کیمبرلی پولمن، عکسی از اومای‌می چوآی در اختیار نیست
دو زن کانادایی پس از بازگشت از یک اردوگاه بازداشتی در سوریه و پس از ورود به کانادا دستگیر شدند.
پلیس سلطنتی کانادا روز چهارشنبه گفت که "اومای‌می چوآی" ۲۷ ساله و "کیمبرلی پولمن" را دستگیر کرده است.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Siamak Shabani, Massey Baradaran, real estate Toronto Canada
 
دو زن کانادایی داعشی پس از آزادی از بازداشتگاه در سوریه، دستگیر شدند
پلیس اومای‌می را در فرودگاه مونترال دستگیر کرده است. پلیس گفت که تیم یکپارچه اجرای امنیت ملی (INSET)، از نوامبر ۲۰۱۴ در مورد او تحقیق و او را متهم به اقدامات تروریستی می‌کنند. اتهامات چوآی که در دادگاه ثابت نشده، شامل مشارکت در فعالیت یک گروه تروریستی و ترک کانادا برای انجام این کار است. از سوی دیگر بر اساس گفته "لارنس گرینسپون" وکیل کیمبرلی، وی نیز پس از بازگشت از اردوگاه بازداشتی در سوریه و پس از ورود به مونترال دستگیر شد. لارنس گفت که موکلش بر اساس بند ۸۱۰ قانون جزا، یک ضمانت‌نامه (قرارداد) صلح را پس از بازداشت شدن که اکنون به «ابوتسفورد بریتیش کلمبیا» ارسال شده با دولت کانادا امضاء کرده است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما
وزارت خارجه کانادا در بیانیه‌ای تایید کرد که چهار کانادایی شامل دو کودک و دو زن، از شمال شرق سوریه به کشورشان بازگردانده شده‌اند. در این بیانیه آمده است: کانادا از همکاری اداره خودمختار شمال و شرق سوریه (کُردها) تشکر و از تلاش‌هایشان برای مراقبت از افراد بازداشت‌شده در شرایط امنیتی بسیار دشوار و نامطلوب قدردانی می‌کند. ایمنی و امنیت کانادایی‌ها، چه در داخل و چه در خارج از کشور، اولویت اصلی دولت کانادا است. کانادا این عملیات را بر این اساس انجام داد و سلامت و رفاه ۴ کانادایی را تضمین کرد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
پولمن در سال ۲۰۱۹ توسط مبارزان کُرد در سوریه به اتهام ارتباط با داعش دستگیر شد و تا زمان آزادی در آنجا بازداشت بود. در حال حاضر بیش از ۲,۶۰۰ آواره داخلی (IDPs) در این اردوگاه زندگی می‌کنند که گفته می‌شود شامل همسران، بیوه‌ها و خانواده‌های اعضای داعش هستند. پولمن می‌گوید که در سال ۲۰۱۵ شوهرش که یکی از اعضای داعش است و او را به صورت آنلاین ملاقات کرده بود، به سوریه کشانده شده است. در گزارشی در سال ۲۰۲۰، دیده‌بان حقوق بشر، پولمن را یک شهروند دوتابعیتی آمریکایی-کانادایی توصیف کرد که در بزرگسالی به اسلام گرویده و پیش از سفر به سوریه برای پرستاری داعش، در کانادا زندگی می‌کرده است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
تا زمان آزادی پولمن، گمان می‌رفت که او یکی از نزدیک به ۵۰ کانادایی بود که در اردوگاه‌های کُردها در شمال شرقی سوریه نگهداری می‌شدند. به گفته دیده‌بان حقوق بشر، بیش از نیمی از این کانادایی‌ها کودک هستند که بسیاری از آن‌ها زیر هفت سال سن دارند. پولمن در مصاحبه‌ای در اوایل سال ۲۰۲۲ شرایط وخیم اردوگاه و وخامت وضعیت سلامتی خود را توصیف کرد.
 
دولت کانادا چه می‌گوید؟
هم "جاستین ترودو" نخست‌وزیر و هم "شان فریزر" وزیر مهاجرت، پناهندگان و شهروندی اظهار داشتند که کانادایی‌هایی که به کشور خود عودت داده ‌شده‌اند و از گروه‌های تروریستی در خارج از کشور حمایت می‌کردند، باید بدون توجه به موقعیت مربوط به اقداماتشان، بازداشت و یا بازگشت به کشور، با اتهامات جنایی روبرو شوند. ترودو گفت:‌ اساساً سفر با هدف حمایت از تروریسم در کانادا جرم است و هرکسی که با هدف حمایت از تروریسم سفر کرده باشد باید با اتهامات جنایی روبرو شود.
"مارکو مندیچینو" وزیر امنیت عمومی، در خصوص اینکه آیا دولت تصمیم خواهد گرفت که دیگر زندانیان کانادایی را بدون حکم دستگیری آنها توسط پلیس سلطنتی کانادا به کشور بازگرداند، اظهار نظری نکرد‌. وزارت خارجه کانادا در ژانویه ۲۰۲۱ سیاستی را اتخاذ کرد که ممکن است به پولمن (که در معاینه پزشکان بدون مرز مشخص شد که از بیماری‌هایی مانند هپاتیت رنج می‌برد) اجازه بازگشت دهد. با این حال، دیده‌بان حقوق بشر، دولت فدرال را به‌عدم تلاش برای بازگرداندن پولمن به کانادا متهم کرده است. در سپتامبر ۲۰۲۱، لارنس گرینسپون به نمایندگی از ۱۱ خانواده و در تلاش برای بازگرداندن ۲۶ کانادایی شامل ۱۴ کودک، چهار مرد و هشت زن، از جمله پولمن، از سوریه به کانادا، از دولت فدرال شکایت کرد.

دیگر کشورهای غربی چه می‌کنند؟


پیشتر برخی از دولت‌های غربی تبعه‌های زندانی خود در سوریه را به کشور خودشان بازگرداندند. در حالی که کشورهای اروپایی مانند آلمان، دانمارک و فرانسه با کمک مقامات محلی کرد، شهروندان خود را از اردوگاه‌های بازداشت داعش به کشور بازگردانده‌اند، کانادا‌ ‌در خصوص‌ مساله‌ سازماندهی آزادی شهروندان بزرگسال مردد به نظر می‌رسد.

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
بیشتر بخوانید:


اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Thursday, October 27, 2022 - 07:30

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهتعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به