دولت می‌گوید دو شرکت "بروک‌فیلد گلوبال ریلوکیشن" و "سیروا ورلدواید ریلوکیشن اند مووینگ" که اطلاعات این افراد را برای کمک به جابجایی آنها نگهداری می‌کردند، هک شده‌اند
دولت فدرال کانادا می‌گوید به کارمندان فعلی و سابق، نیروهای مسلح و نیز اعضای پلیس سلطنتی هشدار می‌دهد که ممکن است اطلاعات شخصی و مالی آنها در تاریخ ۱۹ اکتبر هک شده و به سرقت رفته باشد.
دولت می‌گوید دو شرکت "بروک‌فیلد گلوبال ریلوکیشن" و "سیروا ورلدواید ریلوکیشن اند مووینگ" که اطلاعات این افراد را برای کمک به جابجایی آنها نگهداری می‌کردند، هک شده‌اند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
 
اطلاعات شخصی و مالی افراد کنونی و سابق کارمندان، نیروهای مسلح و پلیس سلطنتی کانادا هک شد و به سرقت رفت
دبیرخانه هیئت خزانه داری کانادا روز جمعه در بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد که این هک شدن ممکن است شامل همه اطلاعات شخصی و مالی این افراد در این نهادها باشد بطوریکه اطلاعات آنها از اوایل سال ۱۹۹۹ تا به امروز، به سرقت رفته باشد. در این بیانیه آمده است: "با توجه به حجم قابل توجهی از داده‌های هک شده، ما هنوز نمی‌توانیم بگوئیم دقیقا اطلاعات چه کسانی سرقت شده است". دبیرخانه هیئت خزانه داری کانادا می‌گوید که خدمات اعتباری، پاسپورت‌های جدید و دیگر اسناد لازمه کارمندان، اعضای فعلی و سابق این نهادها که در طی ۲۴ سال گذشته با این شرکت‌ها جابجا شده‌اند، دوباره برای آنها صادر می‌شود.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
این دبیرخانه می‌گوید که با هر دوی این شرکت‌ها برای نظارت بر این مشکل جلسه دارد و این حادثه را به مرکز امنیت سایبری کانادا، دفتر کمیسر حریم خصوصی و نیروی پلیس سلطنتی کانادا نیز گزارش داده است. "ریتتش کوتاک" تحلیلگر سایبری می‌گوید اولین قدم دولت یا هر سازمانی که با نقض امنیت سایبری سر و کار دارد، اینست که راه هک را ببندد و سپس کل سیستم را بررسی کند. او می‌گوید هکرها احتمالا پس از دزدی، سیستم را آفلاین می‌کنند، و من فرض می‌کنم که اگر آنها نیز این کار را نکرده باشند، خود دولت فدرال که متخصصینی در داخلی خود دارد، سیستم را از دسترس خارج می‌کنند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
وی می‌افزاید قدم بعدی متخصصان امنیت کامپیوتری اینست که "ممیزی پزشکی قانونی"، که مشخص می‌کند چه کسی به چه چیزی دسترسی داشته را انجام دهند و سپس ببینند که نفوذ از کدام طریق بوده و چه اطلاعاتی مورد دسترسی قرار گرفته‌اند. وی می‌افزاید که قدم بعدی پیدا کردن هکر و جلوگیری از افشا شدن اطلاعات است، این موردی‌ست که نمی‌توان با قطعیت آن را مشخص یا علیه آن عمل کرد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
دولت فدرال از کارمندان و اعضای فعلی و قبلی می‌خواهد "اسم کاربر" و نیز "رمز عبور" استفاده شده در این دو شرکت را که احتمالا در جاهای دیگر نیز مورد استفاده قرار داده‌اند، به سرعت عوض کنند تا هکرها نتوانند به دیگر حساب‌های آنها دسترسی پیدا کنند. دولت می‌گوید آنها باید سیستم "احراز هویت چندمرحله‌ای و چندجوره" را برای کلیه حساب‌های آنلاین خود فعال و استفاده کنند به ویژه برای حساب‌های مالی خود و با مشاهده هرگونه فعالیت غیر معمول، مراتب را فورا هم به شرکت آنلاین، هم به پلیس محلی و هم به مرکز ضد تقلب کانادا گزارش دهند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


دولت کانادا می‌گوید منتظر نتایج تجزیه و تحلیل متخصصان نمی‌ماند و رویکردی پیشگیرانه برای حمایت از افراد بالقوه آسیب دیده، از جمله تحت نظر گرفتن حساب‌های مالی و دیگر حساب‌های شخصی آنها را به اجرا می‌گذارد و افزوده: "این یک وضعیت سیالی‌ست که به محض دریافت هرگونه اطلاعات، آن را در اختیار آنها قرار خواهیم داد. اگر کارمندان فعلی و سابق سوالاتی در این زمینه دارند می‌توانند با تیم‌های حریم خصوصی دپارتمان خود تماس گیرند".

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Sunday, November 19, 2023 - 22:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به