آژانس‌های فدرال به طور غیرمستقیم در سال‌های اخیر نسبت به اعمال نفوذ هند در کانادا هشدار داده‌اند
مشاور امنیت ملی نخست وزیر جاستین ترودو می‌گوید که هند یکی از منابع اصلی مداخله خارجی در کانادا است.
"جودی توماس" جمعه گذشته گفت: "وقتی من در مورد دخالت خارجی و امنیت اقتصادی صحبت می‌کنم، در مورد تعدادی از دولت‌ها و نهادهای غیر دولتی صحبت می‌کنم که می‌خواهند به هر عنوانی در امور ما دخالت کنند".
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
 
کانادا حالا می‌گوید هند هم یکی از کشورهای اصلی خارجی دخالت کننده در امور کاناداست
جودی نام این کشورهای مداخله‌گر را چنین ذکر کرد: "روسیه، ایران، هند و البته کشوری که توضیح برایش لازم نیست یعنی چین". جودی این اظهارات را در کنفرانسی که توسط مؤسسه امور جهانی کانادا برگزار شده ایراد کرده؛ ماه‌ها پس از آنی که دولت لیبرال ترودو هند را به عنوان بخشی از استراتژی هند - اقیانوس آرام خود برای ایجاد روابط اقتصادی و علمی نزدیک‌تر، الویت داده است. کمیسیون عالی هند در اتاوا به درخواست برای اظهار نظر در این مورد پاسخ نداد. از سوی دیگر هند می‌گوید که عناصری در کانادا در پشت مداخله در امور داخلی هند هستند؛ به‌ویژه یک جنبش جدایی‌طلب به رهبری برخی سیک‌ها که گاهی دست به اعمال خشونت‌آمیز هم می‌زنند، از جمله بمب‌گذاری سال ۱۹۸۵ در پرواز "ایر ایندیا" از تورنتو به دهلی‌نو.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
"وینا ندجیبولا" استاد دانشگاه بریتیش کلمبیا، گفت که جودی توماس در فهرست خود هند را به همراه سه کشور دیگر نام برده که این یعنی چالش‌هایی برای کانادا در ایجاد روابط نزدیک‌تر با هند وجود خواهد داشت. وینا در بخشی دیگر از کنفرانس جمعه گذشته گفت: "این بدیهی است که این چالش بین ما و هند به وجود جوامع متفاوت هندی‌ها در کانادا و نیز سیاست‌های داخلی خود هندوستان ربط پیدا می‌کند. روابط دیپلماتیک ما با هند به سرعت در حال بهبود است، اما من فکر می‌کنم اگر برخی از سیاست‌های هندی‌ها و مسائل آنها در کانادا (حقوق بشر) را نپذیریم، که تاثیر قابل توجهی هم در روابط ما دارند، ما خودمان را مسخره کرده‌ایم".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
آژانس‌های فدرال به طور غیرمستقیم در سال‌های اخیر نسبت به اعمال نفوذ هند در کانادا هشدار داده‌اند، اما به‌ندرت به نام هند اشاره کرده‌اند مگر در اسناد داخلی. سوابق افشا شده از طریق قانون دسترسی به اطلاعات در سال گذشته به احتمال دخالت خارجی ناشی از نگرانی دانشجویان هندی مبنی بر کُندی کانادا در اعطای مجوزهای تحصیلی اشاره می‌کند. سوابق به شدت ویرایش شده نشان می‌دهد که رسانه‌های اجتماعی جزء فعال این کمپین‌های فعال دانشجویی هستند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
گزارشی که در سال ۲۰۱۸ منتشر شده هشدار می‌داد که هندو - کانادایی‌ها و چینی - کانادایی‌ها از جمله گروه‌های اجتماعی هستند که "بطور آشکار یا پنهان، با خطر تحت تاثیر قرار گرفتن جوامعشان در داخل کانادا، توسط دولت‌های کشورهای متبوع خود روبرو هستند". این گزارش برای معاونان وزیر در نشستی درباره امنیت ملی تهیه شده بود و چنین آورده بود که "خطوط بین حمایت مشروع و لابی و فشارهای اعمال شده برای پیشبرد منافع اقتصادی و سیاسی بازیگران خارجی به طور فزاینده‌ای مبهم می‌شود".

سفر ترودو به هند
در همان سال، "دانیل ژان" وزیر پیشین جودی توماس پیشنهاد کرد که عناصر سرکش در دولت هند به دنبال شرمساری ترودو در سفر سال ۲۰۱۸ او بودند. "جاسپال آتوال"، مردی با سابقه جنایی جدی و سابقه خشونت، در طول سفر ترودو در هندوستان در دو جلسه جزو دعوت‌شدگان ترودو بود و گزارش کمیته امنیت ملی از نمایندگان مجلس نشان داد که پلیس سلطنتی کانادا نتوانسته وی را تشخیص دهد و یا افراد محافظت کننده ترودو را از آن خطر آگاه کند. سفر ترودو و خانواده‌اش، همراه با هزینه‌هایش و نیز پوشیدن لباس فاخر هندی، از دیگر عوامل فشاری علیه ترودو بوده است.

لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


این گزارش شروع به بررسی این موضوع می‌کند که آیا دخالت خارجی در دعوت از جاسپال نقش داشته است یا خیر، اما نسخه عمومی این گزارش اطلاعات کافی از این موضوع را در اختیار کسی قرار نمی‌دهد. این گزارش همچنین موارد متعددی را نشان می‌دهد که در آن هند با مقامات عالی رتبه کانادا مسئله وجود و فعالیت افراط‌گرهای سیک را مطرح کرده، به همراه نحوه واکنش کانادا، آورده است.

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Monday, June 5, 2023 - 19:15

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به