ترودو پشت به اعضای حزبش در مجلس این تغییرات را اعلان کرد
دولت لیبرال "جاستین ترودو" در حال تلاش برای مقابله با نگرانی‌های مربوط به گرانی مسکن به ویژه اجاره‌هاست که برای بسیاری از کانادایی‌ها نگران کننده شده است.
این در حالی‌ست که قیمت بالای حتی مواد خوراکی، کانادایی‌ها را روی خط گرسنگی قرار داده است.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
 
ترودو: خواربارفروش‌ها قیمت مواد غذایی را پایین نیاورند روی آنها مالیات می‌بندم؛ دولت مالیات ساخت آپارتمان‌های جدید اجاره‌ای را حذف کرد
ترودو در پایان نشست سه روزه حزبش در شهر "لندن" در غرب تورنتو با خبرنگاران در حالی صحبت کرد که اکثر ۱۵۸ نماینده حزبش در پس‌زمینه ایستاده بودند و برایش کف می‌زدند. آمار نشان می‌دهد محبوبیت ترودو در پایین‌ترین سطح خود از هشت سال پیش که وی به قدرت رسیده قرار دارد. دولت متعهد به حذف مالیات دولت فدرال (موسوم به جی‌اس‌تی GST) در ساخت ساختمان‌های آپارتمانی اجاره‌ای جدید شد، اقدامی که ترودو برای اولین بار در انتخابات ۲۰۱۵ وعده داد و لیبرال‌ها را به قدرت رساند. از آن زمان چندین بار ترودو از انجام این اقدام سر باز زده بود.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
در عین حال ترودو گفت که استان‌ها نیز بهتر است بخش مالیاتی خود (موسوم به پی‌اس‌تی PST) را حذف کنند که پیشتر چند استان این کار را کرده‌اند. ترودو سپس از شهرها و شهرداری‌ها خواست که قوانین مربوط به ممنوع بودن ساخت و ساز در برخی از مناطق را حذف نمایند تا امکان ساخت و ساز انبوه فراهم آید. این در حالی‌ست که بنا به گفته همه، "کاغذبازی" و "گرانی" مهمترین مشکل ساخت و ساز در کشور به شمار می‌روند که هر دوی اینها کاهشی نشان نداده‌اند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
"جگمیت سینگ" رهبر نیودموکرات‌ها در واکنش به این اعلان گفت که اگر ترودو فقط شش ماه پیش این درخواست نیودموکرات‌ها را اجابت می‌کرد، ساختمان‌های اجاره‌ای جدید و مقرون به‌صرفه زودتر و در طی فصل ساخت و ساز آغاز می‌شدند و نه اینکه به زمستان برسند و بمانند تا سال بعد. "پی‌یر پولیور" رهبر محافظه‌کاران نیز گفت که ترودو دوباره خط عوض کرده و اتفاقا در این تغییر خط همان چیزی را می‌گوید که وی مدتهاست گفته و در بودجه پیشنهادی خود نیز منظور کرده است. این در حالی‌ست که ترودو چهار سال پیش گفته بود کشور مشکل مسکن قشر بسیار کم‌درآمد دارد و نه مشکل مسکن.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
 
ترودو خطاب به خواربارفروشی‌ها: یا قیمت‌های مواد غذایی را پایین بیاورید یا با مالیات‌های جدید مواجه شوید
ترودو به فروشگاه‌های زنجیره‌ای مواد غذایی نیز هشدار داد که اگر اقداماتی برای کنترل افزایش قیمت مواد غذایی انجام ندهند، ممکن است با مالیات‌های جدید مواجه شوند. وی گفت که از رؤسای پنج سوپرمارکت زنجیره‌ای بزرگ از جمله "والمارت"، "کاستکو"، "لابلا" و مترو خواسته تا قبل از عید شکرگزاری طرحی برای رسیدگی به افزایش قیمت‌ها ارائه دهند.
ترودو که در بحبوحه کاهش رضایت عمومی از سیاست‌های دولتش در بین مردم و با سوالاتی در مورد رهبری حزب خود مواجه است گفت: "زنجیره‌های بزرگ خواربار فروشی سودهای بی‌سابقه‌ای به دست می‌آورند. این سودها نباید روی دوش افرادی باشد که برای تامین غذای خانواده خود در تلاش هستند. منطقی نیست که سوپرمارکت‌های زنجیره‌ای در زمانی که بسیاری از کانادایی‌ها برای تامین مخارج زندگی خود با مشکل مواجه بودند، سود بی‌سابقه‌ای برای خود و سهامدارانشان به جیب بزنند".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


قیمت مواد غذایی در ماه جولای نسبت به سال گذشته ۸.۵ درصد افزایش یافت که بسیار بالاتر از نرخ تورم عمومی ۳.۳ درصدی است. تاکنون فقط سرعت افزایش قیمت این اقلام کمتر شده و افتی در قیمت‌ها مشاهده نمی‌شود. این خرده فروشان پیشتر در مجلس گفته بودند که از فروش مواد غذایی تقریبا هیچ سودی نمی‌برند و از سوی دیگر اعلان کرده بودند که افزایش هزینه‌های تولیدکنندگان و تامین کنندگان که ناشی از عوامل خارجی، از جمله جنگ در اوکراین است، عامل افزایش قیمت‌هاست.

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Friday, September 15, 2023 - 08:15

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به