هوش مصنوعی اخیرا با توانایی بررسی عکس‌ها و دیگر اسناد قدم مهمی در تشخیص زودرس بیماری‌ها به حساب می‌آید
مطالعه جدیدی که توسط تیمی از محققان بیمارستان عمومی "ماساچوست" در "پلاس وان" منتشر شده، روشی را برای استفاده از هوش مصنوعی نشان داده می‌دهد که برای تشخیص آسانتر "آلزایمر" یا بیماری "زوال عقل" می‌توان استفاده کرد.
هوش مصنوعی اخیرا با توانایی بررسی عکس‌ها و دیگر اسناد قدم مهمی در تشخیص زودرس بیماری‌ها به حساب می‌آید.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
 
علمی؛ روش تشخیص جدید بیماری آلزایمر با دقتی بیشتر از ۹۰%: هوش مصنوعی
قبلا نشان داده شده بود که هوش مصنوعی با استفاده از یادگیری عمیق، توانسته بود با موفقیت در داده‌های تصاویر "ام‌آرآی" چندین بیماری را در یک محیط تحقیقاتی کنترل شده شناسایی کند. در این مطالعه آنها توانستند خطر ابتلا به آلزایمر را با دقت ۹۰.۲% تشخیص دهند. این داده‌ها به طور معمول بر اساس تصاویر بالینی مغز جمع‌آوری شده بودند. "متیو لمینگ" یکی از نویسندگان این مطالعه در یک بیانیه مطبوعاتی گفت: "بیماری آلزایمر معمولا در افراد مسن رخ می‌دهد، بنابراین مدل‌های یادگیری عمیق اغلب در تشخیص موارد نادر زودرس مشکل دارند. ما به این مسئله پرداختیم و برای مدل یادگیری عمیق، نسبت به ویژگی‌هایی از مغز که بیش از حد با سن ذکر شده بیمار مرتبط است، محدودیت‌هایی اعمال کردیم".
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
محققان از ام‌آرآی بیماران مبتلا به آلزایمر و همچنین بیمارانی که آلزایمر نداشتند و قبل از سال ۲۰۱۹ در بیمارستان عمومی ماساچوست ویزیت شده بودند، استفاده کردند و بر اساس این تصاویر مغزی، مدلی خاص برای تشخیص این بیماری ایجاد کردند. آنها سپس این مدل را در ۱۱,۱۰۳ تصویر ام‌آرآی از ۲,۳۴۸ بیمار در معرض خطر ابتلا به آلزایمر و همچنین ۲۶,۸۹۲ تصویر ام‌آرآی از ۸,۴۵۶ بیماری که آلزایمز نداشتند، مورد آزمایش قرار دادند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
این داده‌ها شامل پنج مجموعه داده از بیمارستان‌ها و دوره‌های زمانی مختلف بود: بیمارستان عمومی ماساچوست بعد از سال ۲۰۱۹، بیمارستان "بریگهام" و زنان قبل و بعد از ۲۰۱۹، و برای اطمینان از دقت در موارد دنیای واقعی، سیستم‌های بیرونی قبل و بعد از سال ۲۰۱۹، بررسی شدند. در تمام مجموعه‌های داده، این مدل از دقت بالایی برخوردار بود و همچنین قادر بود بدون توجه به متغیرهای مختلف، مانند سن بیماران، خطر را به‌طور دقیق تشخیص دهد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
به گفته "مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده آمریکا"، بیماری آلزایمر شایع‌ترین نوع زوال عقل است و به عنوان یک بیماری پیشرونده تعریف می‌شود که با از دست دادن خفیف حافظه شروع می‌شود و احتمالا منجر به از دست دادن توانایی انجام مکالمه و واکنش به محیط اطراف می‌گردد. در ایالات متحده، حدود ۵.۸ میلیون آمریکایی با بیماری آلزایمر زندگی می‌کنند. لمینگ می‌گوید: "نتایج ما، با قابلیت تعمیم مکانی، زمانی و جمعیتی، قابل استفاده بالینی برای کلیه امور تشخیصی این بیماری‌ست".
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

در کانادا نیز از سال ۲۰۲۰ حدود ۵۹۷,۰۰۰ کانادایی با بیماری زوال عقل زندگی می‌کنند و همچنین تخمین زده می‌شود که. تا سال ۲۰۳۰ تعداد کانادایی‌هایی که دچار این بیماری شده و با آن زندگی می‌کنند به ۹۵۵,۹۰۰ نفر برسد.

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Sunday, March 19, 2023 - 22:15

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به