طبق این به‌روزرسانی در وب‌سایت دولت کانادا؛ سطح خطر، ایمنی و امنیت در ایران برای کانادایی‌ها به بالاترین سطح یعنی قرمز رسیده است
آخرین به‌روزرسانی وب‌سایت مسافرت به خارج کانادا که همزمان زیر نظر وزارت خارجه، وزارت روابط تجاری بین‌المللی و وزارت توسعه بین‌المللی اداره می‌شود، وضعیت سفر به ایران را به حالت قرمز در آورده است.
دو دلیل لیست شده خطر، وضعیت کرونا و تظاهرات سراسری در ایران ذکر شده و همراه این به‌روزرسانی هیچ اعلامیه‌ای صادر نشده است.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Siamak Shabani, Massey Baradaran, real estate Toronto Canada
 
کانادا امروز به شهروندانش توصیه کرد "از هر نوع سفر به ایران اجتناب کنید"؛ آمریکا از ۴ روز پیش
آنگونه که در آخرین به روز رسانی وب سایت دولت کانادا در ۹ اکتبر ۲۰۲۲ ساعت ۱۷:۵۹ آمده، سطح خطر، ایمنی و امنیت در ایران برای کانادایی‌ها به بالاترین سطح یعنی قرمز رسیده است، به همین دلیل کانادا به شهروندانش توصیه می‌کند نه تنها به ایران سفر نکنند بلکه اگر می‌توانند باید با پروازی از ایران خارج شوند. در ذیل این وضعیت چنین آمده است: "به دلیل وضعیت نابسامان امنیتی، تهدید منطقه‌ای تروریسم و احتمال بازداشت خودسرانه از هرگونه سفر به ایران خودداری کنید. اگر می‌توانید باید از ایران خارج شوید. توانایی ما برای ارائه خدمات کنسولی در ایران به شدت محدود است".
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Rahtours-Tour-Niagara-Falls-Light-Festival-رهتورز-تور-آبشار-نیاگارا-فستیوال-نور
در وب‌سایت اولین عامل ایمنی و امنیت "اقدامات و محدودیت‌های پیشگیرانه کرونا" ذکر شده و پس از آن "اعتراضات سراسری". در توضیح چنین آمده: "اعتراضات خشونت‌آمیز در سراسر کشور از ۱۶ سپتامبر ۲۰۲۲ در حال برگزاری است و انتظار می‌رود ادامه یابد. نیروهای امنیتی برای متفرق کردن جمعیت از زور استفاده کرده‌اند که منجر به کشته و زخمی شدن تعداد زیادی شده است. اختلال در خدمات مخابراتی از جمله دسترسی به اینترنت تلفن همراه امکان‌پذیر است. اگر می‌توانید از کشور خارج شوید؛ در غیر اینصورت، از مناطقی که تظاهرات و تجمعات بزرگ در آن برگزار می‌شود خودداری کنید، رسانه‌های محلی را برای اطلاع از تظاهرات جاری بررسی کنید".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما
علاوه بر موارد فوق مسائل دیگر امنیتی از جمله امنیت در مرزها، تروریسم، جنایت، تظاهرات، امنیت زنان، ایمنی جاده‌ها را به شرایط فوق افزوده و چنین ادامه داده: "کانادایی‌ها در ایران ممکن است از نزدیک توسط مقامات ایرانی تحت نظر باشند. رفتارهای به‌ظاهر بی‌ضرر، مانند استفاده از دوربین در مکان‌های عمومی، سفر فراتر از جاذبه‌های گردشگری شناخته‌شده یا تعاملات معمولی با دوستان ایرانی، ممکن است به اشتباه تعبیر شود و منجر به تحقیق از شما گردد".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Rahtours-Tour-South-Africa-رهتورز-تور-آفریقا-جنوبی
کانادا می‌گوید: "هیچ دفتر نمایندگی کانادا در ایران وجود ندارد و توانایی ما برای ارائه خدمات کنسولی در ایران به شدت محدود است. برای کمک به خروج از کشور نباید به دولت کانادا وابسته باشید". آخرین‌باری که وضعیت مسافرت به ایران به این حالت درآمده بود در بهار سال ۲۰۲۰ و با گسترش کرونا بود. با افت خطر کرونا، این وضعیت بیش از یک سال گذشته از حالت قرمز به زرد افت کرده بود.

 
توصیه ایالات متحده آمریکا درباره سفر به ایران: سفر نکنید
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا

دولت آمریکا نیز ۴ روز پیش توصیه به سفر در مورد ایران را در وب‌سایت خود به‌روز کرد و چنین نوشت: "۵ اکتبر ۲۰۲۲؛ سفر به ایران: سطح خطر: ۴ یا بالاترین سطح، به معنای سفر نکنید". در سایت رسمی دولت آمریکا دلایل وضعیت قرمز چنین توضیح داده شده است: "به دلیل خطر آدم‌ربایی و دستگیری و بازداشت خودسرانه شهروندان آمریکایی به ایران سفر نکنید. به دلیل بازداشت‌های غیرقانونی احتیاط را افزایش دهید".

پوشش کامل کانادا همراه با اعتراضات داخل ایران را اینجا بخوانید:


اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Monday, October 10, 2022 - 08:15

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهتعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به