بفهمیم". در ماه می، تعدادی از محافظه‌کاران خواستار اخراج اسلون شده بودند زیرا وی بصورت عمومی "ترزا تام" رئیس بهداشت کانادا که متولد چین است را زیر سوال برده بود و گفته بود که وی برای چین کار می‌کند. اسلون همچنین معتقد است "علت گرایش جنسی از نظر علمی نامشخص می‌باشد" و قانون دولت لیبرال برای ممنوعیت مشاوره درمانی افراد با گرایشات متفاوت جنسی مساوی است با قانونی شدن"کودک آزاری".

خبر تکمیلی: اسلون اخراج شد
سرانجام در ۲۰ ژانویه و پس از ۱۵ ماه جنجال و آشوب بر سر وی، از جمله نامزد شدنش برای رهبری حزب محافظه‌کار که ناموفق ماند و دو تلاش اعضاء حزب برای بیرون کشیدن او از انتخابات، امروز چهارشنبه، حزب رای به اخراج او داد. جلسه اضطراری برای تعیین سرنوشت او همراه با بیش از سه ساعت بحث و گفتگو بود که سرانجام نمایندگان مجلس محافظه‌کار، بعلت اخبار درز کرده این هفته مبنی بر اینکه وی کمک مالی از "پل فروم" یک نژادپرست سفیدپوست دریافت کرده، او را از حزب راندند. این رأی‌گیری که بطور مخفی انجام شد، برای تصویب به اکثریت آرا نیاز داشت.
بدین ترتیب، اسلون هنوز نماینده انتاریو شرقی (هاستینگز، لنوکس و آدینگتون) در مجلس فدرال کانادا خواهد ماند، اما از این پس یک نماینده مستقل در مجلس خواهد بود و نه یک نماینده محافظه‌کار.
ارین اوتول رهبر محافظه‌کاران پس از درز گزارش کمک مالی، به دنبال اخراج اسلون بود و در ادامه قول داده بود که اجازه حضور اسلون در انتخابات بعدی بعنوان یک نامزد از حزب محافظه‌کار را نخواهد داد.

Date: Monday, January 18, 2021 - 19:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمه Website Design

Share this with: ارسال این مطلب به