در ماه ژوئیه گذشته نیز، ترامپ از توییتر، فیس بوک و گوگل الفابت و همچنین مدیران ارشد آنها شکایت کرده بود
دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا روز جمعه از قاضی فدرال در فلوریدا خواست تا از توییتر بخواهد حساب مسدود شده توئیتر او دوباره بازگشایی شود. ترامپ می‌گوید این شرکت رسانه اجتماعی توسط اعضای کنگره آمریکا "مجبور" شده تا حساب وی را تعلیق کند. ترامپ همچنان رهبر و منتخب حزب جمهوریخواه آمریکاست.
توئیتر می‌گوید این حساب بعلت ایجاد بلوا و تحریک خشونت در حمله به مجلس آمریکا در ژانویه گذشته، "برای همیشه بلاک شده است".
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Siamak Shabani, Massey Baradaran, real estate Toronto Canada
 
ترامپ در راه بازگشت از دادگاه خواست توئیتر را مجبور به راه اندازی مجدد حساب خود کند
ترامپ که پس از اتمام ریاست جمهوری با خانواده در فلوریدا اقامت کرده این درخواست اولیه علیه توییتر را نیز در همین ایالت محل سکونتش ثبت نموده است. قبل از اینکه حساب کاربری ترامپ مسدود شود، وی بیش از ۸۸ میلیون دنبال کننده در توییتر داشت و از آن به عنوان "بلندگوی رسانه‌های اجتماعی" استفاده می‌کرد. او پس از بسته شدن حسابش سعی کرد یک وب‌سایت اطلاع‌رسانی برای خودش راه‌اندازی کند که پس از راه‌اندازی فقط یک ماه دوام آورد و تعطیل شد. دیگر حساب‌های ترامپ در فیس‌بوک و یوتیوب هم مسدود شده‌اند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Rahtours-Tour-South-Africa-رهتورز-تور-آفریقا-جنوبی
ترامپ در ارائه شکایت خود به دادگاه علاوه بر ذکر اینکه رسانه‌های اجتماعی "آزادی بیان" او را گرفته‌اند، استدلال کرد که توئیتر به طالبان اجازه می‌دهد تا در مورد پیروزی‌های نظامی خود در سراسر افغانستان به طور مرتب توئیت کند؛ اما در مقابل، توئیتر حتی در دوران ریاست جمهوری وی، توئیت‌هایش را برچسب "اطلاعات گمراه کننده" یا "نقض قوانین و اشاعه خشونت" می‌زد و یا سانسور می‌کرد. وکلای ترامپ می‌گویند "توئیتر به طرز بی‌سابقه‌ای از قدرت و کنترلش بر گفتمان سیاسی در آمریکا استفاده می‌کند که قابل اندازه‌گیری نیست و از نظر دموکراتیک خطرناک است". توئیتر حاضر به اظهار نظر در اینباره نشده است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
حراج استثنایی کتاب دانلود چاپی دکتر عباس میلانی
پس از حمله انبوهی از حامیان ترامپ به مجلس آمریکا در شورشی مرگبار در ۶ ژانویه، توییتر و چند شبکه اجتماعی دیگر خدمات ترامپ را لغو کردند. این حمله پس از سخنرانی ترامپ انجام شد که در آن ادعای تقلب گسترده در انتخابات ماه نوامبر ریاست جمهوری آمریکا که منجر به شکست وی شده بود را مطرح کرده بود. این ادعا چندین بار توسط چندین دادگاه و مقامات انتخاباتی ایالت‌های مختلف رد شده است. پس از آن توئیتر اعلان کرد که حساب ترامپ را که برای مدتی معلق کرده بود، بطور دائمی حذف می‌کند زیرا توییت‌های ترامپ سیاست‌های این شرکت را در زمینه ممنوعیت "تجلیل از خشونت" نقض کرده و ادامه آن "به احتمال زیاد" مردم را مجددا تشویق به تکرار آنچه در شورش‌های روی داده، می‌کند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Rahtours-Tour-Brazil-رهتورز-تور-برزیل
 

ترامپ در دادگاه توئیتر، فیس‌بوک، گوگل و صاحبان همه آنها را سو کرد
در ماه ژوئیه گذشته، ترامپ از توییتر، فیس بوک و گوگل الفابت و همچنین مدیران ارشد آنها شکایت کرد و مدعی شد که آنها به طور غیرقانونی جلوی نظرات محافظه‌کارانه وی را می‌گیرند. ترامپ به دنبال مطرح کردن این موضوع است که این شرکت‌ها منافع یک طبقه از اجتماع را در نظر نگرفته و آنها را به طور ناعادلانه‌ای ساکت کرده‌اند. این شکایت‌های ترامپ نیز در دادگاه منطقه‌ای میامی ثبت شده و ادعا می‌کند که شبکه‌های اجتماعی مستقر در کالیفرنیا "حق آزادی بیان" که توسط "متمم اول قانون اساسی ایالات متحده تضمین شده" را نقض کرده‌اند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا

درست یک هفته پیش از ارائه این شکایت‌نامه، یک قاضی فدرال در فلوریدا جلوی اجرای قانون جدید جریمه کردن شبکه‌های اجتماعی که نامزدهای انتخابات را محدود می‌کنند، را گرفت. این قاضی گفت که این قانون "به احتمال زیاد حقوق آزادی بیان را نقض می‌کند".

بیشتر بخوانید:


اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Monday, October 4, 2021 - 08:30

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهتعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به