بودجه نهایی شهرداری تورنتو باید تا ۱۷ فوریه تصویب شود
طبق لایحه‌ای که فردا راهی شورای شهر تورنتوست، ساکنان تورنتو با افزایش ۴.۴ درصدی مالیات املاکشان در سال ۲۰۲۲ روبرو خواهند بود تا بتوانند بخشی از کمبود بودجه شهر بعلت کرونا را جبران کند.
این بزرگترین افزایش مالیات‌ها در دوره شهردار بودن "جان توری" شهردار کنونی شهر است و یک سال پس از تصویب کمترین افزایش مالیاتی در سال گذشته، یعنی ۲۰۲۱ صورت می‌گیرد.
Shabani-realestate-toronto-canadacharlie's meat nofills fresh halal toronto GTA
 
شهرداری تورنتو برای جبران هزینه‌های کرونا مالیات امسال خانه‌ها را ۴.۴ درصد افزایش می‌دهد
در بودجه جدید ۱۴.۹ بیلیون دلاری بزرگترین شهر کانادا، مالیات املاک به صورت جمع ۲.۹ درصد افزایش مالیات پایه به اضافه ۱.۵ درصد عوارض ساختمانی محاسبه می‌شود که شهرداری می‌گوید بخش عوارض ساختمانی را مانند سال ۲۰۱۹ برای تأمین مالی بودجه اقلامی مسکن و حمل‌ونقل هزینه خواهد کرد. شهرداری می‌گوید متوسط این افزایش معادل ۱۴۱ دلار در سال برای یک ملک به ارزش ۶۹۷,۰۰۰ دلار خواهد بود و رقم کل مالیات پرداختی سالیانه این خانه را به ۳,۳۳۹ دلار خواهد رسانید. توری در بیانیه‌ای گفت: "من می‌دانم که همه ما امیدوار بودیم تا سال ۲۰۲۲ وضعیت بهتری داشته باشیم، اما اومیکرون دوباره همه چیز را چالش برانگیزتر کرده است".
Michael Parsa Ontario 2022 Election MPP vote Iranian - Canadian Aurora, Oak Ridges, Richmond HillRoozbeh Farhadi Liberal Richmond Hill Election Ontario 2022 vote
شهرداری می‌گوید تقریباً نیمی از کسری بودجه ۱.۴ میلیارد دلاری به دلیل از دست رفتن درآمد سیستم حمل و نقل شهری "تی‌تی‌سی" بعلت کمتر شدن چشمگیر مسافران است در حالی که هزینه‌های اضافی بیشتری بعلت کرونا در پناهگاه‌ها و سایر اقدامات بهداشت عمومی گریبان شهر را گرفته بطوریکه راه حل زیادی برای شهر باقی نگذاشته است. کارمندان ممیزی بودجه شهرداری تخمین می‌زنند که تاثیر اومیکرون به تنهایی بالغ بر ۱۹۵ میلیون دلار هزینه باشد. در دو سال گذشته، هم دولت فدرال و هم دولت‌های استانی کمک مالی برای جبران کسری بودجه ارائه کرده‌اند، اما در حال حاضر هیچ نشانه‌ای وجود ندارد که در سال ۲۰۲۲ نیز همین کار را انجام دهد. شهرداری‌ها برعکس دولت‌های فدرال و استانی نمی‌توانند بودجه سالیانه خود را با کسری بودجه ببندند و ناگزیرند هر ساله دخل و خرج خود را "صفر" کنند.
YMCA Newcomer and Immigration help program in Ontario Canada
توری امروز گفت: "همانطور که بارها در پیشبرد این بودجه روشن کرده‌ام، همکاری بین همه دولت‌ها و حمایت از تورنتو و همه شهرداری‌ها باید در سال جاری ادامه یابد، مطمئن هستم که ادامه هم خواهد داشت". البته شهرداری می‌گوید که مجموعه‌ای از برنامه و اقدامات برای کاهش هزینه‌ها و نیز خنثی کردن اثرات مالی اومیکرون را به اجرا گذاشته و برای سومین سال متوالی این برنامه‌ها و اقدامات از هزینه‌های سالیانه شهر تقریبا ۵۰۰ میلیون دلاری کاسته است.
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
بودجه پیشنهادی امسال تورنتو شامل ۱۳۵ میلیون دلار سرمایه‌گذاری جدید در موارد جدید می‌شود از جمله پول برای استخدام ۶۲ امدادگر اورژانس دیگر. بودجه نهایی شهرداری تورنتو باید تا ۱۷ فوریه تصویب شود و بدین ترتیب در روزهای ۲۴ و ۲۵ ژانویه رایزنی‌های این افزایش مالیات در شورای شهر صورت خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید:


اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Thursday, January 13, 2022 - 22:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

Website Designinsurance بیمه

Share this with: ارسال این مطلب به