‌مشاغلی که به آنها اشاره می‌کنیم به احتمال زیاد‌، با چت جی‌پی‌تی جایگزین می‌شوند
‌مشاغلی که در این مقاله‌ به آنها اشاره می‌کنیم به احتمال زیاد‌، با "چت‌‌بات‌هایی" مانند "چت جی‌پی‌تی" که یک چت‌بات مبتنی بر هوش مصنوعی است و می‌تواند هر سوالی را جواب دهد، جایگزین می‌شوند.
علاوه بر چت جی‌پی‌تی که توسط مایکروسافت حمایت می‌شود، گوگل نیز محصول متناظرش به نام "بارد" را معرفی کرده است.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Minister Mary Ng Nowruz Canada, مری نگی نوروز
 
مشاغلی که هوش مصنوعی آنلاین جدید "چت جی‌پی‌تی" می‌تواند آنها را نابود کند چیستند؟
چت‌بات‌ها و ابزارهای هوش مصنوعی مانند "چت جی‌پی‌تی" که می‌توانند تقریبا فورا محتوای نوشتاری پیچیده‌ای را تولید کنند، در حال حاضر برای انجام کارهای مختلف، از جمله برای نوشتن تکالیف دبیرستان‌ ‌تا تولید اسناد قانونی و حتی تدوین قوانین، استفاده می‌شوند. مانند هر چرخه اصلی نوآوری در فناوری، احتمالا برخی از انواع کارهایی که اکنون توسط انسان‌ها انجام می‌شود، در آینده توسط هوش مصنوعی انجام خواهد شد. با وجود اینکه با آغاز فعالیت یک نوآوری جدید، ‌فرصت‌های شغلی جدیدی نیز ایجاد خواهد شد،‌ اما با گذر زمان این نوع‌آوری جای برخی از فعالیت‌های انسانی را می‌گیرد.
لطفا فیلم زیر را نگاه کنید

این موضوع زمانی جالب می‌شود که متخصصین می‌گویند به زودی رقابت بزرگی در چند فن‌آوری جدید روی می‌دهد که شامل خودروهای الکتریکی، سه‌بعدی و نیز هوش مصنوعی هستند. با توجه به سرعت بالای هوش مصنوعی ایلان ماسک و بیش از یک هزار نفر دیگر طی نامه‌‌ای سرگشاده گفتند که اگر سرعت ساخت سیستم‌های هوش مصنوعی قدرتمند خود را کاهش ندهیم، خطرات قریب الوقوعی در انتظار بشر است. بر اساس مقاله رویترز، حامیان این نامه که شامل "عماد موستاک"، مدیر عامل هوش مصنوعی "دیپ مایند" متعلق به آلفابت (گوگل)، و "یوشوا بگیو" و "استوارت راسل" نیز می‌شوند می‌گویند: "در اینجا یک فوریت وجود دارد. ما می‌خواهیم بلافاصله، یک توقف شش ماهه در تمام «آزمایش‌های غول‌آمیز هوش مصنوعی» صورت گیرد".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Shayda شیدا Film-Movie-Persian-Iranian-Shayda-Canada-AmirEbrahimi-Toronto
پیش‌بینی می‌شود که فناوری‌هایی مانند چت جی‌پی‌تی که به واسطه مجهز بودن به هوش مصنوعی، طیف گسترده‌ای را شامل شود، بتواند جای شغل‌های بیشتری را بطور وسیع‌تری بگیرد و باعث جابجایی گسترده‌ای در بازار کار گردد. در این میان نمی‌توان به‌طور قطع اعلان کرد که چه نوع مشاغلی در طی چه مدتی کاسته یا محو می‌شوند و یا چه مشاغلی متحول می‌گردند و یا چه مشاغل جدیدی به دنیا معرفی می‌شوند اما ‌به گفته ‌کارشناسان‌ ‌و در آینده نزدیک، به واسطه استفاده از ‌"چت جی‌پی‌تی" ‌‌و سایر ابزارهای هوش مصنوعی، مشاغل زیر آسیب‌پذیرتر از دیگر مشاغل هستند:
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Lumiere-Exchange-Nowruz-صرافی-لومیر-هناره
 
برنامه‌نویسی کامپیوتر:
"چت جی‌پی‌تی" می‌تواند برای برنامه‌های کاربردی ‌و نرم‌افزارها، کُدهای کامپیوتری بنویسد. همچنین می‌تواند ‌کُدنویسی‌های انسانی را از نظر خطا بررسی کند و ایده‌های افراد را از انگلیسی ساده به زبان برنامه‌نویسی کامپیوتری تبدیل کند. "اودد نتزر"، استاد مدرسه بازرگانی "کلمبیا" می‌گوید: "من فکر می‌کنم که ‌در درجه اول این اتفاق خوبی خواهد بود زیرا نتیجه این بات‌ها نوشتن کُدهای بهتری خواهد بود که در ابتدا خود برنامه‌نویسان از آن بهره خواهند گرفت و بعد به‌تدریج جای برنامه‌نویسان را پُر خواهد کرد. لااقل در ابتدا می‌تواند به معنای انجام کارهای برنامه‌نویسی ابتدایی باشد ‌که در حال حاضر توسط انسان انجام می‌شود". وی افزود: "‌‌اگر در حال نوشتن ‌کُد هستید و ‌تنها کاری که انجام می‌دهید تبدیل یک ایده به کُد است، ماشین هم می‌تواند این کار را انجام دهد".
 
