ترودو می‌گوید به درخواستش، نیروی دفاعی هوافضای آمریکای شمالی یک شی ناشناس با ارتفاع بالا را بر فراز خاک کشور کانادا ساقط کرده است
"جاستین ترودو" نخست‌وزیر کانادا می‌گوید به درخواستش، نیروی دفاعی هوافضای آمریکای شمالی موسوم به نوراد، یک شی ناشناس با ارتفاع بالا را بر فراز خاک کشور کانادا ساقط کرده است.
این در حالی‌ست که هفته گذشته یک بالن چینی که از روی خاک کانادا و آمریکا گذشته بود، در شرق آمریکا مورد هدف قرار گرفت و دیروز نیز یک شی دیگر را نیروی هوایی آمریکا بر فراز آلاسکا زده بود.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
 
نیروی دفاعی هوافضای آمریکای شمالی، به درخواست کانادا یک شی ناشناس را بر فراز خاکش در یوکان ساقط کرد
یک جت جنگنده اف- ۲۲ ایالت متحده که متعلق به نیروی مشترک دفاعی آمریکای شمالی‌ست، پس از نقض حریم هوایی کانادا توسط این شی، آن را سرنگون کرده است. ترودو در بیانیه‌ای در توییتر گفت: "هواپیماهای نیروهای مشترک کانادا و ایالات متحده طی عملیاتی و به واسطه شلیک موشک یک جنگنده اف- ۲۲ آمریکایی توانستند با موفقیت به سمت آن شی شلیک کنند. من امروز بعدازظهر با پرزیدنت بایدن صحبت کردم. نیروهای کانادایی اکنون بقایای جسم را بازیابی و تجزیه و تحلیل خواهند کرد. از نیروهای مشترکی که بر فضای آمریکای شمالی نظارت دارند، متشکرم".
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
نوراد، یا فرماندهی دفاع هوافضای آمریکای شمالی، در بیانیه‌ای در اوایل روز شنبه تأیید کرد که در حال رصد یک شی هوابرد در ارتفاع بالا در حال پرواز بر فراز شمال کانادا است. نوراد و فرماندهی شمالی ارتش ایالات متحده در بیانیه‌ای اعلام کردند: "هواپیماهای نظامی در حال حاضر از آلاسکا و کانادا برای حمایت از فعالیت‌های فرماندهی دفاع هوافضای آمریکای شمالی در حال عملیات هستند. نوراد تایید می‌کنیم که ما به طور مثبت یک شی هوابرد در ارتفاع بالا را بر فراز شمال کانادا شناسایی کرده‌ایم. در حالی که ما در حال حاضر نمی‌توانیم جزئیات مربوط به این فعالیت‌ها را مورد بحث قرار دهیم، لطفاً توجه داشته باشید که ما بعنوان یک سازمان دو ملیتی از ایالات متحده و کانادا عملیات پایدار و پراکنده‌ای را در دفاع از آمریکای شمالی در سه حوزه هوافضا، هوا و دریا برای آمریکای شمالی انجام می‌دهیم".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
کاخ سفید گزارشی از تماس بایدن با ترودو را شنبه شب منتشر کرد و اعلام کرد که این شی ناشناس "بدون سرنشین" بوده و توسط نیروی مشترک در ۲۴ ساعت گذشته "به دقت ردیابی" شده بود. هنوز مشخص نیست که این شی چه بوده و از کجا آمده است. در بیانیه کاخ سفید آمده است: "با احتیاط فراوان و به توصیه نظامیان خود، رئیس جمهور بایدن و نخست وزیر ترودو مجوز نابودی آن را صادر کردند. پرزیدنت بایدن به هواپیماهای جنگنده ایالات متحده که به نیروهای مشترک اختصاص داده شده بود برای انجام عملیات و در هماهنگی نزدیک با مقامات کانادایی فرمان سرنگون کردن این شی بر فراز خاک کانادا را داد. رهبران در مورد اهمیت بازیابی شیء به منظور تعیین وضعیت، هدف و منشا آن گفتگو کردند. پرزیدنت بایدن و نخست وزیر ترودو از مشارکت قوی و مؤثر فرماندهی شمالی نوراد و ایالات متحده تمجید کردند و توافق کردند که به هماهنگی نزدیک خود برای شناسایی، ردیابی و دفاع از حریم هوایی هر دو کشور ادامه دهند".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
 
اظهار نظرهای دیگر
"آنیتا آناند" وزیر دفاع کانادا نیز تایید کرد که این شی مورد اصابت قرار گرفته و در توییتر گفت که در مورد آن با "لوید آستین" وزیر دفاع ایالات متحده گفتگو کرده و تاکید کرد که ما همیشه با هم از حاکمیت خود دفاع خواهیم کرد. در همین حال، "مایکل چونگ" نماینده محافظه‌کار و منتقد روابط خارجی، از دولت فدرال انتقاد کرد که مجبور است برای سرنگونی این شی به یک جت جنگی آمریکایی تکیه کند و در توئیتر خود گفت: "بنابراین به تازگی تایید شده است که این «شی» بر فراز حریم هوایی کانادا توسط یک جت اف- ۲۲ ایالات متحده مورد هدف قرار گرفته است. گویا ما ظرفیت دفاع از خود و حاکمیت خود را نداریم! باید سوالات سختی در مورد وضعیت نیروهای مسلح کانادا پرسیده شود".
 
اشیای مظنون در هوا
این حرکت یک روز پس از آن صورت می‌گیرد که ایالات متحده یک شیء ناشناخته دیگر به اندازه یک ماشین کوچک را که در ارتفاع بالا پرواز می‌کرد در روز جمعه و در سواحل آلاسکا در نزدیکی مرز کانادا سرنگون کرد. آناند روز جمعه در بیانیه‌ای گفت که این شی به حریم هوایی کانادا نرسیده بود و افزود که کانادا از "اقدامات" ایالات متحده برای از بین بردن این شی حمایت می‌کند. ترودو همچنین جمعه شب گفت که پس از اطلاع از این موضوع از این تصمیم حمایت می‌کند. آمریکا اکنون در تلاش برای بازیابی این شی در بخش یخ‌زده دریای "بوفور" است.
پیش از این حادثه نیز، ایالات متحده یک بالن مشکوک به جاسوسی چینی، که چینی‌ها آن را بالن هواشناسی اعلان کرده‌اند را در ۴ فوریه بر فراز اقیانوس اطلس و پس از یک هفته گذشتن از روی کشورهای کانادا و ایالات متحده سرنگون کرد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


"دیوید فریزر" تحلیلگر نظامی و ژنرال بازنشسته کانادایی می‌گوید، در حالی که به نظر می‌رسد رهبران سیاسی خیلی سریع‌تر می‌خواهند این اشیاء ناشناس را پایین بیاورند، اما هنوز مشخص نیست که آیا آنها بالون‌های جاسوسی چینی را مورد هدف قرار می‌دهند یا چیز دیگری را. فریزر امروز شنبه گفت: "این غیرعادی است و من گمان می‌کنم که امواج سیاسی دیپلماتیک در پشت پرده قرار دارند. ما باید بفهمیم چه خبر است".
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Saturday, February 11, 2023 - 20:15

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به