این اولین گزارش جانستون از بررسی‌هایش است
"دیوید جانستون" فرماندار سابق کانادا و گزارشگر ویژه تعیین شده از سوی "جاستین ترودو" نخست وزیر کانادا می‌گوید که پس از تحقیقات به این نتیجه رسیده که نیازی به انجام تحقیقات ملی رسمی در مورد مداخله خارجی در انتخابات کانادا نیست، اما او جلسات عمومی خود را در مورد این موضوع در سال جاری برگزار خواهد کرد.
پس از چندین ادعای نشت کرده در مورد تهدید نمایندگان محافظه‌کار مجلس و نیز دخالت چین در انتخابات فدرال، استان انتاریو و شهرداری ونکوور که به نفع نامزدان لیبرال‌ها یا نامزدان میانه‌روتر و در مقابله با نامزدان محافظه‌کار بوده، ترودو تحت فشار شدید تن به این تحقیقات داد و آن را به جانستون سپرد. احزاب مخالف دولت انتخاب جانستون را پیشتر رد کرده و او را "رفیق" ترودو نامیده بودند. این اولین گزارش جانستون از بررسی‌هایش است.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
 
رسوایی دخالت چین در انتخابات کانادا؛ گزارشگر ویژه: نیازی به تحقیقات ملی نیست اما می‌توان در موردش جلسه داشت
فرماندار کل سابق کانادا گفت که به دلیل حساسیت اطلاعاتی که در این زمینه وجود دارد، نمی‌توان تحقیقی در ملاء عام، بطور رسمی و ملی انجام داد و افزود که چنین تحقیقاتی با تحقیق دیگری که قبلا از سوی نهادهای امنیتی برای بررسی موضوع ادعای دخالت خارجی در دو انتخابات اخیر فدرال کانادا آغاز شده بسیار مشابه خواهد بود. او گفت که برای ادامه جلسات عمومی خود در این زمینه نیاز به اختیارات رسمی گسترده که معمولا در اختیار یک کمیسر قرار داده می‌شود، ندارد زیرا این جلسات وی می‌تواند شامل شهادت جوامع مختلف کانادایی، دانشگاهیان و دولتمردان و مقامات باشد.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
جانستون امروز سه‌شنبه و در یک کنفرانس خبری پس از انتشار گزارش اولیه خود گفت: "کانادایی‌ها مستحق پاسخ‌های صریح در مورد تاثیر مداخله خارجی و اینکه آیا دولت نتوانسته عمل مناسبی داشته باشد، هستند" و افزود که وی چندین مشکل جدی در نحوه انتقال اطلاعات از سوی نهادهای امنیتی به دولت را یافته است اما هیچ موردی را شناسایی نکرده که در آن نخست وزیر با سهل‌انگاری به اطلاعات و توصیه‌ها عمل نکرده باشد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
در ماه مارس، ترودو از جانستون خواسته بود تا تحقیقاتی را درباره میزان و تاثیر مداخله خارجی در کانادا به‌ویژه مبنی بر دخالت چین در دو انتخابات اخیر فدرال، به انجام برساند و در نهایت مشخص کند که آیا رسیدگی به این موضوع که یک موضوع امنیتی‌ست نیاز به تحقیقات رسمی ملی دارد یا خیر. ترودو با این تحقیقات موافق نبود و نیست و پس از این گزارش، طی یک اظهار نظر مطبوعاتی، گزارش را بسیار خوب خواند و گفت که هزاران پرونده در اینباره بررسی شده و نتیجه آن مورد قبول دولت است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
جانستون در بیانیه‌اش آورده: "عدم پاسخگویی در مورد اینکه چه کسی چه اطلاعاتی را دریافت می‌کند وجود دارد، وضعیتی که با توجه به محیط تهدید فعلی قابل قبول نیست. من متوجه شدم که شکاف‌های قابل توجه و غیرقابل قبولی در دستگاه‌های دولت وجود دارد. اطلاعات غیرمتمرکز است و در بسیاری از موارد به خوبی اطلاع‌رسانی نمی‌شود، بعلاوه اینکه اطلاعات به درستی برای تصمیم‌گیرندگان کلیدی فیلتر نمی‌شود و مکانیسم‌های پاسخگویی موجود کافی نیست".
 
مهمترین جملات جانستون
گزارش جانستون می‌گوید: " بر اساس دسترسی به اسناد طبقه‌بندی شده و آژانس‌های امنیتی به این نتیجه می‌رسم که اتهامات خاص مداخله کشورهای خارجی که بحث داغ سیاسی در کشور به‌راه انداخته کمتر از آنچه گزارش‌های رسانه‌ای‌ست نگران کننده است... و هیچ اساسی برای نداشتن اعتماد به نتایج انتخابات ندارد". وی افزوده: "تحقیق در مورد این اتهامات باید تقریبا به‌طور کامل پشت درهای بسته انجام شود، بررسی عمومی اطلاعات طبقه‌بندی شده به سادگی نمی‌تواند انجام گردد". انتظار می‌رود که کار جانستون تا پایان ماه اکتبر ادامه یابد، که در آن زمان قرار است وی گزارش نهایی خود را به دولت ارائه کند.
 
اعتراض به جانستون
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

حزب محافظه‌کاران که حزب رسمی مخالف دولت لیبرال ترودو نیز هست همواره درخواست تحقیقات جامع، رسمی و ملی را مطرح کرده‌ بود که امروز "پی‌یر پولیور" رهبر این حزب از ملاقات با جانستون امتناع کرد و نقش وی را بعنوان گزارشگر ویژه "کاری جعلی، تقلب از ابتدا کار و بدون اعتبار" توصیف کرد. حزب نیودموکرات نیز در این زمینه همراه با حزب کبک و سبز خواستار تحقیق رسمی ملی شده‌اند و همگی با هم لایحه بدون الزام تحقیقات ملی را یک ماه پیش در مجلس فدرال کانادا و با شکست دادن لیبرال‌ها با اکثریت آرا به تصویب رسانده‌اند.

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Tuesday, May 23, 2023 - 19:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به