مقام ارشد بندر این کشور به همراه پسرش نیز به اتهام پولشویی و توطئه مواد مخدر بازداشت شده‌اند
بر اساس اسناد دادگاه فدرال آمریکا، نخست‌وزیر جزایر ویرجین بریتانیای کبیر روز پنج‌شنبه در میامی دستگیر شد. پلیس می‌گوید او متهم است که به یک خبرچین سرویس مخفی فدرال که خود را عضوی از کارتل مواد مخدر "سینالوآ" جا زده بود کمک کرده تا هزاران کیلوگرم کوکائین را از طریق بندری در کشورش جابجا کند.
بر اساس شکایتی که در دادگاه منطقه‌ای ایالات متحده در میامی ارائه شده است، مقام ارشد بندر این کشور به همراه پسرش نیز به اتهام پولشویی و توطئه مواد مخدر بازداشت شده است.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Minister Mary Ng Nowruz Canada, مری نگی نوروز
 
نخست وزیر جزایر ویرجین بریتانیای کبیر، به اتهام قاچاق مواد مخدر در میامی آمریکا دستگیر شد
در این شکایت آمده که "اندرو فاهی"، نخست وزیر ۵۱ ساله جزایر ویرجین بریتانیای کبیر در فرودگاه "میامی - اوپا لوکا" پس از اینکه سوار هواپیمای شخصی شد همراه با کیسه‌های پُر از پول نقد به ارزش ۷۰۰,۰۰۰ دلار دستگیر شد. بر اساس اسناد دادگاه او در حین بازداشت شدن گفته است: "چرا من دستگیر می‌شوم؟ من که پول و مواد مخدر ندارم". "اولیوین مینارد" مدیر عامل بندر جزایر ویرجین بریتانیای کبیر نیز کمی بعدتر زمانیکه ۲۰۰,۰۰۰ دلار پول نقد را بعنوان بخشی از این معامله پذیرفت، دستگیر شد. "آن میلگرام"، مدیر اداره مبارزه با مواد مخدر آمریکا گفت که "کادیم" پسر مینارد که متهم به کمک به واسطه‌گری این معامله است نیز به اتهام توطئه در قاچاق مواد مخدر و پولشویی دستگیر شده است.
لطفا فیلم زیر را نگاه کنید

هنوز مشخص نیست که فاهی و میناردها وکلایی دارند که از طرف آن‌ها صحبت کنند یا خیر و اسناد دادگاه نیز چیزی در این رابطه ثبت نکرده است. هنوز معلوم نیست که فاهی و مینارد چه زمانی برای اولین بار در دادگاه حاضر می‌شوند اما میلگرام بدون توضیحی در رابطه با وکلای این سه نفر در بیانیه‌ای در این رابطه گفت: "امروز نمایش نمونه دیگری از عزم بازرسان و نیروی ما در دستگیری مجرمان و اعضای فاسد دولتی که با استفاده از موقعیت‌های قدرت خود، پناهگاه‌های امنی برای قاچاقچیان مواد مخدر و پولشویان در ازای منافع مالی و سیاسی بوجود می‌آورند، بوده است".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Shayda شیدا Film-Movie-Persian-Iranian-Shayda-Canada-AmirEbrahimi-Toronto
از سوی دیگر "جان رانکین"، فرماندار جزایر ویرجین بریتانیای کبیر در بیانیه‌ای گفت که این تحقیقات جنایی با تحقیقات جداگانه دیگری که خود بریتانیا در رابطه با فساد در این جزیره دنبال می‌کند، مرتبط نیست. وی گفت: "می‌دانم که این خبر تکان‌دهنده‌ای برای مردم منطقه خواهد بود، من در این زمان خاص خواستار آرامش همه هستم". در عین حال "لیز تراس" وزیر امور خارجه بریتانیا نیز در بیانیه‌ای جداگانه این دستگیری‌ها و اتهامات را "وحشتناک" خواند و گفت که او در اواخر روز پنجشنبه یک جلسه اضطراری با اعضاء کابینه دولت این جزیره برگزار می‌کند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Lumiere-Exchange-Nowruz-صرافی-لومیر-هناره
بر اساس این اسناد، پلیس مخفی در ۷ آوریل با فاهی، مینارد و یک شخص سوم در جزیره "تورتولا" ملاقات کرد و برای "عبور رایگان" محموله‌های ۳,۰۰۰ کیلویی کوکائین که از کلمبیا به سمت ایالات متحده حرکت می‌کرد، با آنها وارد معامله شد. اسناد دادگاه می‌گوید این عملیات در واقع فقط یک "اجرای آزمایشی" از کل عملیات بوده اما کاملا موفق عمل کرده است.
به گفته مقامات، فاهی با پذیرش ۱۲% از درآمد حاصل از فروش این محموله مواد مخدر موافقت کرده و پلیس مخفی نیز قول داد که برای گول زدن دیگران یک محموله کوچک کوکائین با خلوص پایین به این جزیره بفرستد تا مقامات محلی آن محموله کوچک را ضبط کنند و به مردم بگویند که فاهی در حال مبارزه با قاچاق مواد مخدر است. اسناد دادگاه نشان می‌دهد که "فاهی از این ایده بسیار خوشش آمده و توضیح داد که در گذشته هرگز پس از مشارکت در چنین قاچاق‌هایی چیزی دستگیرش نمی‌شده است".
فاهی در سال ۲۰۱۹ بعنوان نخست وزیر جزایر ویرجین بریتانیای کبیر انتخاب شده و وی در عین حال رئیس حزب جزایر ویرجین نیز می‌باشد. مینارد نیز در سال ۲۰۲۱ به سمت ریاست بنادر این جزیره منصوب شده است.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Leah-Taylor-Roy-MP-Aurora-Oak-ridges-Richmond-Hill-Nowruz

جزایر ویرجین بریتانیای کبیر با آب و هوای جنگل گرم استوایی در جنوب حوزه جزایر کارائیب و شرق جزایر ویرجین آمریکا قرار گرفته که پایتخت و بزرگ‌ترین شهر آن "رود تاون" نام دارد و بخشی از کلنی‌های بریتانیا با ۹۷% جمعیت مسیحی به شمار می‌رود. این جزیره حدود ۳۰,۰۰۰ نفر جمعیت دارد که ۹۷% آنها باسواد هستند. اقتصاد آن عمدتا با توریسم، خدمات به شرکت‌های مجازی مخفی کننده مالیات خارجی‌ها، ساخت و تعمیر قایق، هواپیما و هلیکوپتر می‌چرخد و دارای ذخایر الماس نیز هست که تامین کننده متوسط درآمد ناخالص ملی، نفری ۳۴,۲۰۰ دلار در سال است.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Mjid-Jowhari-MP-RichmondHill-Nowruz

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Thursday, April 28, 2022 - 23:15

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهتعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به