هر دوی این نهادها اعلان می‌کنند که مدافعان واقعی حقوق بشر در کانادا هستند
دولت فدرال کانادا می‌گوید که کمیسیون حقوق بشر کانادا که یک نهاد رسیدگی به تبعیض در کشور است، خود علیه کارمندان سیاه پوست خود تبعیض و نژادپرستی کرده است.
از سوی دیگر به گفته پلیس تورنتو، "خوزه ماریو گیلومبو" ۶۴ ساله که موسس نهاد حقوق بشر تورنتوست دستگیر و متهم شده که مرتکب ۵ مورد تجاوز جنسی و ۲ مورد حبس اجباری شده است.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما
 
کمیسیون حقوق بشر کانادا کارمندان سیاهپوست خود را مورد تبعیض قرار داده؛ موسس سازمان حقوق بشر تورنتو برای ۵ بار تجاوز جنسی دستگیر شد
بازوی منابع انسانی دولت کانادا و دبیرخانه خزانه‌داری کشور، پس از آن که ۹ کارمند شکایتی را از طریق اتحادیه‌های خود در اکتبر ۲۰۲۰ به این دو نهاد فرستادند، سرانجام به این نتیجه رسیدند که کمیسیون حقوق بشر کانادا خودش نژادپرستی، ضد سیاهپوستی و تبعیض سیستماتیک را علیه کارمندانش روا می‌دارد. "کارول بیدال" دستیار معاون وزیر در دبیرخانه خزانه‌داری، در حکم رسمی خود درباره این شکایت گفت: "من اعلام می‌کنم که کمیسیون حقوق بشر کانادا بند داشتن محیطی «بدون تبعیض» را نقض کرده است". این کمیسیون که خود را به عنوان ناظر حقوق بشر کانادا معرفی می‌کند، شکایاتی که از ادارات و آژانس‌های فدرال، شرکت‌های سلطنتی و بسیاری از سازمان‌های بخش خصوصی مانند بانک‌ها، خطوط هوایی و شرکت‌های مخابراتی دریافت می‌شود، را بررسی می‌نماید و تصمیم می‌گیرد که کدام پرونده‌ها را به دادگاه حقوق بشر کانادا برای رسیدگی ارجاع دهد.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
کارمندان این کمیسیون می‌گویند که محیط کاری آنها "خصمانه و نژادپرستانه" بوده که در آن کارمندان سیاهپوست با نژادپرستی از فرصت‌های شغلی و آموزشی کنار گذاشته می‌شوند و کلیه راه‌ها به روی آنها بسته می‌گردد. آنها می‌گویند که سیاهپوستان و کارمندان با نژادهایی غیر سفید هیچ راهی به سمت بالا ندارند در حالی که همکاران سفیدپوستشان مرتبا و سریعا پیشرفت می‌کنند بطوریکه تقریبا همه رده‌های مدیریت ارشد در انحصار سفیدپوستان است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
"برنادت بچی" که قبلا مشاور سیاست‌گذاری در دولت کانادا بود و پیش از استخدام شدن در کمیسیون حقوق بشر به عنوان کارمند سیاسی، در دفتر نخست‌وزیر کانادا کار می‌کرد، می‌گوید که ماه‌ها از بی‌خوابی و اضطراب رنج می‌برد بطوریکه باعث شد او مرخصی استعلاجی بگیرد تا بتواند خودش را درمان کند. او گفت در محیط کار مرتبا با انواع فشارها و تبعیض‌ها مواجه بوده است. او می‌گوید کارمندان فعلی و سابق این کمیسیون از ترس انتقام در محل کار، عواقب شغلی و افزایش خصومت علیه خود می‌ترسند که حقایق را مستند کرده و گزارش دهند. "شارلوت-آن مالیشفسکی" از کارمندان این کمیسیون پس از افشای این برخورد کمیسیون گفت: "کمیسیون حقوق بشر کانادا یافته‌ها و توصیه‌های هیئت خزانه‌داری {در مورد وجود تبعیض‌نژادی در کمیسیون} را می‌پذیرد و آماده همکاری با کلیه طرف‌ها ذیربط برای دستیابی به یک راه‌حل معنادار و محترمانه است".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
 
موسس سازمان حقوق بشر تورنتو متهم به چندین تجاوز جنسی و حبس اجباری شد
پلیس تورنتو در بیانیه‌ای اعلام کرد که "خوزه ماریو گیلومبو" ۶۴ ساله، بعلت ارتکاب ۵ مورد تجاوز جنسی و ۲ مورد حبس اجباری دستگیر شده و به دادگاه می‌رود. پلیس می‌گوید خوزه روز پنجشنبه دستگیر و متهم شده و افزود که یک زن از دفتر این سازمان در آدرس ۱۲۷۵ خیابان "فینچ" غربی، چهار بار بین شنبه ۲۵ فوریه و چهارشنبه ۱ مارس امسال برای خدمات مشاوره مهاجرت مراجعه کرده که مورد تجاوزات جنسی قرار گرفته است.
خوزه، سازمان بین المللی حقوق بشر کانادا (CHRIO) که یک سازمان غیرانتفاعی ناظر بر نقض حقوق بشر است را بنیان نهاده است. طبق آنچه در پروفایل فیس‌بوک خوزه آمده، وی جوایز و تقدیرهای متعددی را برای فعالیت‌های حقوق بشری و کمک به اسکان مهاجران دریافت کرده است.
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

وی قرار بود در روز پنجشنبه ۹ مارس در دادگاهی در غرب تورنتو به آدرس ۱۰۰۰ "فینچ" غربی حاضر شود. پلیس اخبار مربوط به این دستگیری و دادگاه را پس از دادگاه منتشر کرده و در بیانیه‌اش گفته که ممکن است خوزه تجاوزات بیشتری به قربانیان دیگری نیز کرده باشد و از هر کسی که در این زمینه اطلاعاتی دارد، خواست تا با این نیرو تماس بگیرد.

بیشتر بخوانید:


اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Thursday, March 16, 2023 - 22:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به