دو نماینده مجلس اروپا از آلمان و کرواسی، ترودو و کانادا را "نماد نقض حقوق مدنی مردم" نامیدند
نمایندگان مجلس اروپا جاستین ترودو نخست وزیر کانادا که برای تهیه و تدارک اسلحه و جنگ علیه روسیه به مقر ناتو رفته را به دلیل برخوردش با کامیون‌داران "کاروان آزادی" بشدت مورد انتقاد قرار دادند.
این حملات پس از سخنرانی ترودو در لزوم حمایت از اوکراین در مجلس اروپا صورت گرفت و دو نماینده این مجلس یکی پس از دیگری به ترودو حمله کردند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
 
جملات سنگین چند نماینده مجلس اروپا علیه عملکرد ترودو در کانادا پس از سخنرانی وی در تشویق جنگ اوکراین با روسیه
این دو نماینده مجلس اروپا از آلمان و کرواسی، از ترودو به دلیل برخورد نامناسب با تظاهرات و اعتراضات کامیون‌داران انتقاد کردند و گفتند که کانادا اکنون تبدیل به "نماد نقض حقوق مدنی مردم" شده است. ترودو که روز چهارشنبه در مجلس اروپا در بروکسل خواستار کمک همه جانبه به اوکراین برای ادامه جنگ با روسیه شده بود مواردی را در رابطه با اعتراضات کامیون‌داران که سه هفته در اوایل سال جاری مرکز شهر اتاوا را اشغال کرده بودند مطرح کرد که در آن او از دموکراسی دفاع کرد و نسبت به افزایش پوپولیسم هشدار داد. پس از این سخنان دو نماینده مجلس به مخالفت شدید علیه وی برخاستند و یک نماینده نیز مجلس را ترک کرد.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
"میسلاو کولاکوسیچ" عضو مجلس کرواسی، که یک وکیل است و به عنوان یک نماینده مستقل در مجلس اروپا حضور دارد با اشاره به پلیس که با اسب تظاهرات کنندگان را پاکسازی می‌کرد گفت: "در ماه‌های اخیر جهان نظاره‌گر بود که چگونه {شما با نیروی پلیس} زنان را با اسب زیر پا می‌گذارید... آنهم در مرکز شهر اتاوا". وی افزود: "ما شاهد بودیم، ما شاهد بودیم که چگونه حساب بانکی والدین آنها را مسدود می‌کنید تا آنها حتی نتوانند هزینه تحصیل و داروی فرزندان خود را پرداخت کنند، آنها نتوانند آب و برق و وام مسکن خانه‌های خود را پرداخت کنند {و زندگی‌شان از هم بپاشد}".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
وی گفت: "ما برای دفاع از حقوق خود و فرزندانمان که در طول قرن‌ها به قیمت گزافی دست آورده‌ایم، بسیاری از ما، از جمله خود من، حاضریم آزادی و جان خود را به خطر بیندازیم". او سخنرانی خود را با این هشدار پایان داد که شهروندان جهان "می‌توانند رژیمی را که می‌خواهد آزادی شهروندان خودش را از بین ببرد، چه با بمب و چه با محصولات دارویی مضر، متوقف کنند. از نظر شما، اینها ممکن است روش‌های بسیار لیبرال {و آزادیخواهانه‌ای} باشند، اما برای بسیاری از شهروندان جهان اینها یک دیکتاتوری آنهم از بدترین نوع هستند". ویدئوی این سخنرانی که در توییتر منتشر شده است تا بعدازظهر پنجشنبه بیش از یک میلیون بازدید داشته است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
"کریستین اندرسون"، نماینده آلمانی مجلس اروپا اظهارات مشابهی را تکرار کرد و گفت ترودو "ننگ هر دموکراسی" است و از او خواست که مجلس اروپا از حضور ترودو معاف شود. وی درباره ترودو افزود: "نخست وزیری که آشکارا دیکتاتوری بنیادی چین را تحسین می‌کند و حقوق اساسی مردم را با آزار و اذیت و جرم‌انگاری شهروندان کشور خودش با تهمت تروریست زدن روبرو می‌کند آنهم تنها به این دلیل که جرات کرده‌اند در برابر مفهوم منحرف نخست وزیرشان از دموکراسی بایستند، نباید اجازه داشته باشد در این مجلس صحبت کند". اندرسون سخنان خود را با گفتن این جمله به پایان رساند: "او ننگ هر دموکراسی‌ست لطفا ما را از حضور خودتان در امان بدارید {حضور چنین آدمی در مجلس اروپا خطرناک است}". ویدیوی این سخنرانی نیز تا بعدازظهر پنجشنبه بیش از یک میلیون بازدید در توییتر داشته است.
"کریستین ترهس" سومین سیاستمدار اهل رومانی که نماینده مجلس اروپاست از شرکت در سخنرانی ترودو خود را کنار کشید و مجلس را ترک کرد و در فیس‌بوک گفت که در مجلس حضور نیافته تا "از تایید ترودو خودداری کرده باشد". ترهس، تنها نماینده مجلس اروپا از "حزب ملی دهقانان دموکرات مسیحی"ست که قبلا به خبرنگاران گفته بود که "دستورات واکسیناسیون اجباری برای همه حق تصمیم‌گیری انسان‌ها در مورد بدن خودشان را سلب می‌کند".
ترودو به دلیل استفاده از اختیارات اضطراری برای متفرق کردن تظاهرات و اعتراضات در اتاوا که طی یک هفته در اواسط فوریه امسال آنها را قلع و قمع کرد، مورد انتقاد قرار گرفته است. انجمن آزادی‌های مدنی کانادا استفاده از قانون "شرایط اضطراری کانادا" را به دادگاه عالب برده و ترودو را به چالش کشیده و می‌گوید که استفاده از این قانون برای حذف تظاهرات کنندگان غیر قابل توجیه است. جنبش کاروان آزادی به عنوان اعتراضی علیه اجباری شدن واکسیناسیون کامیون‌داران مرزی بین کانادا و آمریکا آغاز شد که در آن اعتراضاتی از جمله اعتراض به اجباری شدن واکسیناسیون و سایر محدودیت‌های بهداشت عمومی را نیز شامل شد.
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

ترودو در سخنرانی خود "پوپولیست‌های بدبین" را متهم کرد که "راه‌حل‌های آسانی را ارائه می‌دهند که با ترس مردم بازی می‌کند". وی افزود که برخلاف این پوپولیست‌ها ۹۰ درصد مردم در کانادا واکسینه شده‌اند.

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Thursday, March 24, 2022 - 22:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به