نامه، ایمیل، ارتباط جمعی ساده:
اودد می‌گوید: "به راحتی می‌توان نوشتن ایمیل‌های اداری ساده و یا برنامه‌ریزی برای مواردی مانند تنظیم و یا لغو قرار ملاقات‌ها را ‌با ابزاری مانند چت جی‌پی‌تی انجام داد. ‌هیچ خلاقیتی در این نوع کارها وجود ندارد پس چرا به جای اینکه به دستگاه بگوییم‌ «من باید در این تاریخ جلسه‌ای بگذارم»، کل موضوع را به دستش نسپاریم؟".
 
نوشتن سطح متوسط:
"دیوید اتور"، اقتصاددان "ام‌آی‌تی" متخصص بازار کار و مشاغل می‌گوید برخی از مشاغل سطح متوسط، از جمله کارهایی مانند نوشتن نامه‌های منابع انسانی، تولید نسخه‌های تبلیغاتی و تهیه پیش‌نویس بیانیه‌های مطبوعاتی می‌توانند توسط هوش مصنوعی انجام شوند. او می‌گوید ربات‌ها ‌بیشتر در حوزه مشاغل افرادی وارد خواهند شد که ترکیبی از کارهای حسی و بصری و پیش پا افتاده مانند نوشتن نسخه اولیه تبلیغاتی و یا ‌اولین پیش‌نویس اسناد قانونی را انجام می‌دهند. اینها مهارت‌های تخصصی هستند و بدون شک استفاده از نرم‌افزار آنها را ارزان‌تر، سریع‌تر و کم‌اشتباه‌تر می‌کند و در نتیجه، ارزش نیروی انسانی آنها نیز کاهش پیدا خواهد کرد.
 
برنامه‌ریزی و خرید تبلیغات و حضور در رسانه:
صنایع خلاق نیز احتمالا تحت تأثیر قرار خواهند گرفت. "سر مارتین سورل" مدیر برجسته تبلیغاتی و بنیانگذار "دبلیو پی‌پی" بزرگترین گروه تبلیغات و روابط عمومی جهان،‌ گفت که ‌او انتظار دارد تا نحوه خریداری فضای تبلیغاتی‌ شرکت‌ها، در عرض پنج سال آینده "به روشی بسیار مؤثر" اتوماتیک شود. او افزود: "‌‌به این ترتیب شما به عنوان مشتری به یک برنامه‌ریز و یا خریدار رسانه‌ای ۲۵ ساله که تجربه محدودی دارد وابسته نخواهید بود، و به وسیله جمع‌آوری داده‌های این افراد باتجربه و تجزیه و تحلیل آنها توسط هوش مصنوعی می‌توانید تصمیم بسیار مناسب‌تری بگیرید. این تغییر بزرگی است".‌
 
وکلا و مسائل قانونی:
به گفته کارشناسان هوش مصنوعی و همچنین متخصصان حقوقی، ‌"چت جی‌پی‌تی" به خوبی توانایی‌‌ ترجمه مطالب حوزه ‌حقوقی را دارد. ‌اخیرا ربات "چت جی‌پی‌تی" در دانشکده حقوق امتحان داده و پس از نوشتن مقالاتی در مورد موضوعاتی از قانون اساسی گرفته تا مالیات و تخلفات، نمره قبولی را کسب کرده است. "جیسون بوهمیگ"، یکی از بنیان‌گذاران و مدیر عامل شرکت "آیرن کلد" که یک شرکت نرم‌افزاری حقوقی است، گفت: "مساله‌ای که اکنون برای وکلا اتفاق می‌افتد اینست که آنها باید کار زیادی انجام دهند تا تصمیم بگیرند روی چه بخشی از پرونده یا موضوعی کار کنند؛ هوش مصنوعی می‌تواند به‌سرعت همه این امور را برایشان حل و فصل کند. بعلاوه فرم‌ها و اسناد حقوقی متداول از جمله قراردادهای اجاره‌خانه، وصیت‌نامه ‌و قراردادهای عدم افشا‌، نسبتا استاندارد هستند و یک ربات پیشرفته هم می‌تواند آنها را تهیه و هم می‌تواند آنها را بررسی کند.
اودد می‌گوید: ‌در مواردی، بخش‌هایی از یک سند قانونی وجود خواهد داشت که انسان‌ها باید آنها را با یک موقعیت خاص تطبیق دهند، اما ۹۰% اسناد تکراری هستند و هیچ دلیلی وجود ندارد که ما نخواهیم تا ماشین این نوع اسناد قانونی را بنویسند. ممکن است تا در ابتدا لازم باشد پارامترها را به زبان انگلیسی توضیح دهید تا ماشین آنها را به خوبی برایتان بنویسد. هر چه خلاقیت کمتری داشته باشید، احتمال ‌جایگزین شدن شما بیشتر می‌شود.‌
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Leah-Taylor-Roy-MP-Aurora-Oak-ridges-Richmond-Hill-Nowruz

بوهمیگ می‌گوید: "برای انجام تمام کارهای حقوقی ‌مربوط به شرکت‌ها، به اندازه ‌کافی ‌وکیل ‌‌وجود ‌‌دارد. ‌روش کار وکلا به طور چشمگیری متفاوت خواهد بود.‌ اگر قرار بود تا در مورد مشاغلی که دیگر وجود نخواهند داشت یک مورد را کنار بگذارم‌‌، فکر می‌کنم این مورد مربوط به ‌وکلایی خواهد بود که‌ با روش‌های جدید کار در دهه آینده سازگار نمی‌شوند. به نظر می‌رسد در اطراف افرادی که نمی‌خواهند تغییر کنند و افرادی که می‌دانند باید تغییر کنند، خطوط تقسیم بندی وجود داشته باشد‌".

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Mjid-Jowhari-MP-RichmondHill-Nowruz

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Friday, February 10, 2023 - 08:15

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهتعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به