هر دوی این پلیس‌ها در منطقه عمومی تورنتو خدمت می‌کردند
هفته گذشته دو خبر کوتاه از دو خلافکار نیروهای پلیس کانادا پخش شد.
در یکی از آنها یک افسر پلیس تورنتویی که اتفاقا ریاست رسیدگی به پرونده‌های انضباطی پلیس را بر عهده دارد، متهم به رانندگی در حال مستی شد و در دیگری یک افسر ارشد این نیرو که در زمان خدمت خود هنگام دزدی مواد مخدر گیر افتاده بود و باید متهم می‌شد، اکنون پس از بازنشستگی پرونده‌اش بازگشایی می‌گردد.
Shabani-realestate-toronto-canadacharlie's meat nofills fresh halal toronto GTA
 
دو پلیس خلافکار کانادایی: یکی مسبب تصادف در حال مستی به دادگاه می‌رود؛ دیگری دزد مواد مخدر پرونده‌اش بازگشایی می‌شود
نیروی پشتیبانی پلیس تورنتو با انتشار خبری تایید کرد که "ریاض حسین"، ۵۴ ساله، که ریاست بخش دادرسی و رسیدگی به پرونده‌های انضباطی این نیرو را دارد، اکنون با اتهاماتی مربوط به مستی در حین رانندگی، نقص قوانین رانندگی، بی‌احتیاطی در رانندگی و داشتن مشروب باز در خودرو خود مواجه است. وی بعلت مستی در رانندگی پس از تصادف در منطقه "پیکرینگ" انتاریو شناسایی، دستگیر و متهم شده است. "کری اشمیت" گروهبان پلیس استان انتاریو در یک ویدئو گفت یک تصادف در مسیر به سوی شرق بزرگراه ۴۰۱ و در نزدیکی جاده "براک" رخ داده که طی آن یک خودرو به عقب یک کامیون حمل و نقل برخورد کرده و نیروهای پلیس پس از رسیدن به منطقه متوجه شدند راننده خودرو که یک مردی ۵۴ ساله است بعلت مستی قادر نبود که از پس آزمایش‌های مستی برآید. او که جراحات جزئی برداشته بود به بیمارستان منتقل شد و پس از معاینه پزشکی نمونه تنفسی وی نیز برداشته شد که مشخص گردید وی مست است.
Michael Parsa Ontario 2022 Election MPP vote Iranian - Canadian Aurora, Oak Ridges, Richmond HillRoozbeh Farhadi Liberal Richmond Hill Election Ontario 2022 vote
منابع آگاه دیگری در تکمیل این خبر گفتند که حسین در حال رانندگی یا یک خودروی پلیس بدون علامتی بوده که همین نیرو به او اختصاص داده بود. پلیس تورنتو می‌گوید وی ۳۳ سال سابقه کار در پلیس دارد و اکنون با حقوق از کارش معلق شده و منتظر تفهیم جرایمش در دادگاه است. او قرار است در روز ۱۰ فوریه در دادگاه "اوشاوا" در شرق تورنتو و جنوب انتاریو حضور یابد.
YMCA Newcomer and Immigration help program in Ontario Canada
 
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
پلیس دزد مواد مخدر حتی پس از بازنشستگی پرونده‌اش بازگشایی می‌شود
رئیس پلیس تورنتو می‌گوید افسر ارشدی که به سرقت مواد مخدر در زمان خدمتش اعتراف کرده بود باید متهم می‌شد. رئیس پلیس تورنتو اعتراف کرد که این افسر حتی در حال سرقت مواد مخدر دستگیر شده بود اما تاکنون بدون اتهام مانده در حالیکه باید به دادگاه فرستاده می‌شد. "پل وردن"، کارآگاه کهنه‌کار قتل در نیروی پلیس ژانویه گذشته بی‌سر و صدا از خدمات پلیس تورنتو بازنشسته شده بود. او دو هفته بعد طی گزارشی در تورنتو استار فاش کرد که پس از دستگیری در حال سرقت مواد افیونی از کمدهایی که مدارک در آن نگهداری می‌شدند، مجبور به بازنشستگی شده بود.
وی در ازای نوشتن اعتراف و ارائه اظهارنامه در مورد نحوه سرقت مدارک و نیز به دلیل اعتیاد به مسکن‌های تجویزی که از زمان مجروح شدنش حین کار آغاز شده، به جرمی متهم نشده بود. رئیس پلیس تورنتو، "جیمز رامر"، گفت که تصمیم برای متهم نشدن وردن یک اشتباه بوده و افزود :"این پرونده در حال حاضر توسط پلیس انتاریو در حال بررسی است. من فکر می‌کنم متهم نکردن او بخاطر سلامتی او و افرادی بوده که با درگیر بودند، اما اکنون فکر می‌کنم، این نیت خوب کافی نبوده و راه‌حل نیست".
وی می‌گوید پای این پرونده به پلیس سلطنتی فدرال کانادا هم کشیده و در حال مشورت با آنهاست تا این نیرو اقدامات لازم را انجام دهد و نسبت به مردم پاسخگو باشد. رامر می‌گوید پس از مشورت با وکیل وردن، معامله‌ای بین پلیس و او انجام شد و بدین شکل پلیس فرصتی برای اتهام زدن علیه او نیافت اما رامر می‌گوید که او "باید" متهم می‌شد.
وکیل وردن در آن زمان گفته بود که از رویکرد مترقی پلیس به این موضوع خوشحال است و با اعترافات وردن از بعد پزشکی با جریان برخورد شده است. رامر می‌گوید که از آن تاکنون سیاست نیروهای پلیس تغییر کرده و می‌گوید اکنون دوربین‌های نظارتی در هر قفسه از مدارک قرار داده شده و وی آماده بررسی و اجرای هر توصیه‌ای‌ست که پلیس انتاریو به وی دهد.

بیشتر بخوانید:


اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Saturday, January 22, 2022 - 19:30

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

Website Designinsurance بیمه

Share this with: ارسال این مطلب به