حمله و بمباران اسرائیل حداقل جان ۲۰,۰۰۰ فلسطینی را گرفته و صدها کانادایی هنوز در غزه گیر افتاده‌اند
در پی جنگ میان اسرائیل و حماس؛ و خروج کانادایی‌ها از اسرائیل و کرانه باختری رود اردن، و نیز گروهی از غزه، اکنون فریاد کمک آنهایی که در غزه گیر افتاده و می‌خواهند از آن خارج شوند بلندتر شده است.
این در حالی‌ست که حمله و بمباران اسرائیل حداقل جان ۲۰,۰۰۰ فلسطینی را گرفته، حدود ۱.۹ میلیون نفر را آواره کرده و بخش اعظم شمال این نوار را ویران کرده؛ و از سوی دیگر حمله حماس حداقل جان ۱,۳۵۰ اسرائیلی را گرفته و سبب تخریب ده‌ها خانه در اسرائیل شده است.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
 
فریاد کمک کانادایی‌های گرفتار شده در غزه؛ کانادا به اعضای خانواده‌های گیر افتاده، اقامت موقت، مجوز تحصیل یا کار می‌دهد
"محمود کوتا" ساکن شهر "لندن" در استان "انتاریو" که در غرب تورنتو واقع شده، که برای دیدن خانواده خود به غزه رفته و در آنجا گیر افتاده می‌گوید: " مقامات اسرائیلی دستور تخلیه غیرنظامیان فلسطینی را صادر کردند تا به سمت رفح و چند شهر دیگر در جنوب حرکت کنند، و ما هم به همین دلیل به منطقه رفح رفتیم اما اسرائیل همزمان این منطقه را نیز مرتبا بمباران می‌کنند". وی می‌افزاید: "هنوز خوشبختانه اتفاقی برای خانواده من نیفتاده، اما هیچ جایی امن نیست. وقتی دنبال آب و غذا بیرون می‌روم، از همسرم خداحافظی می‌کنم و می‌گویم دخترم را ببوس و امیدوارم این آخرین بوسه‌ام نباشد".
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
با میانجیگری قطر در ماه گذشته، صدها کانادایی و ساکنان دائمی، به همراه تعداد زیادی از شهروندان دیگر کشورها توانستند از طریق گذرگاه رفح در مرز مصر از غزه فرار کنند، اما از آن زمان تاکنون روند تخلیه بسیار کُند شده و حملات اسرائیل به جنوب نیز بیشتر و سنگین‌تر گشته است. محمود می‌گوید که او چند هفته پیش تلاش کرد به همراه والدین و خواهر و برادرهای کوچکترش به مصر برود اما به آنها اجازه داده نشد. او گفت که به‌دنبال پاسخ از مقامات کانادایی بوده اما کانادا به او نمی‌گوید که چرا او و بقیه اعضای خانواده‌اش نمی‌توانند آنجا را ترک کنند. این در حالی‌ست که حماس امروز اعلان کرد، بمباران اسرائیل باعث مرگ "گادی هاگای" ۷۳ ساله که اسیر حماس بوده، شده است. گادی شهروندی، کانادا، آمریکا و اسرائیل را داشت.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
"مارک میلر" وزیر مهاجرت دولت فدرال کانادا می‌گوید که دولت کانادا "هیچ تضمینی" ندارد که شهروندانش و اعضای خانواده آنها که در فهرست خروج از غزه قرار دارند بتوانند از آنجا خارج شوند. وی خاطرنشان کرد که روند بررسی افراد وضعیت پیچیده‌ای دارد. دولت‌ها از جمله کانادا، لیست شهروندان خود را به حماس می‌دهند و پس از تایید حماس و سپس مصر، این لیست به اسرائیل که مرز غزه با مصر را کنترل می‌کند می‌رسد تا آنها هم خروج این افراد را تایید کنند. این تایید اخیرا با مشکل مواجه شده است. این در حالی‌ست که پیشنهادهای آتش‌بس در شورای امنیت، سه بار توسط آمریکا وتو شده و دو بار نیز در مجمع عمومی با اکثریت آراء تصویب شده است. روسیه و چین هم هم یکبار پیشنهاد وقفه حداکثر چهار ساعته آمریکا را در شورای امنیت وتو کردند. کانادا در آخرین رای‌گیری، به ضرر اسرائیل و به‌نفع آتش‌بس رای داد. امروز برای چهارمین روز متوالی، آمریکا پنجمین رای‌گیری شورای امنیت ارائه شده توسط اعراب و روسیه برای آتش‌بس را به تاخیر انداخته و گاه می‌گوید با آن موافق و مخالف است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
میلر امروز پنجشنبه از اقدامات موقت دولت کانادا خبر داد که می‌تواند به اعضای خانواده شهروندان کانادایی یا ساکنان دائمی این کشور، اجازه اقامت بیشتر در کانادا را بدهد. وی گفت که دولت به "کل خانواده" از جمله همسر، شریک زندگی، فرزندان، نوه‌ها، خواهر و برادرها، والدین یا پدربزرگ‌هایی که می‌خواهند غزه را ترک کنند، اقامت موقت اعطا می‌کند. میلر گفت که "بحران انسانی کنونی، غزه را غیرقابل زندگی کرده است". او افزود که اعضای مستقیم خانواده شهروندان یا ساکنان دائمی فلسطینی که بعد از ۷ اکتبر، غزه یا اسرائیل را ترک کرده و اکنون در کانادا اقامت دارند، اجازه خواهند داشت به طور موقت برای مجوز تحصیل یا کار اقدام کنند.
 
ترودو چه می‌گوید
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

نخست وزیر "جاستین ترودو" در اوایل امروز پنجشنبه و در پاسخ به سوال اینکه چرا دولت زودتر اقدام به خروج کانادایی‌ها نکرد، گفت: "وضعیت بسیار دشواری‌ست و ما بسیار بسیار سخت تلاش کرده‌ایم تا شهروندان کانادایی و خانواده‌های آنها را از غزه خارج کنیم. دولت همچنان در حال انجام اقدامات بیشتر است. باید روی راه حل دو کشوری و بلندمدت تمرکز بیشتری صورت گیرد... آنچه باید انجام دهیم این است که از زنده ماندن یک کشور فلسطینی در کنار یک کشور اسرائیلی، زندگی در صلح و امنیت در آینده اطمینان حاصل کنیم".

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Thursday, December 21, 2023 - 19:30

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به