دانیل اسمیت محافظه‌کار در آلبرتا با حکومت اکثریتی نخست وزیر این استان شد
"حزب محافظه‌کار متحد " در انتخابات روز دوشنبه آلبرتا توانستند نیودموکرات‌ها را شکست دهند و قدرت را حفظ کنند.
"دانیل اسمیت" که بدون انتخابات جانشین "جیسون کنی" نخست وزیر این استان شده بود، همچنان نخست‌وزیر آلبرتا می‌ماند و توانست در یک رقابت انتخاباتی تنگاتنگ بر رقیبش "ریچل نتلی" از حزب نیودموکرات که او هم قبلا نخست وزیر آلبرتا بوده، فائق آید.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
 
در انتخابات دوشنبه آلبرتا، دانیل اسمیت محافظه‌کار حکومت اکثریتی بدست آورد
نتایج غیررسمی در نیمه شب گذشته نشان داد که حزب محافظه‌کار متحد با رهبری دانیل اسمیت توانسته در حدود ۵۰ کرسی در مجلس را بدست آورد تا کنترل اکثریت مجلس ۸۷ کرسی استان را در دست گیرد. دانیل در میان تشویق‌های بلند در کلگری و حین در سخنرانی پیروزی خود گفت: "به تعبیر دوست عزیزمان رالف کلاین: به معجزه دیگری در چمنزارهای آلبرتا خوش آمدید! بسیاری از مردم ما را حتی همین تازگی در ماه گذشته کنار گذاشتند، اما می‌دانید چه اتفاقی افتاد؟ علیرغم همه اینها، آلبرتایی‌ها تصمیم گرفتند ما را انتخاب کنند و استان را قدمی به پیش ببرند".
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
اسمیت با یک چالش بزرگ در رقابتش روبرو بود و تصدیق کرد که رقابت با ریچل سخت و خوب بوده است. او که به تنهایی روی صحنه ظاهر شده بود ریچل را "یک آلبرتانی وفادار که عاشق این استان است" نامید و قول داد که اعتماد آلبرتایی‌ها، از جمله صدها هزار نفری که به حزب او رای ندادند را جلب کند و گفت: "سوگند من این است که به همه آلبرتایی‌ها خدمت کنم، مهم نیست که آنها به چه کسی رای داده باشد". او گفت که سعی می‌کند تا مالیات‌ها را بکاهد و صنایع انرژی از جمله نفت را مجددا در این استان احیاء کند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
دانیل همچنین وعده داد که با دولت فدرال کانادا در مورد سیاست‌های زیست‌محیطی و انرژی مبارزه کند، با این استدلال که برنامه‌های "جاستین ترودو" نخست وزیر کشور برای استان آلبرتا "مضر" است. وی هشت ماه بود که جانشین "جیسون کنی" نخست وزیر آلبرتا که در ماه مه ‌۲۰۲۲ استعفای خود را اعلام کرده بود می‌شد و فقط به واسطه انتخابات داخل حزبی و بدون انتخابات استانی در این مدت نخست وزیر آلبرتا بود. اسمیت از حزب "وایلد رُز" که یکی از احزاب ائتلافی محافظه‌کار استان است در ماه اکتبر گذشته در رقابت رهبریت این حزب پیروز شده بود. بنا به گفته بازرس و دادگاه، دانیل در همین مدت کوتاه هشت ماهه نخست وزیری چند اقدام غیرقانونی، از جمله تضاد منافع، انجام داده است. وی چندین سخنرانی بحث‌برانگیز داشته که برخی او را جدایی‌طلب توصیف کرده بودند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
 
رقابت نزدیک با نیودموکرات‌ها
ناتلی شکست را قبول کرد، قول داد که ادامه دهد. او به حامیان خود در ادمونتون گفت: "به عنوان یک جنبش، ما حمایت خود را در هر گوشه‌ای از این استان افزایش داده‌ایم. من بسیار خوشحالم که حداقل ۱۰ نماینده جدید نیودموکرات را وارد مجلس آلبرتا می‌کنیم. با این حال، من می‌دانم که همه ما عمیقا از نتیجه کلی این انتخابات ناامید شدیم زیرا ما برای پیروزی و به دست‌گیری حکومت تلاش می‌کردیم و به آن نزدیک بودیم… لحظاتی پیش من با دنیل اسمیت تماس گرفتم تا پیروزی حزب او را به او تبریک بگویم". ریچل مسئولیت شکست در انتخابات را پذیرفت و قول داد که به عنوان رهبر اپوزیسیون رسمی این استان به خدمت خود ادامه دهد.
 
انتخابات در آلبرتا
در طول تاریخ، آلبرتا یک استان محافظه‌کار در کانادا بوده که تا پیش از انتخاب ریچل نیودموکرات در سال ۲۰۱۵ همواره نخست وزیر محافظه‌کار داشته، اگرچه چندین سال و دوره بود که هیچ نخست وزیر محافظه‌کاری در این استان دوره ۴ ساله نخست وزیریش را به دلایل مختلفی به اتمام نرسانده بود.
ریچل، رهبر نیودموکرات‌ها که مجددا کرسی مجلس خود را در حوزه "ادمونتون - استراتکونا" حفظ کرد، آخرین بار در سال ۲۰۱۹ نخست‌وزیر آلبرتا بود. او در ۱۶ آوریل همان سال از جیسون کنی که از وزیر سابق دولت فدرال هارپر بود و وارد رقابت‌های استانی شده و محافظه‌کاران را در این استان متحد کرده بود شکست خورد. در انتخابات قبلی جیسون توانسته بود ۶۳ کرسی از ۸۷ کرسی استان را به دست آورد و حکومت اکثریتی ریچل نیودموکرات را تبدیل به حکومت اکثریتی محافظه‌کار کند که اکنون دانیل این حکوم اکثریتی را با تعداد کمتری از کرسی‌های مجلس ادامه خواهد داد.
انتظار می‌رود که نیودموکرات‌ها برخی کرسی‌ها، از جمله در حوزه‌های پارک شروود، کلگری - ورسیتی و کلگری - فالکونیج را از حزب محافظه‌کار بدر آورد. نتایج این رای‌گیری همچنین تایید می‌کند که مجلس قانونگذاری آلبرتا همچنان دو حزبی، با محافظه‌کاران راست‌گرا و نیودموکرات‌های چپ‌گرا خواهد ماند. حزب راست‌گرای "آلبرتا"، حزب "لیبرال" و حزب "سبز" حتی نتوانستند یک کرسی از مجلس را نیز بدست آورند و رهبران همه این حزب‌ها در حوزه‌های خود شکست خوردند.
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

فقط دو حزب محافظه‌کار متحد و نیودموکرات بودند که ۸۷ نامزد کامل در همه حوزه‌ها در انتخابات داشتند. حزب سبزها با ۴۱ نفر، حزب آلبرتا و لیبرال‌ها که هر کدام یک کرسی در سال ۲۰۱۵ به دست آوردند، به ترتیب تنها با ۱۹ و ۱۵ نامزد شرکت کردند که هر دوی این احزاب کرسی‌های خود را نیز از دست دادند. بیشتر مناطق شهری به نیودموکرات‌ها و مناطق روستایی به محافظه‌کاران رای دادند و شهر کلگری بعنوان پایتخت آلبرتا مهمترین نقطه تعیین کننده این انتخابات بود.

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Tuesday, May 30, 2023 - 07:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به