ترامپ سومین رئیس جمهوری تاریخ آمریکاست که طرح استیضاحش در مجلس نمایندگان به تصویب رسیده است
طی بحث و بررسی دو ماده طرح استیضاح ترامپ، نمایندگان مجلس آمریکا چهارشنبه شب او را با 230 رای مثبت در مقابل 197 رای منفی در ماده اول، و  229 رای مثبت در مقابل 198 رای منفی در ماده دوم مقصر دانسته و به استیضاحش رای مثبت دادند. جمهوریخواهان مجلس نمایندگان سعی کردند استیضاح را به تاخیر بیاندازند که موفق نشدند ولی بلافاصله پس از اعلان نتایج به آن اعتراض کردند تا نتیجه نهایی تا جمعه صبح ساعت 9 صبح به تعویق افتد. دو ماده استیضاح "سوءاستفاده از قدرت" و "کارشکنی در کار کنگره" بود. روز جمعه گذشته نیز کمیته قضایی مجلس نمایندگان هر دو ماده را تصویب کرده بود. اکنون ترامپ سومین رئیس جمهوری تاریخ آمریکاست که طرح استیضاحش در مجلس نمایندگان به تصویب رسیده و از این پس این طرح به مجلس سنا ارجاع می‌شود و در صورت رای موافق دو سوم سناتورها، او از ریاست جمهوری خلع می‌شود. با توجه به اکثریت جمهوریخواهان در مجلس سنا این امر بعید می‌باشد. جان رابرتز، رئیس دیوان عالی آمریکا ریاست استیضاح در مجلس سنا را برعهده خواهد داشت و میچ مک کانل، رهبر اکثریت جمهوریخواه سنا پیشاپیش پیشنهاد شهادت اعضای ارشد دولت ترامپ را رد کرده؛ نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند که ۷۰ درصد آمریکایی‌ها با ادای شهادت دولت موافقند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Leah-Taylor-Roy-MP-Aurora-Oak-ridges-Richmond-Hill-Nowruz

دونالد ترامپ قبل و پس از رای‌گیری ادعا کرده که "بی‌گناه" است. ترامپ متهم است در جریان مکالمه تلفنی با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین درخواست تحقیق درباره پسر جو بایدن رقیب انتخاباتی دموکرات خود را داده بود (جو بایدن 8 سال معاون ریاست جمهوری اوباما بود)، و بدین شکل از قدرت خود برای مقاصد سیاسی‌اش "سوءاستفاده" کرده و در حین بررسی‌های کنگره کارشکنی نموده است.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Mjid-Jowhari-MP-RichmondHill-Nowruz

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Tuesday, December 17, 2019 - 19:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهتعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به